Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів України
» » » Літургія на кожен день, 25 квітня, середа
19:32 Вівторок 0 352
24-04-2018, 19:32

Літургія на кожен день, 25 квітня, середа

Св. МАРКА, ЄВАНГЕЛІСТА (черв) Свято
Одинадцять чоловіків, які не мають якоїсь спеціальної освіти, отримують завдання: «ідіть по... всьому світі і проголошуйте...». Доручення, яке можна було б вважати шаленим, якби не результати, які ми бачимо. Бо проповідь Євангелія дієва не завдяки якимось спеціальним здібностям проголошуючих, а завдяки тому, що це Господь співдіє і підтверджує слово Святим Духом. Це розіслання-доручення Ісус спрямовує й сьогодні до кожного, хто чує на закінчення Святої Меси: «Ідіть у мирі Христовім».


АНТИФОН НА ВХІД
Ідіть по всьому світу і проповідуйте Євангеліє всякому створінню. Алілуя. (Мк 16, 15)

Мовиться “Слава во вишніх”.

КОЛЕКТА:
Боже, своєю благодаттю Ти зміцнив святого Марка, євангеліста, в проповідуванні Благої Вісті; † вчини, щоб ми, утверджені його вченням, * вірно наслідували Христа. Котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
1 Пт 5, 5б-14
Читання з Першого послання святого апостола Петра
Любі! Ви, молодші, коріться старшим; та й усі виявляйте покору один до одного, адже Бог гордим противиться, а покірним дає благодать. Тож покоріться під міцну Божу руку, щоб Він вас підняв свого часу. Покладіть на Нього всі ваші турботи, бо Він дбає про вас. Будьте тверезі, пильнуйте. Ваш ворог – диявол – ходить і ричить, мов лев, шукаючи, кого б поглинути. Протидійте йому міцною вірою, знаючи, що тих же самих страждань зазнають і ваші брати у світі. А Бог усякої благодаті, Який в Ісусі Христі покликав вас до Своєї вічної слави, нехай тих, хто трохи постраждав, поновить; нехай укріпить, нехай зміцнить, нехай твердо поставить! Йому слава і влада навіки-віків! Амінь. Коротко, як я вважаю, написав вам через вірного брата Силуана, закликаючи й засвідчуючи, що це істинна Божа благодать, у якій ви стоїте. Вітає вас вибрана, як і ви, Церква, що у Вавилоні, та мій син Марко. Вітайте один одного поцілунком любові. Мир усім вам у Христі Ісусі. Амінь.  Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 89, 2-3. 6-7. 16-17
Навік прославлю Боже милосердя.
Повік оспівуватиму Господнє милосердя, – *
з роду в рід своїми устами буду сповіщати про Твою вірність.
Я ж сказав: «Навіки буде встановлене милосердя». *
Там, на небесах, встановиш Ти правду свою.
Небеса прославлятимуть Твої дивовижні діла, Господи, *
і Твою правду в зібранні святих.
Бо хто на хмарах зрівняється з Господом *
і хто між Божими синами уподібниться до Господа?
Блаженний народ, який знає переможний клич! *
Господи, вони ходитимуть у сяйві Твого обличчя.
Твоїм Іменем вони радітимуть увесь день, *
і Твоєю правдою вони будуть звеличені.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
1Кор 1, 23-24
Алілуя, алілуя, алілуя.
Ми проповідуємо розп’ятого Христа,
Божу силу й Божу премудрість.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мк 16, 15-20
† Читання святого Євангелія від Марка
У той час Ісус явився Одинадцятьом і сказав їм: «Ідіть по цілому світі й усьому творінню проповідуйте Євангеліє. Хто повірить і охреститься, буде спасенний, а хто не повірить, осуджений буде. І такі знамення будуть супроводжувати тих, хто повірив: Моїм Ім’ям виганятимуть бісів, говоритимуть новими мовами, братимуть у руки зміїв; і хоча щось смертоносне вип’ють, їм не зашкодить; будуть покладати руки на хворих, і вони ставатимуть здоровими». Після того, як Господь Ісус промовив до них, Він вознісся на небо і сів праворуч Бога. Вони ж пішли і проповідували всюди, а Господь допомагав і стверджував слово чудесами, які його супроводжували.  Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
За заступництвом святого Марка, Євангеліста, просімо Господа Бога, Отця усякої мудрості й святості, потрібних Церкві дарів та благодатей:
1. Молімося за Святішого Отця, нехай він зуміє наповнити євангельським духом працю святої Церкви наших часів.
2. Молімося за богословів та священиків, щоб своїм навчанням вони наближали сучасним людям Господа Христа.
3. Молімося про урожай в цьому році, щоб нікому не бракувало хліба.
4. Молімося за катехетів, які готують дітей до першого святого Причастя, щоб Господь дарував їм мудрість і терпеливість, а діти віддячували їм послухом та молитвами.
5. Молімося за померлих, щоб Господь змилувався над ними і обдарував їх вічним щастям.
6. Молімося за нас самих, щоб з кожним днем ми все більше любили Святе Письмо – джерело істини.

Боже, Ти через Євангеліє від святого Марка наблизив до нас Христа; вчини милостиво, щоб ми своїм життям і словом теж зуміли наблизити нашим ближнім Спасителя. Котрий з Тобою живе і царює навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ:
Вшановуючи святого Марка, євангеліста, ми складаємо Тобі, Господи, жертву величання  †  і  смиренно  Тебе  благаємо, * щоб Твоя Церква завжди витривало проголошувала Євангеліє. Через Христа, Господа нашого.

Префація про Апостолів № 33

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Отож Я з вами по всі дні * аж до кінця віку, – говорить Господь. Алілуя. (Пор. Мт 28, 20)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ:
Всемогутній Боже, нехай таїнство, прийняте з Твого вівтаря, освятить нас * і зміцнить нашу віру в Євангеліє, яке проголошував святий Марко. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
18:46 Понеділок 0 89 Літургія на кожен день, 22 травня, вівторок (зел) Вівторок VII звичайного тижня
В школі Ісуса учні отримують наступний урок і наступну коректуру своїх поглядів на тему Месії. Вчитель намагається приготувати їх до своєї смерті, і цим самим відкидає їхню уяву на тему переможного Помазанця Господнього, який мав повернути славу Ізраїлю. Тяжко в поразці побачити силу і на програші будувати майбутнє. Друга коректура відноситься до місць та ролей в царстві Месії, які учні розпочали вже ділити поміж собою. Не велич, але мудрість, буття як дитина вирішують про місце в царстві, але для того, щоби це зрозуміти, потрібно невтомно доростати…
Або (біл) довільний спомин св. РИТИ КАССІЙСЬКОЇ, монахині
Народилася у 1381 році в Сполетто в Італії. Ще в ранньому віці вона прагнула вступити до монастиря, але батьки готували її до подружнього життя. Покірна їхній волі, вона вийшла заміж за брутального чоловіка, який став причиною багатьох її страждань. Згодом її чоловік загинув, а діти померли під час епідемії. Св. Рита вступила до монастиря Августіянок в Кассії. Мала особливу побожність до страстей Господніх і отримала стигмати тернового вінця, які протягом 15 років, аж до самої смерті, приносили їй багато страждань. Померла 22 травня 1447 року у віці 66 років, з яких сорок провела в монастирі. Є покровителькою в безнадійних справах.
Спільні Меси: про монахиню


Літургійний зошит 18:39 П'ятниця 0 170 Літургія на кожен день, 19 травня, субота (біл) Субота VІІ Великоднього тижня
Виховання завжди вимагає посвячення свого життєвого простору. Вчить нас цьому сьогодні Святий Павло своєю поставою відкритості, коли «приймав усіх, які до нього приходили».  Можливість вільного виховання у християнських цінностях є як привілеєм, так і завданням, яке має дозволити споглядати Господнє обличчя праведним людям. Під час Євхаристії з Марією, найкращою вихователькою, можемо вслухатись у серцебиття її Сина, яке прагне свідоцтва нашого життя, проникнутого словом Євангелії.