Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа: Католицька освіта покликана вливати душу в глобальний світ

Папа: Католицька освіта покликана вливати душу в глобальний світ

25 червня 2018 року Папа Франциск зустрівся з 80 представниками фонду «Gravissimum Educationis», 28 жовтня 2015 року з нагоди 50-річчя однойменного документу Другого Ватиканського Собору, що присвячений темі освіти й виховання. Під час аудієнції Його Святість підкреслив, що католицька освіта мусить брати до уваги майбутні покоління, не забуваючи про коріння минулого та про співжиття в наших суспільствах представників різних народів, культур, традицій і віровизнань.
Про це повідомляють Новини з Ватикану.

Відповідальність людини поширюється в часі


Виклики, які стоять перед сучасною людиною, глобальні у значно ширшому сенсі, ніж ми звикли вважати. Католицька освіта не обмежується формацією розуму для ширшого погляду, спроможного включати найвіддаленіші реальності. Вона враховує також те, що, крім поширення в просторі, моральна відповідальність людини сьогодні поширюється й у часі, а вибори, зроблені сьогодні, відбиваються на майбутніх поколіннях.

Необхідність творити мережі

Тому Папа заохотив «творити мережі», аби шкільні й академічні установи могли завдяки співпраці «посилити освітні ініціативи й наукові пошуки». Необхідна також співпраця «між знаннями, науками й дисциплінами».

«Творити мережі означає створювати простір для зустрічі й діалогу всередині інституцій і поширювати їх назовні, разом із сусідами, які походять з інших культур, традицій і релігій, щоби християнський гуманізм споглядав загальний стан сьогоднішнього людства». Важливо тут, що «школа має бути виховною спільнотою», де вчителі й учні поєднані не лише навчальною програмою, а також «програмою життя та досвіду».

Дарувати світові надію

Не можна дозволити, щоб у нас забрали надію. Треба позитивно виходити назустріч актуальним суспільним змінам, будучи «просвіченими обітницею християнського спасіння», щоб «дарувати надію глобалізованому світові».

«Глобалізація без надії та конкретного бачення наражається на зумовленість економічними інтересами, часто далекими від правильного розуміння спільного добра, і легко призводить до соціальних напруг, економічних конфліктів і зловживання владою. Необхідно влити душу в глобальний світ через інтелектуальну й моральну формацію, що вмітиме підтримувати добрі речі, принесені глобалізацією, та виправляти негативні», – наголосив Папа. Ідеться про «важливі цілі», яких можна досягти завдяки розвиткові наукових пошуків, що мають перед собою «багатий викликами горизонт».

Ідентичність, якість і спільне добро

Науковців і дослідників Папа заохотив працювати згідно з трьома суттєвими критеріями: це ідентичність, якість і спільне благо. Перший із них вимагає «послідовності й вірності місії шкіл, університетів і наукових центрів, які зродилися, підтримувані та супроводжувані в лоні Церкви та відкриті для всіх». Щодо якості він наголосив, що це «надійний маяк», який освічує кожну ініціативу. А виклик спільного блага полягає в тому, що сьогодні не так легко його визначити «в суспільствах, позначених співжиттям громадян, груп і народів, приналежних до різних культур, традицій і віровизнань». «Необхідно розширювати горизонти спільного добра, навчати всіх про приналежність до одного людського роду», – наголосив Його Святість.