Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 4 березня, неділя
19:21 Субота 0 760
3-03-2018, 19:21

Літургія на кожен день, 4 березня, неділя

(фіол) ІІІ Неділя Великого Посту  (День молитви за ненароджених дітей)
Ісус у діалозі з самарянкою приводить нас до глибшого розміння таємниці нашого хрещення. Сьогоднішнє Євангеліє є важливою катехезою перед хрещенням, що була дана нам, щоб ми наново запитали себе: як дійсність хрещення впливає на наше життя. Катехумени, що слухали цю катехезу, мали відкрити правду, що єдиним, справжнім, невичерпним джерелом життя є Бог. Для нас, які так часто надіються на матеріальні блага, таке нагадування є необхідним і корисним.


АНТИФОН НА ВХІД
Очі мої  завжди звернені до Господа, * Він звільнить від сіті мої  ноги. * Зглянься і змилосердься надо мною, * бо я самотній і нещасний. (Пор. Пс 25 (24), 15-16)

Не мовиться “Слава во вишніх”.

КОЛЕКТА
Боже, джерело всякого милосердя і доброти, Ти нам вказав як ліки для зцілення грішників піст, молитву та милостиню; † прийми наше смиренне визнання провин, які обтяжують наше сумління, * та піднеси нас у своєму милосерді. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ

Вих 20, 1-17 (довше)
Читання з Книги Вихід.
Тими днями Бог промовив усі ці слова, кажучи: «Я – Господь, Бог твій, що вивів тебе із землі Єгипетської, з дому неволі. Нехай не буде в тебе інших богів, крім Мене. Не робитимеш собі ніякого тесаного кумира, ані подобини того, що вгорі, на небі, ні того, що внизу, на землі, ні того, що попід землею, в водах. Не падатимеш перед ними ниць і не служитимеш їм, бо Я – Господь, Бог твій, Бог ревнивий, що караю беззаконня батьків на дітях до третього й четвертого покоління тих, які ненавидять Мене, і творю милосердя до тисячного покоління тим, які люблять Мене і бережуть заповіді Мої. Не прикликатимеш Імені Господа, Бога твого, марно, бо не пустить Господь безкарно того, хто прикликає Його Ім’я марно. Пам’ятай на суботній день, щоб святити його. Шість днів працюватимеш і робитимеш всяке діло твоє. День же сьомий – відпочинок на честь Господа, Бога твого; не робитимеш ніякого діла сам, ані син твій, ані дочка твоя, ані раб твій, ані рабиня твоя; худоба твоя, ані чужинець, який перебуває в твоєму дворі. Бо шість днів творив Господь небо і землю й море, і все, що в них, а сьомого дня відпочив; тим і благословив Господь сьомий день і освятив його. Шануй твого батька і матір твою, щоб довголітній був ти на землі, яку Господь, Бог твій, дасть тобі. Не вбиватимеш. Не чинитимеш перелюбу. Не крастимеш. Не свідкуватимеш неправдиво на ближнього твого. Не жадатимеш дому ближнього свого; не жадатимеш жінки ближнього свого, ані раба його, ані рабині його, ані вола його, ані його осла, ані чого-небудь, що належало б ближньому твоєму». Слово Боже.
Або:
Вих 20, 1-3. 7-8. 12-17 (коротше)
Читання з Книги Вихід.
Тими днями Бог промовив усі ці слова, кажучи: «Я – Господь, Бог твій, що вивів тебе із землі Єгипетської, з дому неволі. Нехай не буде в тебе інших богів, крім Мене. Не прикликатимеш Імені Господа, Бога твого, марно, бо не пустить Господь безкарно того, хто прикликає Його Ім’я марно. Шануй твого батька і матір твою, щоб довголітній був ти на землі, яку Господь, Бог твій, дасть тобі. Не вбиватимеш. Не чинитимеш перелюбу. Не крастимеш. Не свідкуватимеш неправдиво на ближнього твого. Не жадатимеш дому ближнього свого; не жадатимеш жінки ближнього свого, ані раба його, ані рабині його, ані вола його, ані його осла, ані чого-небудь, що належало б ближньому твоєму». Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 19, 8. 9. 10. 11
Лише у Тебе – слово життєдайне.

Господній закон бездоганний, – *
він підкріпляє душу.
Господнє свідчення вірне, – *
воно робить мудрими простодушних.
Господні постанови праведні, – *
вони звеселяють серце.
Господня заповідь чиста, – *
очам дає вона світло.
Господній страх чистий – *
він перебуває навіки.
Господні присуди незмінні, *
всі вони справедливі.
Більше від золота їх бажають – *
від безлічі каменів дорогоцінних,
вони за мед солодші, *
що з вощини стікає.

ДРУГЕ ЧИТАННЯ
1 Кор 1, 22-25
Читання з Першого послання святого апостола Павла до корінтян.
Брати! Юдеї вимагають чудес, а греки шукають мудрості. Ми ж провіщаємо розп’ятого Христа: для юдеїв – це предмет спотикання, а для язичників – безумство. А саме для покликаних – і юдеїв, і греків – Христа, Божу силу й Божу премудрість. Адже «немудре» Боже є розумнішим від людського, і «немічне» Боже є сильнішим від людського. Слово Боже.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Йн 3, 16
Хвала Тобі, Христе, Царю вічної слави.
Аж так Бог полюбив світ,
що дав свого Єдинородного Сина,
щоб кожний, хто вірить у Нього,
не загинув, але мав життя вічне.

ЄВАНГЕЛІЄ
Йн 2, 13-25
† Читання святого Євангелія від Йоана.
Наближалася юдейська Пасха, й Ісус піднявся в Єрусалим. І знайшов у храмі тих, які продають овець, волів і голубів, і міняльників грошей, які там сиділи. Зробивши бича з мотузок, Він вигнав усіх із храму, й овець і волів, розсипав монети у міняльників, а столи поперевертав. А тим, які продавали голубів, сказав: «Заберіть їх звідси! Не робіть дому Мого Отця домом торгівлі!» Згадали Його учні, що написано: «Ревність до Твого дому з’їдає Мене!» У відповідь на це юдеї запитали Його: «Яке знамення покажеш нам, що таке Ти робиш?» Відповів Ісус і сказав їм: «Зруйнуйте цей храм, – і за три дні Я підніму його». Тоді юдеї сказали: «Сорок шість років будувався цей храм, а Ти за три дні піднімеш його?» Він же говорив про храм свого тіла. Коли Він воскрес із мертвих, то згадали Його учні, що Він це говорив, – тож повірили і Писанню, і слову, яке сказав Ісус. А коли Він був у Єрусалимі на святі Пасхи, то багато людей повірили в Його Ім’я, побачивши ті знамення, які Він творив. Сам же Ісус не звірявся їм, бо Він знав усіх і не мав потреби, щоби хтось свідчив  про  людину,  адже  сам  знав, що  було в людині. Слово Господнє.

Мовиться “Вірую”.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Хто не виконує Божих заповідей, той не може бути праведним; просімо Бога, щоб світ пізнав ці заповіді та жив згідно з ними:
1. Молімося за святу Церкву, щоб вона завжди вірно виконувала заповіді, які Бог дав для блага людини.
2. Молімося за сповідаючих священиків, щоб вони терпеливо допомагали вірним повернутися на дорогу Господніх заповідей.
3. Молімося за батьків та вихователів, щоб своїм життям вони давали добрий приклад дітям та молоді.
4. Молімося за людей, які відійшли від Бога, щоб вони у таїнстві Покаяння очистили храми своїх сердець.
5. Молімося за померлих, які не встигли повністю спокутувати свої земні гріхи, щоб Господь очистив їх і дарував їм вічне щастя на небесах.
6. Молімося за нас самих, щоб ми берегли свої душі в чистоті та протистояли всякому, навіть найменшому, гріху.

Господи Христе, Ти так рішуче очистив єрусалимський храм від корисливих лицемірів, благоволи й сьогодні очистити свою Церкву від усякої скверни і допоможи нам жити згідно з Твоїми заповідями. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ

Цією жертвою, Господи, вчини милостиво, щоб ми, які просимо про відпущення власних провин, * навчилися пробачати нашим ближнім. Через Христа, Господа нашого.

Префація на Великий Піст № 7-8

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Навіть пташина знаходить собі хатку, і ластівка собі гніздечко, * куди класти своїх писклят: * а я жертовники Твої, Господи сил, * Царю мій і Боже мій! * Щасливі ті, що живуть у Твоїм домі; * вони повіки Тебе славлять!

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Отримавши завдаток небесної таємниці і вже на землі поживлені небесним хлібом, † смиренно просимо Тебе, Господи, * щоб те, що здійс- нюється в нас у тайні, довершилося у діянні. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ЛЮДОМ
Направляй, Господи, серця Твоїх вірних і обдаруй щедро свої х слуг благодаттю, † щоб вони, кохаючи Тебе і ближніх, * повністю виконали Твої  заповіді. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
18:12 П'ятниця 0 63 Літургія на кожен день, 17 листопада, субота Досвід боротьби за молитву є великим зусиллям. Часто ми не звертаємо уваги на її витривалість. Притча Христа допомагає нам у цьому змаганні. По-перше: вбога вдова немає іншого виходу, окрім як відстоювати своє право на подальше існування. Іноді нам не вистачає розуміння того, наскільки у великій духовній небезпеці ми знаходимось. По-друге: нам не вистачає довіри до Бога. Як каже Ісус, Бог негайно нас чує, коли звертаємося до Нього. Тож з надією звертаймося до Нього в наших потребах.
СВ. ЄЛИЗАВЕТИ УГОРСЬКОЇ, МОНАХИНІ (біл) Обов’язковий спомин
Св. Єлизавета, дочка короля Угорщини, в 14 років вийшла заміж за ландграфа Тюрінгії Людовика IV. У подружжя народилося троє дітей. Незабаром, під час хрестового походу, помер її чоловік. Єлизавета, залишивши Варт- бург, оселилася в Марбурзі, де заснувала лікарню. У 1228 році, під впливом духовного керівника, склала обіт відречення від світу і вступила до третього ордену св. Франциска. Останні роки життя провела у радикальному відреченні й убогості, віддаючись служінню хворим і бідним. Померла від виснаження 17 листопада 1231 року. Через 4 роки після смерті була канонізована Папою Григорієм ІХ. Є покровителькою третього ордену св. Франциска. Від її імені взяли назву декілька жіночих конгрегацій.


Літургійний зошит 18:27 Понеділок 0 105 Літургія на кожен день, 13 листопада, вівторок (зел) Вівторок ХХХІІ звичайного тижня
Хто такий слуга? Згідно слів Господа це хтось, хто чинить те, що до нього належить. Грецьке слово “ахрейос” означає когось нездатного до будь-якого іншого діла, ніж те, що йому призначене. До чого спонукає це слово? Може до того, щоб бути здатним лише для Божої Волі, Божого плану, який Він передбачив на моє життя і бути нездатним для будь-чого іншого, а особливо для гріха.