Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Офіційний ватиканський бюлетень (субота, 14 липня 2018 року)
17:35 Субота 0 183
14-07-2018, 17:35

Офіційний ватиканський бюлетень (субота, 14 липня 2018 року)

Прес-центр Святого Престолу повідомляє про такі події:
Його Святість Папа Франциск задовольнив прохання про відставку з посади ординарія дієцезії Тіручірапаллі (Індія) від монсеньйора єпископа Ентоні Девотти.

Його Святість прийняв заяву про відставку з посади ординарія дієцезії Маумере (Індонезія) монсеньора єпископа Ґерульфуса Керубіма Парейри SVD. Папа номінував ординарієм дієцезії преподобного Едвардуса Мартінуса Седу, дотеперішнього генерального вікарія у цьому церковному окрузі. Подано коротку біографію номінанта.

Папа Франциск номінував єпископом-ординарієм дієцезії Пурвокерто (Індонезія) преподобного Крістофоруса Трі Харсоно, дотеперішнього генерального вікарія дієцезії Богор, що на Яві (Індонезія). Подано коротку біографію номінанта. Цікава її деталь полягає в тому, що він закінчив ісламські студії, захистив ліцензіат з ісламології в Римі й кілька років був доцентом Державного ісламського університету в Бандунгу (Західна Ява, Індонезія). Нагадаємо, Індонезія – найбільша за кількістю населення мусульманська країна світу, де прихильники ісламу становлять близько 88 % мешканців; для порівняння, католиків у цій країні близько 3 %.

***

Його Святість Папа Франциск призначив президентів-делегатів для XV Загальної ординарної асамблеї Синоду єпископів, який триватиме у Римі 3-28 жовтня 2018 року та буде присвячений темі «Молодь, віра та розпізнання покликання». Ними стали (у порядку, визначеному в бюлетені):

  • Блаженніший кардинал Луїс Рафаель І Сако, Патріарх Вавилону Халдейського, голова Синоду Халдейської Церкви (Ірак);
  • кардинал Дезіре Царахажана, архієпископ Тоамасіни (Мадагаскар);
  • кардинал Чарльз Монг Бо SDB, архієпископ Янгона (М'янма);
  • кардинал Джон Рібат MSC, архієпископ Порт-Моресбі (Папуа Нова Гвінея).

Президент-делегат, чиї функції визначає розділ ІІ регламенту Синоду (Ordo Synodi Episcoporum), головує на асамблеї від імені та силою влади Папи, який його номінує. Якщо номіновано понад одного президента-делегата, то вони почергово виконують свою функцію за порядком, визначеним Папою. Президенти-делегати також підписують усі підсумкові документи синодальної асамблеї.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з Ватикану 11:10 Середа 0 123 Співчуття Папи Франциска з приводу пожежі в соборі Паризької Богоматері У вівторок, 16 квітня 2019 року, Папа Франциск надіслав архієпископові Паризькому Мішелю Апетіту повідомлення зі співчуттям із приводу пожежі в соборі Паризької Богоматері.