Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Річниця освячення монастиря й каплиці в абатстві бенедиктинок
14:06 Субота 0 308
22-09-2018, 14:06

Річниця освячення монастиря й каплиці в абатстві бенедиктинок

«Храм Божий святий – цим храмом є ви». Піснею з такими словами розпочалася 20 вересня 2018 року врочиста Літургія з нагоди річниці освячення монастиря й каплиці в абатстві бенедиктинок у Житомирі. 
Про це повідомляє Київсько-Житомирська дієцезія.

Очолював літургію ординарій Київсько-Житомирський єпископ Віталій Кривицький. Як особа в Таїнствах Хрещення й Миропомазання відкидає стару людину, освячується, стає частинкою духовного тіла Церкви, тобто абсолютно новою людиною, християнином, так і будівля стає храмом, місцем особливої присутності Божої на землі, тільки після освячення. 

Недарма цей чин називають іще «оновленням» храму: через стародавні молитви і обряди будівля стає святою, а тому зовсім іншою, новою. Людина, храм нерукотворний, і храм, створений людськими руками, присвячені Богу, стають Його житлом, тому освячення храму супроводжують багато жестів, які нагадують про хрещення. Це так важливо, що річниця освячення храму стає урочистістю.

Усі, хто вірує в Христа, – це «живі камені», з яких і побудована Церква. У проповіді єпископ Віталій зазначив, що мало просто прийти на це місце молитви, треба самій людині намагатися освячуватися. Усі, хто готовий заносити до Бога молитви, прохання, жертви, і створюють вівтар, з якого возноситься до Бога запах кадила. І такі свята нагадують нам про це.

Сестра Ернеста OSB

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий