Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 11 вересня, вівторок
18:32 Понеділок 0 189
10-09-2018, 18:32

Літургія на кожен день, 11 вересня, вівторок

(зел) Вівторок ХХІІІ звичайного тижня
В сьогоднішньому Євангелії ми почуємо, як Ісус вибирає собі учнів-Апостолів, тобто посланців, які після Його Вознесіння підуть проповідувати Євангеліє цілому світу. І нас Бог посилає до своїх сімей, місць праці, навчання, туди де Бога не знають, може мало чули про Нього. Ми є також Апостоли. Кожного з нас Ісус кличе по імені і дає нам завдання: своїм добрим християнським життям свідчити про Нього. Просімо сьогодні Ісуса, щоб ми добре виконали це завдання.
АНТИФОН НА ВХІД
Ти – справедливий, Господи, * і праві Твої присуди! * Вчини з Твоїм рабом за Твоєю ласкою.

КОЛЕКТА
Боже, Ти обдарував нас відкупленням і усиновленням; † поглянь милостиво на дітей Твого благовоління, * щоб ми удостоїлися істинної свободи та вічної спадщини. Через Господа нашого Ісуса Хри- ста, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
1 Кор 6, 1-11
Читання з Першого послання святого апостола Павла до корінтян.
Брати! Як наважується хтось із вас, маючи справу з іншим, судитися в неправедних, а не у святих? Хіба ви не знаєте, що святі будуть судити світ? І якщо світ буде судитись вами, то чи не є ви гідними судити набагато менші справи? Чи не знаєте, що ми будемо судити ангелів? То тим більше життєві справи! А ви, маючи життєві судові справи, настановляєте суддями тих, хто нічого не значить у Церкві? На сором вам це кажу. Хіба між вами немає жодного розумного, який міг би розсудити поміж своїми братами? Але брат з братом судиться, та ще й перед невірними! Поразкою для вас є вже те, що маєте між собою судові справи. Чому краще не стерпіти кривди? Чому краще не зазнати втрати? Ви ж, навпаки, самі кривдите і обдираєте, і до того ж братів. Хіба ви не знаєте, що неправедні не успадкують Божого Царства? Не обманюйте себе: ні розпусники, ні ідолопоклонники, ні перелюбники, ні блудники, ні мужоложники, ні злодії, ні користолюбці, ні п’яниці, ні наклепники, ні грабіжники Божого Царства не успадкують. І такими були деякі з вас, але ви обмилися, ви освятилися, ви виправдалися Ім’ям Господа Ісуса Христа і Духом Бога нашого. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ

Пс 149, 1-2. 3-4. 5-6а і 9б
Благоволить Бог людові своєму.

Заспівайте Господу нову пісню, – *
Йому хвала в громаді побожних.
Нехай своїм Творцем Ізраїль радіє, *
хай пишаються своїм Царем сини Сіону.
Хай хвалять Його Ім’я у танці, *
нехай грають Йому на псалтирі і тимпані,
бо Господь свій народ любить *
і прославить покірних спасінням.
Праведні будуть веселитися в славі *
і радітимуть на своїх ложах.
Прославляння Бога на устах їхніх. *
Така слава – для всіх Його вірних.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Йн 15, 16
Алілуя, алілуя, алілуя.
Я вибрав вас зі світу, щоб ви йшли та плід приносили,
і щоби плід ваш залишався.

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 6, 12-19
† Читання святого Євангелія від Луки.
Сталося тими днями, що Ісус вийшов на гору помо¬литися і провів цілу ніч у молитві до Бога. А коли настав день, Він покликав своїх учнів і вибрав з них Дванадцятьох, яких і назвав апостолами: Симона, якого назвав Петром, і Андрія, брата його, Якова і Йоана, Филипа й Вартоломея, Матея і Тому, Якова Алфеєвого й Симона, званого Зилотом, Юду Якового та Юду Іскаріотського, який став зрадником. Зійшовши разом з ними, Він став на рівнинному місці; також була велика юрба Його учнів та безліч народу з усієї Юдеї і Єрусалима, і з приморського Тира й Сидона, які посходилися послухати Його й зцілитися від своїх недуг, а також ті, хто страждав від нечистих духів – і оздоровлялися. І кожний натовп намагався доторкнутися до Нього, бо з Нього виходила сила й оздоровляла всіх. Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Ісус молитвою готувався до вибору апостолів; тож і ми щирою молитвою просімо про благодаті для святої Церкви по всьому світі:

1. Молімося за Святішого Отця, щоб Господь, обравши його своїм намісником на землі, обдарував його особливими благодатями і дав йому найкращих помічників.
2. Молімося за нашого єпископа, щоб він, зміцнений Божою благодаттю та підтриманий нашими молитвами, мудро керував довіреною йому помісною Церквою.
3. Молімося за нашу Батьківщину, щоб ті, хто визначає її долю, дбали про добробут і благо України.
4. Молімося за семінаристів, щоб вони не змарнували благодаті Божого покликання і достойно приготували розум та серце для апостольської праці.
5. Молімося за померлих, особливо від терористичних актів, щоб Господь своїм милосердям очистив їх від усяких наслідків гріха і благоволив прийняти до свого предвічного Царства.
6. Молімося за нас самих, щоб ми вміли вірно виконувати Господню волю.

Господи Ісусе Христе, смиренно просимо Тебе: укріпи тих, кого Ти покликав служити Тобі та Церкві, і вчини, щоб ми вірно йшли дорогою Твоїх заповідей. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Боже, джерело істинної побожності й миру, † вчини, щоб ми цією жертвою гідно славили Твою велич * і участю у святих тайнах зміцнили узи нашої єдності. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Як лань прагне до водних потоків, * так душа моя прагне до Тебе, Боже. * Душа моя жадає Бога, * Бога живого, сильного. (Пор. Пс 42 (41), 2-3)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Господи, Ти насичуєш і животвориш нас Твоїм Словом і небесним таїнством, † дай нам, Твоїм вірним, так використовувати великі дари Твого возлюбленого Сина, * щоб ми завжди могли бути сопричасниками Його життя. Котрий живе і царює навіки вічні.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Літургійний зошит 18:30 П'ятниця 0 134 Літургія на кожен день, 15 вересня, субота ПРЕСВЯТОЇ ДІВИ МАРІЇ СТРАЖДАЛЬНОЇ (біл) Обов’язковий спомин
Ось твоя мати! – В Слові Божому немає приватних справ, які б нас не стосувалися. Ось твоя мати! – слова, які сказані з хреста, в часі, який Євангеліст називає «годиною Ісуса», котра є одночасно годиною нашого спасіння. Тому ці слова мають спасенне для нас значення. І властивою відповіддю на них буде та відповідь, яку нам подає також Писання: «І відтоді взяв її учень до себе».