Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 12 вересня, середа
18:37 Вівторок 0 400
11-09-2018, 18:37

Літургія на кожен день, 12 вересня, середа

(зел) Середа ХХІІІ звичайного тижня
«Блаженний» відповідає нашому «щасливий». Як блаженства, так і вся Нагірна проповідь передусім змальовують портрет Христа. Він єдиний повністю виконав Нагірну проповідь і жив блаженствами, які проголосив. Блаженства також змальовують «портрет» нової людини, яка має народитись зі Святого Духа – Духа розіп’ятого і воскреслого Христа. До блаженств не можна підходити як до закону, який маємо осягнути виключно своїми зусиллями, передусім вони – обітниці Ісуса, що той, хто має в собі Його Духа, виконуватиме вчинки вічного життя, окресленні в заповідях блаженства і в усій проповіді Христа.
Або (біл) довільний спомин ПРЕСВЯТОГО ІМЕНІ МАРІЇ
Вперше в Літургії Пресвяте ім’я Марії почало вшановуватися в Іспанії у 1513 р. у святі, присвяченому імені Матері Спасителя. Почитання імені Марії в усій Церкві пов’язане з важливою для християнської Європи подією – перемогою християнських військ під керівництвом польського короля Яна ІІІ Собеського над турками 12 вересня 1683 р. На честь перемоги Папа Інокентій ХІ  установив спомин імені Марії.
Спільні Меси: про ПДМ (стор. 114)


АНТИФОН НА ВХІД
Ти – справедливий, Господи, * і праві Твої присуди! * Вчини з Твоїм рабом за Твоєю ласкою.

КОЛЕКТА
Боже, Ти обдарував нас відкупленням і усиновленням; † поглянь милостиво на дітей Твого благовоління, * щоб ми удостоїлися істинної свободи та вічної спадщини. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки  вічні.
Або:
Просимо Тебе, Всемогутній Боже: † вчини, щоб всім, хто вшановує преславне ім’я Пресвятої Діви Марії, * Вона випросила благодать Твого милосердя. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
1 Кор 7, 25-31
Читання з Першого послання святого апостола Павла до корінтян.
Брати! Що ж до дівиць, то я наказу від Господа не маю, а даю пораду як той, хто помилуваний Господом, щоб бути гідним довіри. Тому, з огляду на теперішні злигодні, визнаю за краще, що людині добре залишатися так. Ти зв’язаний з дружиною? Не шукай розлучення. Вільний від дружини? Не шукай дружини. Якщо ж і одружишся, ти не згрішив; і якщо дівчина вийде заміж, не згрішила. Але такі зазнають тілесного горя, а мені вас шкода. Це кажу, брати, бо час короткий, – тому хай і ті, хто має дружину, будуть як ті, які їх не мають, а хто плаче, хай будуть як ті, котрі не плачуть, а ті, хто радіє, як ті, котрі не радіють, а ті, хто купує, як ті, котрі нічим не во­лодіють, і ті, хто користується світом, як ті, котрі ним не користуються, бо минає образ цього світу. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ

Пс 45, 11-12. 14-15. 16-17
Послухай, дочко, відкрий своє вухо.
Послухай, дочко, глянь, прихили своє вухо: *
забудь свій народ і дім свого батька,
бо ж цар бажає краси твоєї, *
адже ж він є твоїм паном, тож йому поклонися.
Вся слава дочки-царівни – у ній самій; *
гаптовані золотом її одежі.
У різнобарвних вишитих шатах †
її до царя припровадять, *
а за нею увійдуть дівчата – її подруги.
Їх приведуть веселими та в ликуванні – *
їх уведуть у царські палати.
Замість твоїх батьків у тебе твої сини будуть. *
Ти їх поставиш володарями над усією землею.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Лк 6, 23аб
Алілуя, алілуя, алілуя.
Радійте і веселіться,
бо ось нагорода ваша велика на небі.

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 6, 20-26
† Читання святого Євангелія від Луки.
Того часу Ісус, підвівши очі на своїх учнів, почав го­ворити: «Блаженні вбогі, бо ваше є Царство Боже. Блаженні голодні тепер, тому що ви насититеся. Блаженні ви, котрі плачете тепер, бо ви будете сміятись. Блаженні ви, коли люди ненавидітимуть вас, коли відлучать вас і зневажатимуть, коли вилучать як ганеб­не ваше ім’я із-за Сина Людського. Веселіться того дня і скачіть з радості, бо ось нагорода ваша велика на небі, адже точнісінько так само чинили пророкам їхні батьки. Але горе вам, багатіям, бо ви вже отримали вашу вті­ху! Горе вам, ситим тепер, тому що будете голодні! Горе вам, котрі смієтеся тепер, бо ви будете ридати і плакати. Горе, коли будуть добре говорити про вас усі люди, адже точнісінько так само чинили з лжепророками їхні батьки!» Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ
Слухаючи благословення Ісуса Христа, смиренно просімо, щоб вони зійшли в усій повноті на Церкву та на всіх нас:

1. Молімося за Святішого Отця, щоб він зумів відкрити для Христа кордони усіх держав та серця людей.
2. Молімося за вчителів та наставників, щоб вони навчали молодь та дітей в дусі Нагірної проповіді Христа.
3. Молімося за місіонерів, щоб Господь благословив їхню працю і підтримував їх своєю силою у проповідуванні Євангелія.
4. Молімося за вигнанців і біженців, щоб милостивий Бог допоміг їм осягнути мир і спокій.
5. Молімося за померлих, щоб Господь дав їм вічне спочивання.
6. Молімося за нас самих, щоб ми не тільки слухали Євангеліє, але й жили згідно нього.

Господи Ісусе Христе, дякуємо за Твою милість до нас, людей слабких і непостійних, та просимо: завжди допомагай нам виконувати Твої настанови. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ

Боже, джерело істинної побожності й миру, † вчини, щоб ми цією жертвою гідно славили Твою велич * і участю у святих тайнах зміцнили узи нашої єдності. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна №  40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Як лань прагне до водних потоків, * так душа моя прагне до Тебе, Боже. * Душа моя жадає Бога, * Бога живого, сильного. (Пор. Пс 42 (41), 2-3)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Господи, Ти насичуєш і животвориш нас Твоїм Словом і небесним та їнством, † дай нам, Твоїм вірним, так використовувати великі дари Твого возлюбленого Сина, * щоб ми завжди могли бути сопричасниками Його життя. Котрий живе і царює навіки вічні.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
17:54 Вівторок 0 38 Літургія на кожен день, 22 травня, середа (біл) Середа V Великоднього тижня
Чергове порівняння Христа має завдання допомогти нам зрозуміти і побачити непомітні процеси. Коли ми уявимо відтяту гілку, ми не маємо жодних сумнівів, що з нею станеться. Це допомагає нам побачити, що відбувається з нашою душею, коли віддаляємось від Бога. Ніхто не хоче в’янути, а тим паче бути спаленим. Такий яскравий аргумент є більш ефективним, порівняно з іншими теоретичними поясненнями.
Або (біл) довільний спомин св. РИТИ КАССІЙСЬКОЇ, монахині
Народилася у 1381 році в Сполетто в Італії. Ще в ранньому віці вона прагнула вступити до монастиря, але батьки готували її до подружнього життя. Покірна їхній волі, вона вийшла заміж за брутального чоловіка, який став причиною багатьох її страждань. Згодом її чоловік загинув, а діти померли під час епідемії. Св. Рита вступила до монастиря Августіянок в Кассії. Мала особливу побожність до страстей Господніх і отримала стигмати тернового вінця, які протягом 15 років, аж до самої смерті, приносили їй багато страждань. Померла 22 травня 1447 року у віці 66 років, з яких сорок провела в монастирі. Є покровителькою в безнадійних справах.
Спільні Меси: про монахиню


Літургійний зошит 17:55 П'ятниця 0 161 Літургія на кожен день, 18 травня, субота (біл) Субота ІV Великоднього тижня
Скільки з нас подібні до апостола Филипа, якому Господь каже: “Так довго Я з тобою, а ти Мене ще не знаєш”? Тут не йдеться про розумове пізнання, щоб вивчити якісь дані. Тут йдеться про близький стосунок з Господом. Про досвід сили Його воскресіння в конкретному факті життя. Про досвід Його безкорисної любові. Можна ходити до храму з Ісусом як Филип, можна вивчати теологію, можна ходити до церкви, можна бути в різних молитовних групах, можна бути священиком і бути в монастирі, і не пізнати Ісуса.
Або (черв) довільний спомин св. ЙОАНА І, Папи і мученика
Папа Йоан І, що народився у Тосканії, керував Церквою у 523-526 роках. Теодориком, аріанським королем готів, був висланий до двору імператора Юстина у Константинополь. Був кинутий до в’язниці в Равенні, де помер з голоду.
Спільні Меси: про одного мученика у Великодній період (стор. 121)