Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 21 вересня, п'ятниця
18:27 Четвер 0 195
20-09-2018, 18:27

Літургія на кожен день, 21 вересня, п'ятниця

Покликуючи св. Матея, Ісус каже: “Здорові не потребують лікаря, лише хворі” (Мт 9,12). Ми покликані не до задоволених собою правильних людей, а до тих, які страждають через гріхи та різного роду поневолення – аби їх лікувати й звільняти.
Св. МАТЕЯ, Апостола і Євангеліста (черв) Свято
Матей, родом з Капернаума, був митарем. Господь Ісус покликав його до числа апостолів. Традиція приписує св. Матею авторство одного з канонічних Євангелій, написаного для юдеїв між 70 і 80 роками. Євангеліє від св. Матея дає докладний опис життя Господа Ісуса і вказує на те, що Ісус є обіцяним Месією.


АНТИФОН НА ВХІД
Йдіть і чині ть учнями всі народи, * хрестячи їх та навчаючи берегти все, * що Я вам заповідав, – говорить Господь.

Мовиться «Слава во вишніх».

КОЛЕКТА
Боже, Ти в невимовному милосерді благоволив вибрати митаря Матея апостолом; * вчини, щоб за його прикладом та заступництвом ми, слідуючи за Тобою,  міцно припали до Тебе. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Еф 4, 1-7. 11-13
Читання з Послання святого апостола Павла до ефесян
Брати! Отже, я, в’язень у Господі, прошу вас, щоб ви поводилися гідно звання, до якого були покликані, з усякою покірністю і лагідністю, з довготерпінням, в любові підтримуючи одне одного, намагаючись зберігати єдність духа в союзі миру. Одне Тіло й один Дух, – як і були ви покликані в одній надії вашого покликання. Один Господь, одна віра, одне хрещення, один Бог і Отець усіх, який над усіма, і через усіх, і в усіх. А кожному з нас дана благодать згідно з мірою дару Христа. Він і поставив одних апостолами, інших пророками, ще інших благовісниками, а тих – пастирями та вчителями, щоби приготувати святих для справи служіння, для збудування Христового тіла, аж поки всі досягнемо єдності віри й пізнання Божого Сина, досконалого змужнін- ня, міри зрілості – повноти Христа.  Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ  ПСАЛОМ
Пс 19, 2-3. 4-5
Їхнє відлуння сповнює всю землю.
Небеса розповідають про Божу славу, *
а небозвід сповіщає про творіння Його рук.
День дневі передає вістку, *
а ніч ночі сповіщає знання.
Немає мови, немає слів, *
де би не чулися їхні голоси.
По всій землі пішло їхнє відлуння, *
і їхні слова – до кінців світу!

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Алілуя, алілуя, алілуя.
Тебе, Боже, хвалимо, ісповідуємо Тебе, Господи.
Тебе вихваляє преславний сонм Апостолів.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 9, 9-13

† Читання святого Євангелія від Матея
У той час Ісус, проходячи, запримітив чоловіка, який сидів на митниці, і котрий звався Матеєм, та й каже йому: «Іди за Мною!» Той підвівся і пішов слідом за Ним. І коли Він сидів при столі в домі, прийшло багато митників та грішників, і посідали вони з Ісусом та Його учнями. Побачивши це, фарисеї сказали Його учням: «Чому це ваш Учитель їсть з митниками та грішниками?» Він же, почувши, відповів: «Не здорові потребують лікаря, а хворі. Ідіть же й навчіться, що то значить “хочу милосердя, а не жертви”, адже Я прийшов закликати не праведників, а грішників». Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Господь покликав грішного митаря Матея від жадібного нагромадження грошей до апостольської праці в бідності та самозреченні; тож заохочені Божою добротою, просімо у Бога благодаті:

1. Молімося за Католицьку Церкву, щоб вона ревно несла у світ Євангеліє Христа і служила усім людям.
2. Молімося за керівників держав, щоб вони дбали про громадян своєї країни і не марнували суспільних благ.
3. Молімося за наших єпископів і священиків, щоб вони ревно виконували служіння і витривало вели свою паству дорогою спасіння.
4. Молімося за всіх, хто працює, щоб вони виконували свою роботу сумлінно та порядно.
5. Молімося за душі в чистилищі, щоб Господь благоволив прийняти їх до спільноти святих.
6. Молімося за нас самих, щоб ми возвеличували Господа Бога не тільки молитвами, але й своєю працею і всім життям.

Господи Ісусе Христе, Ти благоволив покликати митаря Матея до апостольського служіння; вислухай наші смиренні молитви і вчини нас істинними Твоїми учнями. Котрий живеш і царюєш на віки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Споминаючи святого Матея, приносимо Тобі, Боже, наші молитви та дари † і смиренно благаємо Тебе: поглянь милостиво на свою Церкву, * віру якої Ти поживив проповідями Апостолів. Через Христа, Господа нашого.

Префація про святих апостолів № 32-33

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Господь говорить: * Я прийшов кликати не праведних, а грішних. (Мт 9, 13)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Господи, ми стали учасниками радості, з якою святий Матей прийняв до свого дому Спасителя; † вчини, щоб ми завжди знаходили поживу у Христі , * який прийшов кликати до навернення неправедних, а грішних. Котрий живе і царює навіки вічні.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
18:23 Неділя 0 239 Літургія на кожен день, 15 жовтня, понеділок Коли ми чуємо слово «навернення», часто не знаємо, що з ним робити і як його розуміти. Поводимо себе, як допитливі діти, які чекають на знак, щоб розвіяти свої сумніви. Ми потребуємо впевненості, а якщо її не отримуємо, ми ґрунтуємось на відомі речі, хоч і недосконалі. Навернутися, відступити від гріха для когось, кого добре і не знаєш, є для нас важкою справою. Христос обіцяє знак пророка Йони, який нас дуже глибоко торкнеться і змусить стати на коліна. І буде нам соромно, що ми не повірили в Того, хто для нас помер і воскрес.
Св. ТЕРЕЗИ ВІД ІСУСА, діви і Вчителя Церкви (біл) Обов’язковий спомин
Св. Тереза народилася в Авілі у 1515 році. Ще в дитинстві вона мріяла загинути мученицькою смертю за віру. У двадцятирічному віці Тереза вступила до монастиря кармелітанок. Слідуючи за Божим натхненням, вона завершила реформу свого ордену, заснувавши 32 монастирі. За допомогою св. Йоана від Хреста взялася також за реформу ордену Кармелітів. Нове відгалуження ордену отримало назву – Кармеліти Босі. Опираючись на свій особистий досвід, св. Тереза написала багато праць, котрі є перлинами містичної літератури. Померла 15 жовтня 1582 року.


Літургійний зошит 18:36 Середа 0 213 Літургія на кожен день, 11 жовтня, четвер (зел) Четвер ХХVIІ звичайного тижня
Церква сьогодні скеровує до нас слово, в якому Христос показує причину наших поразок у молитві. Перша це нестабільність у молитві. Ми дуже легко знеохочуємось, є нетерпеливі, хотіли б, щоб наші молитви швидко виконувались, так як вибраний народ на пустині. Не хотіли чекати, були готові залишити все, щоб тільки були виконані їх прагнення. Друга – не знаємо, про що молитися, що нам потрібно. Христос підказує: спочатку просіть про Духа, а тоді будете мати і терпеливість і будете знати, що потребуєте.
Або (біл) довільний спомин св. ЙОАНА XXIII, Папи
Анджело Джузеппе Ронкаллі народився 1881 р. на півночі Італії, у містечку Сотто-іль-Монте. 1902 р. він закінчив початкову духовну семінарію в Бергамо, а в 1904 отримав сан священника. Під час війни знаходився на фронті: спочатку як санітар, а потім як капелан. 23 грудня 1944 р. був призначений папським нунцієм в Парижі, а з 1951 став представником Святого Престолу при ЮНЕСКО. Влітку 1952 р. папа Пій ХІІ призначив його кардиналом, а 1953 р. – патріархом Венеції. 28 жовтня 1958 р. кардинала Ронкаллі обрано Папою Римським. Понтифікат Йоана XXIII, що продовжився неповних 5 років, визначив новий курс ватиканської політики, яка відповідала новим реаліям і була покликана встановити діалог між різними країнами та конфесіями і покращити соціальне становище вірян у різних регіонах світу. 25 січня 1959 р. Йоан XXIII скликав Другий Ватиканський Собор. Помер 3 червня 1963 р. Канонізований 27 квітня 2014 р.
Спільні Меси: про Папу (стор. 124)