Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа: Несправедливо оскаржений пастир черпає натхнення в прикладі Ісуса
14:07 Середа 0 353
19-09-2018, 14:07

Папа: Несправедливо оскаржений пастир черпає натхнення в прикладі Ісуса

Коментуючи під час Меси в Домі святої марти 18 вересня 2018 року фрагмент із Євангелія від Луки про те, як Ісус воскресив юнака з Наїна, Папа підкреслив, що Ісус був лагідний, смиренний і близький до людей, попри авторитет, який мав серед народу, і науку, яку звіщав. Навпаки, законовчителі, які помножували релігійні приписи, були далекі від люду Божого.
Про це повідомляють Новини з Ватикану.

Смирення й лагідність

Євангеліст, за словами Папи, підкреслює «велике співчуття», яке огорнуло Христа, коли він побачив самотню вдову біля мертвого сина. Проповідник вказав на дві риси цього співчуття: смирення й лагідність. «Навчіться від мене, бо я лагідний і смиренний серцем» (Мт 11, 29) – Господь не кричав на людей і не наказував їм. За Євангелієм, Христос розгнівався тільки в одному випадку: коли побачив, що торговці перетворили Божий храм на ярмарок.

Лагідність Христа проявилася в тому, що Він не тільки промовляв до вдови, а й наблизився. «Те саме Христос робить для нас, – підкреслив Папа, – бо Він поруч, Він серед людей, Він – Пастир». Христос виявляє лагідність також тим, що повертає вдові живого сина.

Папа наголосив, що Христос – образ пастиря, з якого душпастирям потрібно вчитися «бути близькими до людей, а не до угрупувань можновладців та ідеологів», які отруюють душу. Душпастир, подібно до Христа, повинен «мати силу й авторитет покірності, смиренності, близькості, здатності до співчуття й лагідності».

Відповідь пастиря на людські образи

Його Святість закликав наслідувати Христа також у тому, як Він реагував на кривди. У Страсну П’ятницю, стоячи перед натовпом, що кричав: «Розіпни!» – Христос мовчав і молився. «Молитва привела Його аж на хрест. Але навіть там Він зміг виявити співчуття до розбійника і зцілити його душу», – наголосив Папа.

Насамкінець він закликав замислитися про те, у чому полягає авторитет Христа, і просити благодаті, аби всі душпастирі мали цей «авторитет, що є даром Святого Духа».

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий