Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа: Аби прямувати шляхом святості, необхідно бути вільними
16:28 Вівторок 0 284
29-05-2018, 16:28

Папа: Аби прямувати шляхом святості, необхідно бути вільними

У часи випробувань потрібно не повертатися до «світських схем», які відбирають свободу, а надалі витривало прямувати шляхом святості. Про це нагадав Папа Франциск, проповідуючи під час Меси в каплиці дому святої Марти у вівторок, 29 травня 2018 року. Він прокоментував читання з Першого послання святого Петра та уривок з Євангелія від Марка про слова Ісуса щодо винагороди для учнів.
Про це повідомляють Новини з Ватикану.

Святість – це не «обличчя з образочка»

У першому читанні прозвучало заохочення святого Петра прямувати шляхом святості. Як зауважив Папа, це «звичайне покликання», покликання «жити по-християнськи»: «Дуже часто ми уявляємо собі святість як щось надзвичайне, як-от мати видіння чи дуже піднесено молитися… Дехто думає, що бути святими означає ходити з обличчями, схожими на образочки святих. Ні, бути святими означає щось інше. Це означає чинити те, що нам про святість говорить Господь. Святий Петро підсумовує це словами: “Покладіть надію на благодать, що приноситься вам у з’явленні Ісуса Христа”».

«Прямувати до святості», отже, означає прямувати до тієї благодаті, яка виходить нам назустріч, прямувати до надії, до зустрічі з Ісусом. Це ніби йти в напрямку світла: іноді не дуже добре бачимо шлях, бо світло засліплює нас. Але ми «не помиляємося», бо «бачимо світло і знаємо дорогу». Але коли йдемо спиною до світла, то маємо перед собою тінь.

Прямуючи до святості, почуватися вільними

Аби прямувати до святості, необхідно «бути вільними й почуватися вільними». Однак навколо є чимало речей, зданих «поневолити», і тому святий Петро закликає не потурати пожадливостям із часу, «коли ви перебували в незнанні», а святий Павло в Посланні до римлян закликає «не уподібнюватися», тобто не входити у світські схеми: «Саме такий правильний переклад цих порад – не входити у схеми цього світу, у схеми світського способу мислити й судити, бо це відбирає свободу. Щоби прямувати шляхом святості, необхідно бути вільними. А коли повертаємося, як тут сказано, до способу життя, який ми мали до зустрічі з Ісусом Христом, або коли повертаємося до схем світу, то втрачаємо свободу».

Без свободи неможливо стати святими

У цьому контексті проповідник вказав на добре відомий приклад зі старозавітної книги Виходу, де бачимо, що вибраний народ часто не хотів дивитися вперед, до спасіння, а прагнув повернутися назад. Люди нарікали, згадуючи «гарне життя», яке було в Єгипті, де вони їли м’ясо з цибулею. Так, вони мали добру поживу, але це була «трапеза рабства».

«У часи випробувань завжди приходить спокуса озирнутися назад, придивлятися до схем світу, до тих схем, якими ми послуговувалися, перш ніж стати на шлях спасіння. Але без свободи неможливо бути святими. Свобода – це передумова того, щоб змогти прямувати вперед, маючи перед собою світло», – наголосив Його Святість.

Світські схеми багато обіцяють, але нічого не дають

Підсумовуючи, Папа зазначив, що Господь кличе нас до «щоденної святості». І є два критерії, що допомагають нам розпізнати, чи ми справді прямуємо шляхом святості. Перший полягає в тому, чи ми споглядаємо на Господнє світло з надією віднайти Його, а другий – чи під час випробувань дивимося вперед і не втрачаємо свободи, «шукаючи притулку у світських схемах, які багато обіцяють, але нічого не дають».

«Будьте святі, як і Я святий», – закликав Ісус Своїх учнів у євангельському уривку. Папа Франциск, нагадавши ці слова наприкінці проповіді, заохотив молитися про благодать зрозуміти, в чому полягає шлях до святості.

За темою:
Папа Франциск: Молитва – перше «місійне діло», доступне кожному
Папа: Суть християнської радості не в «солодкому житті», а в мирі
Папа: Споглядання Пресвятої Трійці – це споглядання Бога-Любові

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий