Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 20 вересня, четвер
18:35 Середа 0 467
19-09-2018, 18:35

Літургія на кожен день, 20 вересня, четвер

Ми, християни, дуже часто помилково думаємо, що, якщо ми ходимо до храму, молимось, сповідаємось, приступаємо до Причастя, читаємо Біблію, практикуємо перші п’ятниці, суботи, то вже будемо спасенні. Так, це треба робити, але це все має випливати з любові до Бога. Без любові до Бога наші релігійні практики не мають сенсу. Коли ми станемо перед Богом, Він не буде дивитися, що ми робили, тільки скільки любові ми вклали у те, що робили.
Свв. АНДРІЯ КІМ ТЕГОНА, пресвітера, ПАВЛА ЧОНГ ГАЗАНГА  і сподвижників, мучеників (черв) Обов’язковий спомин
На початку XVII століття вірні-миряни принесли християнську віру до Кореї. Лише в 1836 році туди прибули місіонери з Франції. Спалахнули криваві переслідування, в ході яких 103 мученики, в тому числі перший корейський священик Андрій Кім Тегон та відомий апостол-мирянин Павло Чонг Газанг, віддали життя за віру.


АНТИФОН НА ВХІД
Кров святих мучеників заради Христа на землю була пролита, * тому осягнули вони вічну нагороду в небі.

КОЛЕКТА
Боже, Ти схотів, щоб примножувалося число Твоїх дітей по всьому світі та щоб кров святих мучеників Андрія і сподвижників стала щедрим засі вом християн; † вчини, щоб ми, зміцнювані їхнім заступництвом, * могли наслідувати їхній приклад. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ

1 Кор 15, 1-11
Читання з Першого Послання святого апостола Павла до корінтян.
Нагадую вам, брати, Євангеліє, яке я вам сповістив, яке ви при­йняли, в якому стоїте і яким спасаєтеся, коли дотри­мує­те слово таким, яким я вам його сповістив; якщо тільки ви не повір­и­ли надаремно! Найперше я вам передав те, що й прийняв, що Христос, згідно з Писанням, помер за наші гріхи, і Він був похований, і третього дня воскрес, згідно з Писанням; і з’явився Кифі, тоді Дванад­цятьом; після того Він з’явився одно­час­но понад п’ятистам братам, з яких багато хто живе ще й донині, а деякі спочили. Пізніше з’явився Якову, а тоді – всім апостолам; нарешті з’явився і мені, – наче якомусь недоноскові. Адже я найменший з апостолів, не­достойний називатися апосто­лом, оскільки я переслідував Божу Цер­кву. Та благодаттю Божою я є тим, ким є. Його благодать, що в мені, не була марною, бо я трудився більше за них усіх; втім, не я, а Божа бла­го­дать зі мною. Тож чи я, чи вони, але ми так проповідуємо, і так ви повірили. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 118, 1-2. 16-17. 28
Господа славте, бо Він милосердний.
Прославляйте Господа, адже Він добрий, *
бо Його милосердя навіки.
Нехай скаже Ізраїль: *
«Його милосердя навіки!»
Господня правиця піднята вгору, *
Гос­подня правиця виявляє силу.
Не помру, але буду жити *
і розповідати про діла Господні.
Ти – мій Бог, *
і я буду Тебе прославляти.
Господи, мій Боже, *
Тебе буду величати.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Мт 11, 28
Алілуя, алілуя, алілуя.
Прийдіть до Мене, всі втомлені та обтяжені –
і Я вас облегшу!

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 7, 36-50

† Читання святого Євангелія від Луки.
Того часу один із фарисеїв просив Ісуса, щоб Він поїв з ним. Увійшовши до дому фарисея, Він сів до столу. А жінка, яка була в місті, гріш­ни­ця, довідавшись, що Він сидить при­ столі в домі фарисея, принесла в алебастровій посудині миро; вона ззаду припала до Його ніг і, плачучи, почала обмивати Його но­ги слізьми та обтирати волоссям своєї голови, і цілувала Його ноги та мастила миром. Побачивши це, фарисей, котрий запросив Його, міркував собі й казав: «Коли б Він був пророком, то знав би, хто і яка ця жінка, яка дотор­кається до Нього, – що вона гріш­ниця!» Ісус у відповідь промовив до нього: «Симоне, маю тобі щось ска­зати». А той промовив: «Кажи, Вчи­телю!» «Були в одного лихваря два боржники: один був винен п’ятсот ди­наріїв, а другий – п’ятдесят. Оскільки вони не могли від­да­ти, то обом подарував. Отже, ко­трий з них більше любитиме його?» У відповідь Симон сказав: «Ду­маю, що той, якому більше пода­ру­вав». І Він сказав йому: «Правильно ти розсудив». Обернувшись до жінки, Він сказав Симонові: «Чи ти бачиш цю жінку? Я увійшов до твого дому, а ти води на Мої ноги не дав, а вона слізьми полила Мені ноги й волос­сям своїм обтерла. Поцілунку Мені ти не дав, а вона, відколи ввійшов Я, не пере­стає цілувати Мої ноги. Голови Моєї ти олією не на­ма­стив, а вона миром намастила Мої ноги. Через те кажу тобі: Про­ща­ють­ся її численні гріхи, бо дуже вона полюбила, а кому мало про­щається, той мало любить!» А до неї Він промовив: «Про­ща­ються твої гріхи!» Ті, хто сидів при столі, почали міркувати собі: «Хто ж Він, що й гріхи прощає?» Він же сказав жінці: «Твоя віра спасла тебе; іди в мирі!» Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Споминаючи мучеників Андрія Кім Тегона, першого корей­ського священика, і 102 його сподвижників, які віддали своє життя за віру, за їхнім заступництвом молімося до Господа за Церкву по всьому світі:

1. Молімося за святу Церкву, щоб вона могла вільно пропо­відувати Євангеліє у всіх країнах світу.
2. Молімося за керівників держав, щоб вони дбали про мир і усунули голод та бідність з лиця землі.
3. Молімося за Католицьку Церкву в Азії, в тому числі й за Церкву в Північній Кореї, яка сьогодні терпить переслідування, щоб вона витривала у вірності Господу.
4. Молімося за катехістів, щоб вони сумлінно і з радістю виконували своє служіння.
5. Молімося за наших померлих братів і сестер, а особливо за наших родичів і близьких, які страждали за віру, щоб добрий Го- сподь винагородив їхню стійкість і обдарував вічним життям.
6. Молімося за нас самих, щоб ми за будь-яких обставин життя мужньо сповідували віру в Господа.

Господи, Тобі було угодно, щоб кров мучеників оросила ниву Твоє ї Церкви; вчини, щоб їхня жертва принесла щедрі пло­ди зростання духовності віруючих третього тисячоліття. Че­рез Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Всемогутній Боже, поглянь на дари Твого люду † і вчини за заступництвом святих мучеників, * щоб ми самі стали благою Тобі жертвою ради спасіння світу. Через Христа, Господа нашого.

Префація про святих мучеників № 36-37

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ

Кожний, отже, хто визнає Мене перед людьми, * того і Я визнаю перед Моїм Отцем Небесним, – говорить Господь. (Пор. Мт 10, 32)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Поживлені Їжею мужніх і віддаючи шану святим мученикам, смиренно благаємо Тебе, Господи, † щоб ми, вірно перебуваючи з Христом, * спричинялися в Церкві до спасіння всіх людей. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Літургійний зошит 18:11 Вівторок 0 175 Літургія на кожен день, 16 жовтня, середа (зел) Середа ХХVIІІ звичайного тижня
Засуджуючи фарисеїв за їх лицемірство і любов до пошанувань, Христос не хоче сказати, що не дбає про них. Він тільки хоче їх захищати від них самих, а інших від їх жадібності. Він досконало знає, наскільки руйнівними спокусами є влада і багатство і як легко ошукатися добробутом. Провокуючи їх до бурхливої реакції, Ісус намагається дістатися їх душі, показати те знищення, яке чинить в серці людини лукавство, і допомогти спастися від цієї смертельної небезпеки.
Або: (біл) довільний спомин св. ЯДВІГИ, монахині
Св. Ядвіга народилася близько 1174 року. Вона була дочкою графа Андехс. Виховання та ґрунтовну освіту отримала вдома і в бенедиктинок у Кітцінгені. В тринадцять років вийшла заміж за князя Генріха Бородатого, з котрим мала сімох дітей. Допомагала чоловікові в правлінні та збереженні миру, пережила смерть чоловіка і дітей. Її найулюбленіший син, Генріх Побожний, загинув у битві з татарами під Легніцею. Останні роки свого життя вона провела в монастирі цистерсіанок в Требниці, який сама заснувала, де її дочка Гертруда була настоятелькою. Померла 15 жовтня 1243 року. Її реліквії зберігаються в Требниці.
Спільні Меси: про монахиню
Або: (біл) довільний спомин св. МАРГАРИТИ МАРІЇ АЛАКОК, діви
Св. Маргарита Марія народилася у 1647 році в Бургундії. В 24 роки вступила до монастиря візиток в Паре-ле-Моніаль. Під час об’явлень Господь Христос явив їй своє серце, яке палало любов’ю до людей і спрагле їхньої любові, і бажав установлення в п’ятницю після октави Божого Тіла свята Його Серця для відшкодування зневаг, яких Він зазнає у Пресвятому Причасті. Св. Маргарита Марія зазнала великих страждань, поки повірили у її місію. Померла 17 жовтня 1690 року.
Спільні Меси: про одну діву