Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів України
» » » Літургія на кожен день, 22 квітня, неділя
18:29 Субота 0 434
21-04-2018, 18:29

Літургія на кожен день, 22 квітня, неділя

(біл) ІV Великодня неділя
Порівняння з вівцями не завжди нам подобається. Адже вівці не дуже вирізняються розумом, вважаються тупими та м’якотілими, бо ними можна легко маніпулювати. Утішає нас постать Пастиря, Ісуса, який готовий віддати своє життя за цих беззахисних істот, якими ми є у своїх слабостях.  Крім того, втішає нас те, що і сам Ісус з’являється, як ягня, і через це Він особливо для нас близький.


АНТИФОН НА ВХІД:
Благодаті Господньої сповнена земля. * Сло- вом Господнім створене небо. * Алілуя. (Пор. Пс 33 (32), 5-6)

Мовиться “Слава во вишніх”.

КОЛЕКТА:
Всемогутній, вічний Боже, веди нас до спіль- ноти небесної радості, † щоб смирення пастви осягну- ло мету, * в дорозі до яко ї випереджує її відвага Пастиря. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Діян 4, 8-12
Читання з Діянь Апостолів.
Тими днями Петро, сповнений Святим Духом, промовив: «Начальники народу і старші! Якщо нас нині допитують про благодіяння недужому: через що він був спасенний, то хай буде всім вам і всьому народові ізраїльському відомо: через Ім’я Ісуса Христа, Назарянина, якого ви розіп’яли, якого Бог воскресив із мертвих; через Нього оцей стоїть перед вами здоровий. Він є камінь, відкинутий як непридатний вами, будівничими, – камінь, що став наріжним. І в нікому іншому немає спасіння, бо під небом немає іншого імені, даного людям, яким належить нам спастися!» Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 118, 1 і 8-9. 21-23. 26 і 28вг і 29
Ось став наріжним знехтуваний камінь.
Прославляйте Господа, бо Він добрий, *
бо Його милість навіки.
Краще до Господа втікати, ніж надіятись на людину. *
Краще до Господа втікати, ніж на князів покладатись.
Прославлятиму Тебе, бо Ти до мене відізвався *
і став мені порятунком.
Камінь, який відкинули будівничі як непридатний, – †
він став наріжним: *
від Господа це сталось, і це чудо в очах наших.
Благословенний той, хто йде в Ім’я Господнє! *
Ми благословляємо вас з Господнього дому.
Господи, мій Боже, Тебе буду величати. *
Прославляйте Господа, бо Він добрий, †
бо милість Його навіки!

ДРУГЕ ЧИТАННЯ
1 Йн 3, 1-2
Читання з Першого послання святого апостола Йоана.
Подивіться, яку любов дав нам Отець, щоб ми звалися Божими дітьми! І ними ми є. Тому світ нас не знає, бо Його не пізнав. Улюблені! Тепер ми Божі діти, але ще не виявилося, що будемо. Знаємо, що коли Він з’явиться, ми будемо подібні до Нього, адже побачимо Його таким, який Він є. Слово Боже.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Йн 10, 14
Алілуя, алілуя, алілуя.
Я є Пастир добрий.
І Я знаю своїх, і Мої Мене знають.

ЄВАНГЕЛІЄ
Йн 10, 11-18
† Читання святого Євангелія від Йоана.
Того часу Ісус сказав: «Я є Пастир добрий! Пастир добрий кладе свою душу за овець. Наймит же і той, хто не є пастирем, якому вівці не належать, коли бачить вовка, що наближається, кидає овець і втікає, а вовк хапає їх і розполохує; і це тому, що він – наймит, і немає йому діла до овець. Я є Пастир добрий. І Я знаю Моїх, і Мої знають Мене; як знає Мене Отець, так і Я знаю Отця; і кладу свою душу за овець. Я маю й інших овець, які не з цієї кошари, тож Мені треба і їх привести; і вони почують Мій голос, і настане одна отара й один Пастир. Саме тому любить Мене Отець, що Я кладу свою душу, аби знову прийняти її. Ніхто не бере її від Мене, але Я сам віддаю її. Владу маю її покласти, і владу маю знову її прийняти; цю заповідь Я одержав від Мого Отця». Слово Господнє.

Мовиться “Вірую”.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Вознесімо до Господа, Доброго Пастиря, наші молитви:
1. Молімося за святу Церкву, щоб їй ніколи не бракувало слуг Євангелія і Євхаристії.
2. Молімося за батьків і вихователів, щоб вони виховували молодь та дітей в дусі високих і шляхетних ідеалів.
3. Молімося про покликання до чернечих згромаджень, щоб не бракувало рук і сердець, які б дбали про хворих та зне­долених.
4. Молімося за всіх керівників, щоб Господь обдарував їх вмін­ням служити своїм підлеглим.
5. Молімося за померлих, а особливо за наших померлих пастирів, щоб Господь благоволив прийняти їх до своєї небесної вівчарні.
6. Молімося за всіх нас, щоб ми, дякуючи Господу за свяще­ників, монахів та монахинь, завжди пам’ятали про них у мо­литві.

Господи, Ти велів нам просити про робітників для Твого виноградника і про пастирів для Твоєї пастви, вислухай наші молитви і зміцни всіх покликаних у своїй благодаті. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ:
Просимо, Господи: дай нам завжди втішатися цими пасхальними тайнами; † нехай безустанна дія благодаті заради нашого відкуплення * стане для нас джерелом вічної радості. Через Христа, Господа нашого.

Префація Великодня № 13-17

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ:
Воскрес Добрий Пастир, * котрий віддав життя за своїх овець * і благоволив померти за свою паству. * Алілуя.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ:
Добрий Пастирю, поглянь милостиво на свою паству † і благоволи привести на вічні пасовиська своїх овець, * котрих Ти відкупив дорогоцінною Кров’ю Твого Сина. Котрий живе і царює навіки вічні.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
18:46 Понеділок 0 54 Літургія на кожен день, 22 травня, вівторок (зел) Вівторок VII звичайного тижня
В школі Ісуса учні отримують наступний урок і наступну коректуру своїх поглядів на тему Месії. Вчитель намагається приготувати їх до своєї смерті, і цим самим відкидає їхню уяву на тему переможного Помазанця Господнього, який мав повернути славу Ізраїлю. Тяжко в поразці побачити силу і на програші будувати майбутнє. Друга коректура відноситься до місць та ролей в царстві Месії, які учні розпочали вже ділити поміж собою. Не велич, але мудрість, буття як дитина вирішують про місце в царстві, але для того, щоби це зрозуміти, потрібно невтомно доростати…
Або (біл) довільний спомин св. РИТИ КАССІЙСЬКОЇ, монахині
Народилася у 1381 році в Сполетто в Італії. Ще в ранньому віці вона прагнула вступити до монастиря, але батьки готували її до подружнього життя. Покірна їхній волі, вона вийшла заміж за брутального чоловіка, який став причиною багатьох її страждань. Згодом її чоловік загинув, а діти померли під час епідемії. Св. Рита вступила до монастиря Августіянок в Кассії. Мала особливу побожність до страстей Господніх і отримала стигмати тернового вінця, які протягом 15 років, аж до самої смерті, приносили їй багато страждань. Померла 22 травня 1447 року у віці 66 років, з яких сорок провела в монастирі. Є покровителькою в безнадійних справах.
Спільні Меси: про монахиню


Літургійний зошит 18:39 П'ятниця 0 170 Літургія на кожен день, 19 травня, субота (біл) Субота VІІ Великоднього тижня
Виховання завжди вимагає посвячення свого життєвого простору. Вчить нас цьому сьогодні Святий Павло своєю поставою відкритості, коли «приймав усіх, які до нього приходили».  Можливість вільного виховання у християнських цінностях є як привілеєм, так і завданням, яке має дозволити споглядати Господнє обличчя праведним людям. Під час Євхаристії з Марією, найкращою вихователькою, можемо вслухатись у серцебиття її Сина, яке прагне свідоцтва нашого життя, проникнутого словом Євангелії.