Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 27 червня, середа
19:21 Вівторок 0 337
26-06-2018, 19:21

Літургія на кожен день, 27 червня, середа

(зел) Середа ХІІ звичайного тижня
Щоб наші плоди були добрі та щедрі, необхідно уважно слухати поради найкращого Виноградаря, тобто Бога. Якщо ми не слухатимемо їх, то напевно наші плоди не будуть благими, бо ми станемо слухняні дияволові. Перед нами стоїть вибір: чиї і які поради ми слухаємо. Запросимо Ісуса Христа дбати про нас як про Божий виноградник. Будь впевнений: якщо ти запросиш Ісуса, то твої плоди будуть добрі.
Або (біл) довільний спомин св. КИРИЛА  ОЛЕКСАНДРІЙСЬКОГО, єпископа і Вчителя Церкви
Св. Кирило народився в Олександрії у 370 році. У 412 році став єпископом цього міста. На соборі в Ефесі завдяки його діяльності окреслено, що в одній особі Ісуса Христа з’єднані дві природи: божественна і людська, а також проголошено догму, що Пресвята Діва Марія є істинною Матір’ю Бога (Теотокос). Св. Кирило залишив після себе багато праць: апологетичних та догматичних трактатів, а також коментарів до Святого Письма. Помер 27 червня 444 року.
Спільні Меси: про єпископа (стор. 123)


АНТИФОН НА ВХІД
Господь – народу свого сила, * Він рятівна твердиня Помазаника свого. * Спаси народ Твій, Господи, і благослови Твою спадщину, * й царюй над ними повіки.

КОЛЕКТА
Господи, обдаруй нас постійним трепетом та любов’ю Твого святого І мені, † бо Ти ніколи не відмовляєш в опіці тим, * котрих зміцнюєш своєю любов’ю. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Боже, Ти вчинив святого єпископа Кирила незламним захисником Божого материнства Пресвятої Діви Марії; † дай, щоб ми, які  віримо, що Марі я є істинно Божою Матір’ю, * були спасенні втіленням Твого Сина, Ісуса Христа. Котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
2 Цар 22, 8-13; 23, 1-3
Читання з Другої Книги Царів.
Тими днями первосвященик Хілкія сказав писареві Шафанові: «Я знайшов книгу Закону в Господньому храмі». І подав Хілкія Шафанові книгу, і той читав її. Потім повернувся писар Шафан до царя й доніс йому про справу, кажучи: «Слуги твої зібрали гроші, що знайшлись у храмі, і передали їх наглядачам робітників, що при Господньому храмі». Далі писар Шафан оповів цареві: «Священик Хілкія дав мені книгу». І Шафан читав її перед царем. Почувши слова книги Закону, цар роздер на собі одежу. І повелів він священикові Хілкії, Ахікамові, синові Шафана, Ахборові, синові Міхаї, писареві Шафанові й Асаї, царському урядовцеві: «Йдіть, спитайте Господа за мене й за народ і за всю Юдею щодо слів цієї книги, що знайдено, бо великий має бути гнів Господній, що запалав на нас за те, що батьки наші не слухали цієї книги й не робили усього того, що там написано для нас». Тоді цар послав скликати до себе всіх старших юдейських і єрусалимських. І пішов цар у Господній храм, а з ним всі юдейські мужі й усі єрусалимські мешканці, й священики, й пророки, й увесь народ, від малого до великого, і прочитав перед ними голосно всі слова з книги союзу, що знайдено в Господньому храмі. Цар став на підвищенні й заключив союз перед Господом, зобов’язуючись ходити слідом за Господом і пильнувати Його заповіді, накази і Його установи з усього серця й з усієї душі, виконувати слова союзу, написані в цій книзі. Увесь народ прийняв союз. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 119, 33-34. 35-36. 37 і 40
Присудів Твоїх покажи дорогу.
Законом вкажи мені, Господи, своїх настанов дорогу, – *
я буду дотримуватися їх постійно.
Пошли мені розум, і Твій закон виконувати буду, – *
я зберігатиму його всім своїм серцем.
Провадь мене стежкою заповідей своїх, *
бо дуже вона мені до вподоби.
Прихили серце моє до Твоїх свідчень, *
а не до користолюбства.
Відверни мої очі, щоб не дивилися на те, що марне, *
оживи мене на шляху своєму.
Ось, Твоїх заповідей забажав я. *
Оживи мене у своїй правді.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Йн 15, 4а. 5б
Алілуя, алілуя, алілуя.
Перебувайте в Мені, а Я – у вас.
Хто перебуває в Мені, а Я в ньому, той плід рясний приносить.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 7, 15-20
† Читання святого Євангелія від Матея.
Того часу Ісус сказав свої учням: «Стережіться лжепророків, які приходять до вас в овечих шкурах, а всередині – хижі вовки. За їхніми плодами впізнаєте їх. Хіба збирають виноград з тернини або смокви – з будяків? Так усяке добре дерево родить добрі плоди, а погане дерево родить погані плоди. Не може добре дерево пога­них плодів родити, а погане дере­во родити добрих плодів. Кожне дерево, що не родить доброго плоду, зрубують і кидають у вогонь. Тож за їхніми плодами піз­на­єте їх». Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Сповнені вдячністю за Господні слова повчання, вознесі мо до Нього наші смиренні молитви:

1. Молімося за святу Церкву, щоб вона, розростаючись немов виноградна лоза численними пагонами своїх дітей, приносила щедрий плід любові та вірності Христові.
2. Молімося за Святішого Отця, пророка наших днів, щоб Господня благодать відкрила серця всіх людей на його слова.
3. Молімося за місіонерів, щоб вони не проповідували нічого іншого, як тільки Христа, розіп’ятого і воскреслого.
4. Молімося за наш народ, щоб українці сумлінно виконували свою щоденну працю, пам’ятаючи, що Господь бачить всі людські вчинки.
5. Молімося за померлих, щоб Господь, простивши їм усі провини, привів їх у віковічний сад Небесного Царства.
6. Молімося за нас самих, щоб ми, з усього серця цураючись фальшу та лицемірства, жили у свободі й правді Божих дітей.

Господи Ісусе Христе, Ти страждав, помер і воскрес ради спасіння кожної людини; вислухай наші молитви і вчини, щоб, пізнавши Тебе, ми  полюбили  Тебе  всім  серцем  і  вірно  йшли  за  Тобою.  Котрий  живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Прийми, Господи, жертву прославлення та умилостивлення † і вчини, щоб наші душі, очищені її силою, * стали даром, благоугодним Тобі . Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45.

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Очі всіх на Тебе, Господи, уповають, * Ти їм своєчасно даєш поживу, – говорить Господь.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Відновлені поживою Пресвятого Тіла і Крові, благаємо, Господи, Твою милість, † щоб те, що ми з відданістю часто звершуємо, * спричинилося до нашого відкуплення. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Літургійний зошит 17:41 Вівторок 0 125 Літургія на кожен день, 20 лютого, середа (зел) Середа VI звичайного тижня
Оздоровлення є процесом. Сліпий із сьогоднішнього Євангелія спочатку мусить дозволити вести себе Ісусові за руку, нібито навчаючись довірі та залежності. Потім він дозволяє доторкнутися, так, щоби Ісус промив йому своєю слиною очі – а це вже є жестом близькості. Цим жестом Ісус “створює” сліпого мов би віднова, розкриває його очі на світло, видобуваючи його із пітьми. Господь вчить його бачити, розрізнювати форми, щоб він міг розпізнавати їх все більш виразніше та правдиво. Це є Ісусовою “школою бачення”, в якій Він вчить нас сприймати дійсність так, як Він її бачить – по Божому.