Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 20 вересня, четвер
18:35 Середа 0 142
19-09-2018, 18:35

Літургія на кожен день, 20 вересня, четвер

Ми, християни, дуже часто помилково думаємо, що, якщо ми ходимо до храму, молимось, сповідаємось, приступаємо до Причастя, читаємо Біблію, практикуємо перші п’ятниці, суботи, то вже будемо спасенні. Так, це треба робити, але це все має випливати з любові до Бога. Без любові до Бога наші релігійні практики не мають сенсу. Коли ми станемо перед Богом, Він не буде дивитися, що ми робили, тільки скільки любові ми вклали у те, що робили.
Свв. АНДРІЯ КІМ ТЕГОНА, пресвітера, ПАВЛА ЧОНГ ГАЗАНГА  і сподвижників, мучеників (черв) Обов’язковий спомин
На початку XVII століття вірні-миряни принесли християнську віру до Кореї. Лише в 1836 році туди прибули місіонери з Франції. Спалахнули криваві переслідування, в ході яких 103 мученики, в тому числі перший корейський священик Андрій Кім Тегон та відомий апостол-мирянин Павло Чонг Газанг, віддали життя за віру.


АНТИФОН НА ВХІД
Кров святих мучеників заради Христа на землю була пролита, * тому осягнули вони вічну нагороду в небі.

КОЛЕКТА
Боже, Ти схотів, щоб примножувалося число Твоїх дітей по всьому світі та щоб кров святих мучеників Андрія і сподвижників стала щедрим засі вом християн; † вчини, щоб ми, зміцнювані їхнім заступництвом, * могли наслідувати їхній приклад. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ

1 Кор 15, 1-11
Читання з Першого Послання святого апостола Павла до корінтян.
Нагадую вам, брати, Євангеліє, яке я вам сповістив, яке ви при­йняли, в якому стоїте і яким спасаєтеся, коли дотри­мує­те слово таким, яким я вам його сповістив; якщо тільки ви не повір­и­ли надаремно! Найперше я вам передав те, що й прийняв, що Христос, згідно з Писанням, помер за наші гріхи, і Він був похований, і третього дня воскрес, згідно з Писанням; і з’явився Кифі, тоді Дванад­цятьом; після того Він з’явився одно­час­но понад п’ятистам братам, з яких багато хто живе ще й донині, а деякі спочили. Пізніше з’явився Якову, а тоді – всім апостолам; нарешті з’явився і мені, – наче якомусь недоноскові. Адже я найменший з апостолів, не­достойний називатися апосто­лом, оскільки я переслідував Божу Цер­кву. Та благодаттю Божою я є тим, ким є. Його благодать, що в мені, не була марною, бо я трудився більше за них усіх; втім, не я, а Божа бла­го­дать зі мною. Тож чи я, чи вони, але ми так проповідуємо, і так ви повірили. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 118, 1-2. 16-17. 28
Господа славте, бо Він милосердний.
Прославляйте Господа, адже Він добрий, *
бо Його милосердя навіки.
Нехай скаже Ізраїль: *
«Його милосердя навіки!»
Господня правиця піднята вгору, *
Гос­подня правиця виявляє силу.
Не помру, але буду жити *
і розповідати про діла Господні.
Ти – мій Бог, *
і я буду Тебе прославляти.
Господи, мій Боже, *
Тебе буду величати.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Мт 11, 28
Алілуя, алілуя, алілуя.
Прийдіть до Мене, всі втомлені та обтяжені –
і Я вас облегшу!

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 7, 36-50

† Читання святого Євангелія від Луки.
Того часу один із фарисеїв просив Ісуса, щоб Він поїв з ним. Увійшовши до дому фарисея, Він сів до столу. А жінка, яка була в місті, гріш­ни­ця, довідавшись, що Він сидить при­ столі в домі фарисея, принесла в алебастровій посудині миро; вона ззаду припала до Його ніг і, плачучи, почала обмивати Його но­ги слізьми та обтирати волоссям своєї голови, і цілувала Його ноги та мастила миром. Побачивши це, фарисей, котрий запросив Його, міркував собі й казав: «Коли б Він був пророком, то знав би, хто і яка ця жінка, яка дотор­кається до Нього, – що вона гріш­ниця!» Ісус у відповідь промовив до нього: «Симоне, маю тобі щось ска­зати». А той промовив: «Кажи, Вчи­телю!» «Були в одного лихваря два боржники: один був винен п’ятсот ди­наріїв, а другий – п’ятдесят. Оскільки вони не могли від­да­ти, то обом подарував. Отже, ко­трий з них більше любитиме його?» У відповідь Симон сказав: «Ду­маю, що той, якому більше пода­ру­вав». І Він сказав йому: «Правильно ти розсудив». Обернувшись до жінки, Він сказав Симонові: «Чи ти бачиш цю жінку? Я увійшов до твого дому, а ти води на Мої ноги не дав, а вона слізьми полила Мені ноги й волос­сям своїм обтерла. Поцілунку Мені ти не дав, а вона, відколи ввійшов Я, не пере­стає цілувати Мої ноги. Голови Моєї ти олією не на­ма­стив, а вона миром намастила Мої ноги. Через те кажу тобі: Про­ща­ють­ся її численні гріхи, бо дуже вона полюбила, а кому мало про­щається, той мало любить!» А до неї Він промовив: «Про­ща­ються твої гріхи!» Ті, хто сидів при столі, почали міркувати собі: «Хто ж Він, що й гріхи прощає?» Він же сказав жінці: «Твоя віра спасла тебе; іди в мирі!» Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Споминаючи мучеників Андрія Кім Тегона, першого корей­ського священика, і 102 його сподвижників, які віддали своє життя за віру, за їхнім заступництвом молімося до Господа за Церкву по всьому світі:

1. Молімося за святу Церкву, щоб вона могла вільно пропо­відувати Євангеліє у всіх країнах світу.
2. Молімося за керівників держав, щоб вони дбали про мир і усунули голод та бідність з лиця землі.
3. Молімося за Католицьку Церкву в Азії, в тому числі й за Церкву в Північній Кореї, яка сьогодні терпить переслідування, щоб вона витривала у вірності Господу.
4. Молімося за катехістів, щоб вони сумлінно і з радістю виконували своє служіння.
5. Молімося за наших померлих братів і сестер, а особливо за наших родичів і близьких, які страждали за віру, щоб добрий Го- сподь винагородив їхню стійкість і обдарував вічним життям.
6. Молімося за нас самих, щоб ми за будь-яких обставин життя мужньо сповідували віру в Господа.

Господи, Тобі було угодно, щоб кров мучеників оросила ниву Твоє ї Церкви; вчини, щоб їхня жертва принесла щедрі пло­ди зростання духовності віруючих третього тисячоліття. Че­рез Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Всемогутній Боже, поглянь на дари Твого люду † і вчини за заступництвом святих мучеників, * щоб ми самі стали благою Тобі жертвою ради спасіння світу. Через Христа, Господа нашого.

Префація про святих мучеників № 36-37

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ

Кожний, отже, хто визнає Мене перед людьми, * того і Я визнаю перед Моїм Отцем Небесним, – говорить Господь. (Пор. Мт 10, 32)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Поживлені Їжею мужніх і віддаючи шану святим мученикам, смиренно благаємо Тебе, Господи, † щоб ми, вірно перебуваючи з Христом, * спричинялися в Церкві до спасіння всіх людей. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
18:23 Неділя 0 239 Літургія на кожен день, 15 жовтня, понеділок Коли ми чуємо слово «навернення», часто не знаємо, що з ним робити і як його розуміти. Поводимо себе, як допитливі діти, які чекають на знак, щоб розвіяти свої сумніви. Ми потребуємо впевненості, а якщо її не отримуємо, ми ґрунтуємось на відомі речі, хоч і недосконалі. Навернутися, відступити від гріха для когось, кого добре і не знаєш, є для нас важкою справою. Христос обіцяє знак пророка Йони, який нас дуже глибоко торкнеться і змусить стати на коліна. І буде нам соромно, що ми не повірили в Того, хто для нас помер і воскрес.
Св. ТЕРЕЗИ ВІД ІСУСА, діви і Вчителя Церкви (біл) Обов’язковий спомин
Св. Тереза народилася в Авілі у 1515 році. Ще в дитинстві вона мріяла загинути мученицькою смертю за віру. У двадцятирічному віці Тереза вступила до монастиря кармелітанок. Слідуючи за Божим натхненням, вона завершила реформу свого ордену, заснувавши 32 монастирі. За допомогою св. Йоана від Хреста взялася також за реформу ордену Кармелітів. Нове відгалуження ордену отримало назву – Кармеліти Босі. Опираючись на свій особистий досвід, св. Тереза написала багато праць, котрі є перлинами містичної літератури. Померла 15 жовтня 1582 року.


Літургійний зошит 18:36 Середа 0 213 Літургія на кожен день, 11 жовтня, четвер (зел) Четвер ХХVIІ звичайного тижня
Церква сьогодні скеровує до нас слово, в якому Христос показує причину наших поразок у молитві. Перша це нестабільність у молитві. Ми дуже легко знеохочуємось, є нетерпеливі, хотіли б, щоб наші молитви швидко виконувались, так як вибраний народ на пустині. Не хотіли чекати, були готові залишити все, щоб тільки були виконані їх прагнення. Друга – не знаємо, про що молитися, що нам потрібно. Христос підказує: спочатку просіть про Духа, а тоді будете мати і терпеливість і будете знати, що потребуєте.
Або (біл) довільний спомин св. ЙОАНА XXIII, Папи
Анджело Джузеппе Ронкаллі народився 1881 р. на півночі Італії, у містечку Сотто-іль-Монте. 1902 р. він закінчив початкову духовну семінарію в Бергамо, а в 1904 отримав сан священника. Під час війни знаходився на фронті: спочатку як санітар, а потім як капелан. 23 грудня 1944 р. був призначений папським нунцієм в Парижі, а з 1951 став представником Святого Престолу при ЮНЕСКО. Влітку 1952 р. папа Пій ХІІ призначив його кардиналом, а 1953 р. – патріархом Венеції. 28 жовтня 1958 р. кардинала Ронкаллі обрано Папою Римським. Понтифікат Йоана XXIII, що продовжився неповних 5 років, визначив новий курс ватиканської політики, яка відповідала новим реаліям і була покликана встановити діалог між різними країнами та конфесіями і покращити соціальне становище вірян у різних регіонах світу. 25 січня 1959 р. Йоан XXIII скликав Другий Ватиканський Собор. Помер 3 червня 1963 р. Канонізований 27 квітня 2014 р.
Спільні Меси: про Папу (стор. 124)