Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Архієпископ Юркович про право всіх людей на освіту
11:42 Понеділок 0 217
25-06-2018, 11:42

Архієпископ Юркович про право всіх людей на освіту

У кожного є невід’ємне «право на освіту, завдання якої – виховувати особу відповідно до остаточної мети її життя та на благо суспільства, до якого належить людина і в якому вона, дозрівши, братиме на себе певні зобов’язання». Цією цитатою з документа Другого Ватиканського Собору про християнське виховання «Gravissimum Educationis» розпочав доповідь час 38-ї сесії Ради ООН з прав людини Постійний спостерігач Святого Престолу при структурах ООН в Женеві архиєпископ Іван Юркович.
Про це повідомляють Новини з Ватикану.

Невід’ємне право кожної людини

Доповідач підкреслив, що, згідно з «Цілями сталого розвитку 2030», уряди мусять забезпечити всіх людей фінансовими ресурсами, необхідними для здобуття знань і навичок, які дозволять отримати працю і брати повноцінну участь у житті суспільства. «Це суттєва передумова для того, щоб нікого не залишити позаду на шляху до цілісного людського розвитку».

Виклики глобалізованого світу

На думку ватиканського дипломата, у глобалізованому світі освіта мусить виховувати до діалогу й пошани до культурних і релігійних відмінностей. «Але цієї важливої мети не можна досягнути шляхом “ідеологічної колонізації”, що нав’язує помилкові ідеї щодо природи суспільства й людини, суперечні мудрості народів і релігій».

Цитуючи енцикліку Папи Франциска «Laudato si’», архієпископ Юркович підкреслив, що потрібно «шанувати права народів і культур та цінувати той факт, що розвиток соціальної групи передбачає історичний процес, який відбувається в певному культурному контексті й вимагає постійного й активного залучення місцевих мешканців».

Першочергова відповідальність батьків

Доповідач вказав на «першочергове та невід’ємне право й обов’язок батьків виховувати своїх дітей». Тому сім’ї мають право вибирати для дітей ті навчальні заклади, які найбільше відповідають їхнім основним цінностям.

Така свобода, за словами архієпископа, важлива для того, аби освіта могла відігравати важливу роль у цілісному поступі суспільства, адже «цілісного людського розвитку не можна нав’язати – можна лише сприяти розвитку кожної особи, кожної сім’ї, у взаєминах із іншими і в тих сферах, у яких розвивається соціальне життя».

На завершення представник Святого Престолу підкреслив, що «дотримання права на освіту допомагає юнакам і дівчатам – майбутнім громадянам – брати участь у багатстві культурної спадщини свого суспільства й готуватися до діалогу з людьми дедалі глобалізованішого світу. Так вони можуть стати дійовими особами миру й цілісного людського розвитку».

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини зі світу 14:32 Середа 0 103 Папа: Християнин поширює мир, починаючи від спільноти, в якій живе Ісус не каже, що «будеш блаженним», але називає учнів блаженними, і в цьому – перша правда християнського життя: його суть не в тому, щоб дотримуватися переліку приписів чи пізнати сукупність доктрин, а в тому, щоб знати, що в Ісусі ми – любі діти Небесного Отця. Цими роздумами Папа Франциск розпочав проповідь під час Меси, яку 5 лютого 2019 року очолив у спорткомплексі Шейха Зайда в Абу-Дабі, столиці ОАЕ.