Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Візит Папа до Балтії: зустріч із Церквами, що засвідчили вірність у стражданнях
17:26 П'ятниця 0 95
21-09-2018, 17:26

Візит Папа до Балтії: зустріч із Церквами, що засвідчили вірність у стражданнях

Директор ватиканського прес-центру Ґреґ Берк розповів про Апостольський візит Папи Франциска до країн Балтії, який триватиме від 22 до 25 вересня 2018 року та стане нагодою вшанувати тих, хто постраждав за віру. Цікаво, що ця подорож збігається з 25-ю річницею візиту до країн Балтії святого Йоана Павла ІІ.
Про це повідомляють Новини з Ватикану.

Країни, що дуже відрізняються

У коментарі для «Новин з Ватикану» Ґреґ Берк підкреслив, що, хоча балтійські країни й називають «країнами-сестрами», вони можуть бути дуже різні – утім, як це часто трапляється й у сім’ях.

У Литві, як пояснив він, майже 80 % мешканців – католики, тимчасом у Латвії більшість становлять лютерани, а в Естонії 75 % населення називають себе невіруючими. А якщо звернути увагу на те, що вся католицька спільнота Естонії – це приблизно 5 тисяч вірних, як одна парафія в Західній Європі, стає ще помітніша увага Папи до периферій.

Подорож в історію

Окрему увагу Ґреґ Берк звернув на заплановані на 23 вересня відвідини Музею окупації та визвольної боротьби у Вільнюсі, дорогою до якого Папа зупиниться на молитву біля пам’ятника жертвам ґетто саме в 75-ту річницю його знищення під час нацистської окупації. Цей музей – символ страждань місцевого люду. Папа відвідає камери, зал, де відбувалися розстріли, місця, де багато людей, зокрема священиків і єпископів, зазнали страждань і катувань.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини зі світу 17:27 Субота 0 225 Архієпископ Мечислав Мокшицький на паломництві Родини шкіл імені святого Йоана Павла ІІ у Польщі На Ясній Горі у Польщі митрополит Львівський архієпископ Мечислав Мокшицький узяв участь у 18-му паломництві Родини шкіл імені святого Йоана Павла ІІ. Понад 14 тисяч молодих людей із 300 шкіл Польщі й Білорусі дякували Господові за те, що понад 40 років тому кардинал Кароль Войтила став Понтифіком. Цьогорічне гасло зустрічі – «Блиск Батьківства».