Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа: Християни покликані бути «людьми Вознесіння»
09:16 Понеділок 0 1 022
14-05-2018, 09:16

Папа: Християни покликані бути «людьми Вознесіння»

Вознесіння Ісуса вимагає, щоб наші очі й серця могли Його зустріти, Йому служити та свідчити Його іншим. Про це говорив Папа Франциск перед молитвою «Царице Неба» в неділю, 13 травня 2018 року. Він звернув увагу на «два елементи» свята Вознесіння.
Про це повідомляє Радіо Ватикану.

Погляд у небо та місія на землі

За словами Папи, Вознесіння, з одного боку, «спрямовує наш погляд до неба», де прославлений Ісус сидить праворуч від Бога, а з іншого, нагадує «про початок місії Церкви». Адже воскреслий Ісус, возносячись на небо, «посилає Своїх учнів поширювати Євангеліє по всьому світі». Мова йде про «безмежну місію», ту, яка «не має меж» і «перевищує людські сили», бо Ісус каже: «Ідіть по всьому світу й проповідуйте Євангеліє кожному створінню».

«Завдання, яке Ісус доручає невеликій групі простих чоловіків без величезних інтелектуальних здібностей, справді здається занадто зухвалим! Однак це непоказне товариство, незначне перед обличчям великих потуг світу, послане нести послання Ісусових любові й милосердя в кожен куточок світу».

Допомога з висоти

Папа зазначив, що такий проект можливо виповнити, лише отримавши силу, «яку Сам Бог надає апостолам». Ісус запевняє їх: «Ви отримаєте силу Святого Духа, що зійде на вас, і будете моїми свідками в Єрусалимі, по всій Юдеї та Самарії й аж до кінця землі». «Так ця місія змогла здійснитися, й апостоли започаткували справу, яку продовжили їхні наступники. Місія, яку Ісус доручив апостолам, простяглася крізь віки і триває й сьогодні: вона вимагає співпраці нас усіх. Бо кожен силою хрещення отримав здатність звіщати Євангеліє».

Бути людьми Вознесіння

«Господнє вознесіння на небо, започатковуючи нову форму присутності Ісуса серед нас, вимагає, щоб наші очі й серця були здатні Його зустріти, служити Йому та свідчити Його іншим. Ідеться про те, щоб бути людьми Вознесіння, тобто шукачами Христа на стежках нашого часу, несучи Його слово спасіння аж до кінців землі». Папа, пояснив, що на цій дорозі ми зустрічаємо Ісуса в ближніх, особливо в тих, які власним тілом відчувають «суворий і принизливий досвід старих і нових форм бідності».

Підсумовуючи, Святіший Отець побажав, щоб Пречиста Діва Марія, Яка «надихала віру першої спільноти учнів», допомогла й нам «підносити серця вгору», до чого закликає Літургія. «І нехай допоможе нам твердо стояти на землі та сміливо сіяти Євангеліє в конкретних ситуаціях життя й історії».

За темою:
Папа: Рішення йти за Христом сприяє розвитку, а не втраті талантів
Папа: Апостоли слов’ян, втілюючи Євангеліє в культуру, сприяли її розвитку
Папа: Спорідненість у Христі сильніша за кровну
Новини з Ватикану 13:01 Понеділок 0 76 Папа до молоді: вчитися від святих Напередодні проголошення святими 10 блаженних, двоє з яких пов’язані із дієцезією Вів’є, Папа Франциск прийняв молодь з цієї французької церковної територіальної одиниці, яка прибула до Риму для участь в урочистості.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.