Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Послання Папи Франциска до учасників саміту «Великої двадцятки» у Гамбурзі
14:49 П'ятниця 0 526
7-07-2017, 14:49

Послання Папи Франциска до учасників саміту «Великої двадцятки» у Гамбурзі

З нагоди Саміту «Великої двадцятки», який 7-8 липня 2017 р. відбувається в німецькому місті Гамбурзі, Папа Франциск написав послання на ім’я Ангели Меркель, Федерального Канцлера Німеччини, аби поділитися з представниками найбільших світових економік деякими думками, які лежать на серці в нього та в усіх пастирів Католицької Церкви.
Насамперед він подякував главам держав і урядів за зусилля, докладені для «забезпечення керованості та стабільності світової економіки, з особливою увагою до фінансових ринків, торгівлі, фіскальних проблем та загалом до зростання світової економіки, щоб вона була інклюзивною та сталою».
«У програмному документі мого понтифікату, зверненому до вірних католиків Апостольському повчанні "Evangelii Gaudium", я запропонував чотири принципи дії для побудови братерських, справедливих і мирних суспільств: час є понад простір, єдність переважає над конфліктом, реальність важливіша за ідеї, цілість вища за частини. Очевидно, що ці напрямні належать до вікової мудрості всього людства, а тому вважаю, що вони можуть слугувати вкладом у роздуми під час зустрічі в Гамбурзі та в оцінку її результатів», – пише Папа, пояснюючи далі кожен із принципів.
Щодо першого Понтифік підкреслив, що для складних і взаємопов’язаних світових проблем «нема негайних і цілковито задовільних розв’язань». Це доводить, наприклад, трагедія міграції, невідривна від бідності та воєн. Але можливо запускати процеси, «здатні запропонувати прогресивні та нетравматичні розв’язання й за порівняно короткий час довести до вільного переміщення та стабільності людей, що буде корисно для всіх».
«Проте напруга між простором і часом, між обмеженнями і повнотою вимагає зовсім іншого підходу від правителів і можновладців. Ефективне розв’язання, обов’язково розтягнене в часі, стане можливе лише тоді, коли остаточна ціль процесу буде виразно присутня в його проектуванні. У серцях та умах правителів, на кожному етапі політичних заходів необхідно віддати абсолютний пріоритет бідним, біженцям, стражденним, переселенцям і відкинутим, не зважаючи на расу, релігію чи культуру, та відкинути збройні конфлікти», – наголосив Папа Франциск.
У цьому контексті Святий Отець вказав міжнародній спільноті на трагічне становище Південного Судану, басейну озера Чад, регіону Африканського Рогу та Ємену, де 30 мільйонів людей страждають від браку харчів і води. За його словами, невідкладна підтримка для цих людей буде «знаком серйозності та щирості середньострокового заанґажування в реформу світової економіки та гарантією її ефективного розвитку».
Роздумуючи про переважання єдності над конфліктом, Папа Франциск наголосив, що «війна – це ніколи не розв’язання». У контексті сотої річниці листа Папи Бенедикта XV до «Глав народів у стані війни» він закликав світ «покласти край проявам даремного кровопролиття». За його словами, завдання «Великої двадцятки» чи інших схожих щорічних зустрічей полягає в тому, щоб «мирно розв’язувати економічні непорозуміння та знаходити спільні фінансові й торговельні правила, які сприятимуть цілісному розвиткові всіх», маючи на меті досягнення цілей, встановлених на рівні ООН.
«Це, однак, не буде можливе, якщо всі сторони не зобов’яжуться суттєво понизити рівень конфліктності, зупинити перегони озброєнь і відмовитися від безпосередньої чи опосередкованої залученості в конфлікти, якщо не погодяться щиро й прозоро обговорювати всі суперечки», – підкреслив Святий Отець, назвавши «суперечністю й непослідовністю» примарну єдність на спільних економічних форумах і «бажане або прийняте тривання збройних конфліктів».
«Трагічні ідеології першої половини ХХ сторіччя були замінені новими ідеологіями абсолютної автономності ринків і фінансових спекуляцій», – пише Понтифік, переходячи до третього принципу: переваги реальності над ідеєю. Нові ідеології, за його словами, залишають за собою «болісний слід виключення, відкинення та смерті». Тим часом у «політичних та економічних успіхах, яких не бракувало в минулому столітті», завжди присутній «здоровий і розсудливий прагматизм», який керується «першістю людини та старанням інтегрувати й координувати відмінні, іноді протиставні дійсності, беручи за відправну точку пошану до кожного окремого громадянина».
Нарешті, розмірковуючи про те, що цілість більша за частини, Папа вказав, що проблеми потрібно розв’язувати «конкретно, віддаючи належну увагу їхнім особливостям», але якщо розв’язання мають бути тривкі, то не можуть «не мати ширшого бачення, а мусять враховувати впливи на громадян усіх країн і враховувати їхню думку».
У цьому контексті Папа Франциск пригадав пересторогу свого попередника Бенедикта XVI, скеровану до саміту «Великої двадцятки», що 2009 року відбувався в Лондоні. Адже «двадцятка» зводиться до обмеженої кількості країн, які представляють 90% світового виробництва, і «ця ситуація має спонукати учасників до глибокої призадуми».
«Ті держави й особи, чий голос слабший на світовій політичній арені, найбільше страждають від пагубних наслідків економічних криз, за які мають незначну відповідальність чи й не мають жодної. Водночас ця велика більшість, яка в економічному вимірі представляє лише 10% від загалу, може мати більший потенціал для того, аби докластися до загального прогресу», – зазначив Святий Отець, вказуючи на важливість програм розвитку, усталених на рівні ООН, та на обов’язок дотримуватися міжнародних угод і розвивати багатосторонність.
«Моїм бажанням було запропонувати ці думки як вклад у роботу "Великої двадцятки", довіряючи духові солідарності, який надихає всіх учасників», – підсумував Папа Франциск. Він побажав Божого благословення для зусиль міжнародної спільноти «започаткувати новий етап інноваційного розвиту: взаємопов’язаного, сталого, шанобливого до довкілля та інклюзивного для всіх народів і людей».
Джерело - Радіо Ватикану

По темі:
Папа: Потрібна культура зустрічі, щоб не жити, як вороги
Папа: Хто приступає до Євхаристії, не може не будувати єдность
Папа: живитися Ісусом-Євхаристією – це ставити Його на місце свого “я”

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з Ватикану 15:52 Середа 0 35 Папа: долати обмеженість власних категорій і відкриватись на Святого Духа Звертаючись до вірних під час загальної аудієнції, Папа Франциск розповів про подію, описану в Діяннях Апостолів, яка сталася зі святим Петром і змінила його самого та хід євангелізації.