Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа: Диявол використовує лицемірів, щоб нищити Церкву й суспільство
11:42 П'ятниця 0 279
21-09-2018, 11:42

Папа: Диявол використовує лицемірів, щоб нищити Церкву й суспільство

На початку проповіді в Домі святої Марти в четвер, 20 вересня 2018 року, Папа закликав усіх молитися, щоб Ісус Христос завжди оберігав Своїм милосердям Церкву – святу, але наповнену такими грішниками, як ми. До роздумів його надихнули слова Ісуса: «Прощаються її гріхи численні, бо багато полюбила» (Лк 7, 47).
Про це повідомляють Новини з Ватикану.

Обличчя, сповнене любові

Насамперед Папа звернув увагу на те, як дивиться в цій історії жінка-грішниця на Ісуса, на її обличчя, сповнене великої любові до Спасителя. А водночас вона не приховує своєї грішності. Схоже поводився апостол Павло, який писав: «Я бо вам передав найперше те, що й сам прийняв був: що Христос умер за наші гріхи». Вони обоє шукали Бога з любов’ю – але з любов’ю половинчастою. Апостол спершу вважав, що любов – це закон, тому його серце було замкнуте на Боже об’явлення. Він переслідував Христових учнів, роблячи це для вірності закону, для тієї своєї незрілої любові. Також і жінка шукала любові.

Промовляючи до фарисеїв, Ісус сказав, що жінці прощені численні гріхи, бо вона «багато полюбила». Для фарисеїв ці слова дуже дивні, проте Ісус дивиться на маленькі жести любові, на добру волю людини – і допомагає їй. Ось таке Боже милосердя: завжди прощає, завжди приймає.

Згіршення законовчителів

За словами Папи, законовчителі в цій ситуації застосували тактику, якою зазвичай користуються лицеміри. Вони обурилися на Ісуса – мовля, ми втрачаємо цінності, якщо тепер кожен може прийти до храму, навіть великі грішники. Велич Христового милосердя виявляється у великій любові, яка все прощає, а наша любов, як любов жінки і святого Павла, часто неповна, бо ніхто з нас не святий. З історії бачимо, що Церкву переслідують лицеміри, які назовні здаються добрими і праведними, але всередині повні злості.

За словами Папи, диявол безсилий перед грішником, який кається, але сильний щодо лицеміра, якого використовує, аби нищити людей, суспільство, Церкву.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з Ватикану 13:43 Середа 0 95 «Мудрість часу»: Папа прагне підкреслити зв’язок поколінь під час Синоду про молодь «Мудрість часу» – так називається глобальний проект, покликаний сприяти оновленню союзу між поколіннями. Це також назва книжки, у якій зібрані життєві історії з коментарями Папи Франциска. Нарешті, це гасло, під яким у вівторок, 23 жовтня 2018 року, з нагоди Загальної асамблеї Синоду єпископів, у Папському інституті «Augustinianum» у Римі відбудеться зустріч Його Святості з молоддю та літніми людьми.