Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 26 червня, вівторок
18:32 Понеділок 0 328
25-06-2018, 18:32

Літургія на кожен день, 26 червня, вівторок

(зел) Вівторок ХІІ звичайного тижня
Що з цього, що я когось засуджу? Осудження нічого не дає. Хіба що думку під заголовком: я кращий від інших. Приятель є для того, щоб тебе прийняв. А коли ти заходиш до святині, знай, що Бог не хоче тебе судити, але прийняти.
Або (біл) довільний спомин св. Зигмунта ГОРАЗДОВСЬКОГО
Святий Зигмунт Гораздовський народився 1 листопада 1845 року в Польщі. У 1869 році закінчив Вищу духовну семінарію у Львові і цілковито присвятив себе служінню убогим, хворим та нужденним. Заснував будинки добровільної праці для жебраків, інтернат для бідних студентів, будинок для самотніх матерів та покинутих дітей, а також жіночий чернечий орден Сестер св. Йосифа, які продовжують його справу на всіх континентах. Помер 1 січня 1920 року, похований на Личаківському кладовищі у Львові.
Спільні Меси: про одного пастиря (стор. 121)


АНТИФОН НА ВХІД
Господь – народу свого сила, * Він рятівна твердиня Помазаника свого. * Спаси народ Твій, Господи, і благослови Твою спадщину, * й царюй над ними повіки.

КОЛЕКТА
Господи, обдаруй нас постійним трепетом та любов’ю Твого святого Імені, † бо Ти ніколи не відмовляєш в опіці тим, * котрих зміцнюєш своєю любов’ю. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Боже, Ти навчаєш свою Церкву, що той, хто любить Тебе і ближнього, виконує усі  заповіді; † вчини, щоб ми, за прикладом святого Зигмунта, вершили діла милосердя * і заслужили на те, щоби бути прийнятими до сонму блаженних у Твоєму Царстві. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
2 Цар 19, 9б-11. 14-21. 31-35а. 36
Читання з Другої Книги Царів.
Тими днями Санхериб, цар асирійський, послав до Єзекії послів сказати: «Скажіть так Єзекії, юдейському цареві: Не давай твоєму Богові, на якого ти покладаєшся, зводити тебе словами: “Місто Єрусалим, мовляв, не попаде в руки асирійському цареві”. Адже ти сам чув, що асирійські царі зробили з усіма землями, як вони їх спустошили! І тобі б одному врятуватись?» Взяв Єзекія листа з рук послів і, прочитавши його, пішов у Господній храм і розгорнув його перед Господом. І молився Єзекія перед Господом і говорив: «Господи, Боже Ізраїля, який возсідаєш на херувимах! Ти один Бог над усіма царствами землі, Ти сотворив небо й землю. Прихили, Господи, вухо Твоє й вислухай; відкрий, Господи, очі Твої й споглянь. Слухай слова Санхериба, якими він прислав хулити Бога живого. Одно є правда, Господи, що асирійські царі спустошили народи й землі, і повкидали богів їхніх у вогонь, бо то ж і не боги, а діло рук людських, дерево й камінь, тим і могли їх понівечити. Але тепер, Господи, Боже наш, вирятуй нас із його руки, благаю, щоб усі царства на землі зрозуміли, що тільки Ти, Господи, Бог». Тоді Ісая, син Амоса, послав до Єзекії сказати: «Так говорить Господь, Бог Ізраїля: “Я вислухав твою молитву до Мене проти Санхериба, асирійського царя”. Ось те слово, що виповів Господь на нього: “Нехтує тобою, сміється з тебе дівиця, дочка Сіону; хитає головою позад тебе дочка Єрусалима”. Бо з Єрусалима вийде решта; те, що врятується, – з гори Сіону. Ревність Господа Сил це зробить! Тому ось що говорить Господь про асирійського царя: “Не ввійде він у це місто, стріли туди не пустить, не виступить зі щитом проти нього і не насипле проти нього валу. Дорогою, якою він прийшов, повернеться назад; у місто це не ввійде – слово Господнє. Я захищу це місто, Я його урятую заради Мене самого й заради слуги Мого Давида”». Тієї ж самої ночі вийшов ангел Господній і побив у асирійському таборі сто вісімдесят п’ять тисяч. Рушив Санхериб, асирійський цар, повернувся походом назад і залишився у Ніневії. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 48, 2-3аб. 3вг-4. 10-11
Бог своє місто заснував навіки.
Великий Господь і прославлений вельми *
у місті нашого Бога, на Його святій горі.
Його свята гора – прекрасне узвишшя, *
землі всієї радість.
Гора Сіон – північні схили, *
царя великого місто.
Бог у його палацах *
дає себе знати як притулок.
Боже, ми роздумували про Твоє милосер­дя *
всередині Твого храму.
Як Твоє Ім’я, о Боже, †
так само й слава Твоя – до землі окраїн; *
повна праведності Твоя правиця.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Йн 8, 12
Алілуя, алілуя, алілуя.
Я – Світло для світу! – Господь говорить.
Хто пі­де за Мною, той світло життя буде мати.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 7, 6. 12-14
† Читання святого Євангелія від Матея.
Того часу Ісус сказав своїм учням: «Не давайте святого псам і не ки­дайте ваших перлин перед сви­ня­ми, щоб не потоптали їх своїми но­гами і, обернувшись, не розшар­па­ли вас. Отже, все, що тільки бажаєте, щоби чинили вам люди, те чиніть їм і ви, бо в цьому Закон і Пророки. Входьте вузькою брамою, бо широка та брама й широка та до­рога, що ведуть до загибелі, – і багато є тих, які ними входять. І як же вузька та брама й тісна та до­рога, що ведуть до життя, – і мало є тих, хто їх знаходить».  Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
В щирій молитві просімо Господа, щоб Він своєю десницею вів нас дорогою до спасі ння і підтримував наші кроки своєю благодаттю:

1. Молімося за святу Церкву, щоб вона зі всією силою Божої мудрості проповідувала по всій землі Бла­гу Христову Вість.
2. Молімося за Святішого Отця, щоб він зумів відвернути як­найбільше людей від дороги споживацтва та ути­літарного способу життя.
3. Молімося за батьків та вихователів, щоб вони не вагали­ся виховувати нові покоління в духу честі й шляхетності.
4. Молімося за місіонерів, щоб ділами милосердя вони не­сли слова Христового Євангелія туди, де панує ненависть до християн.
5. Молімося за померлих, щоб Господь відкрив перед ними брами Небесного Царства.
6. Молімося за нас, зібраних довкола вівтаря, щоб Господня благодать навчила нас, очікуючи від людей добра, самими ставитися до них з добром.

Вислухай,  Господи,  наші  смиренні  молитви  і  сам  будь  нашою  силою в дорозі до Тебе. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Прийми, Господи, жертву прославлення та умилостивлення † і вчини, щоб наші душі, очищені її силою, * стали даром, благоугодним Тобі . Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45.

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Очі всіх на Тебе, Господи, уповають, * Ти їм своєчасно даєш поживу, – говорить Господь.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Відновлені поживою Пресвятого Тіла і Крові, благаємо, Господи, Твою милість, † щоб те, що ми з відданістю часто звершуємо, * спричинилося до нашого відкуплення. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Літургійний зошит 17:41 Вівторок 0 125 Літургія на кожен день, 20 лютого, середа (зел) Середа VI звичайного тижня
Оздоровлення є процесом. Сліпий із сьогоднішнього Євангелія спочатку мусить дозволити вести себе Ісусові за руку, нібито навчаючись довірі та залежності. Потім він дозволяє доторкнутися, так, щоби Ісус промив йому своєю слиною очі – а це вже є жестом близькості. Цим жестом Ісус “створює” сліпого мов би віднова, розкриває його очі на світло, видобуваючи його із пітьми. Господь вчить його бачити, розрізнювати форми, щоб він міг розпізнавати їх все більш виразніше та правдиво. Це є Ісусовою “школою бачення”, в якій Він вчить нас сприймати дійсність так, як Він її бачить – по Божому.