Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа: Єпископ має дбати про паству, а не про кар’єру
16:00 Вівторок 0 330
15-05-2018, 16:00

Папа: Єпископ має дбати про паству, а не про кар’єру

Під час проповіді в каплиці дому святої Марти у вівторок, 15 травня 2018 року, Папа Франциск коментував розповідь із Діянь апостолів про те, як святий Павло за спонукою Святого Духа вирушав у подорож до Єрусалима, але перед тим скликав старших Ефеської Церкви, щоб попрощатися.
Про це повідомляє Радіо Ватикану.

Іспит совісті святого Павла

Автор Діянь розповідає, що, коли всі зібралися, Апостол Народів підсумував свою місійну працю для цієї громади. Далі він пояснив, що мусить вирушити до Єрусалима, «зв’язаний Святим Духом». «Це досвід єпископа, який уміє розрізняти духів, який розпізнає, коли промовляє Святий Дух, і вміє оборонитися, коли говорить дух світу». Святий Павло усвідомлює, що на нього чекають кайдани й випробування, проте «слухняно віддається в Божі руки».

Заповіт апостола: пильнуйте стадо

Прощаючись, апостол дає присутнім кілька порад, свій заповіт. Це не заповіт щодо матеріальних благ. «Його велика любов – Ісус Христос, друга любов – паства», – зауважив Святіший Отець. Святий Павло говорить: «Чувайте над собою самими й над усім стадом», – тобто наказує «бути єпископами для пастви», а не «видиратися вгору по драбині церковної кар’єри».

Апостол ввіряє старших Ефеської Церкви Богові, впевнений, що Він їх оберігатиме й допомагатиме їм. Його заповіт – свідчення, звіщення й виклик: «Я пройшов цим шляхом, тепер ваша черга». Павло не мав нічого, крім благодаті, апостольської сміливості й об’явлення, що й заповів своїм послідовникам.

Папа роздумує про хвилину свого прощання

«Коли перечитую цей уривок, то задумуюся про себе, бо ж і я єпископ і одного дня муситиму прощатися, – сказав Папа. – Прошу в Бога благодаті, щоб змогти прощатися так само. Свій іспит совісті я не завершу так переможно, як Павло, але Господь добрий і милосердний… Думаю також про єпископів, про всіх єпископів. Нехай же Господь дасть нам усім благодать зуміти прощатися саме так, з таким духом і рішучістю, з такою самою любов’ю до Ісуса Христа та довірою до Святого Духа».

За темою:
Хрестильне джерело – це місце, де Пасху відзначають разом із Христом. Слово Папи Франциска на загальній аудієнції 9 травня 2018 року
Папа: Християни покликані бути «людьми Вознесіння»
Папа: Наш час потребує якісної й доброї журналістики

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий