Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Польська медсестра Анна Хшановська – нова блаженна Католицької Церкви

Польська медсестра Анна Хшановська – нова блаженна Католицької Церкви

«Маяком світла в темряві людського болю» назвав нову блаженну – польську медсестру Анну Хшановську – кардинал Анджело Амато, префект Конгрегації у справах святих, під час беатифікаційної церемонії 28 квітня 2018 року в Кракові.
Про це повідомляє Радіо Ватикану.

Нову блаженну проголосили через 45 років після її переходу до вічності та 20 років після започаткування беатифікаційного процесу. У церемонії, крім кардинала Анджело Амато, легата Папи Франциска, брали участь кардинали Мар’ян Яворський і Станіслав Дзівіш, майже 40 єпископів і понад 250 священиків.

Анна Хшановська, за словами кардинала Амато, вчить нас схилятись над недужими, допомагаючи найнужденнішим, зокрема тим, кого ніхто не бачить, хто несе хрест страждань у стінах свого дому.

Змалку Анна засвоїла глибокі християнські цінності, навчилася працьовитості та пошани до людини, а також уважності до бідних і стражденних. Це спонукало її вибрати професію медсестри – спочатку як благодійну працю, а потім як справжній християнський апостолат.

Анна Хшановська започаткувала в Польщі спільнотне та парафіяльне піклування про хворих, зокрема, догляд за вбогими, самотніми та похилими віком хворими в домашніх умовах. Вона встановила стандарти сучасної медичної опіки, основа якої – не тільки полегшення фізичного болю, а й духовна допомога; заснувала мережу домашнього догляду за невиліковно хворими, залучаючи парафії до нових, конкретних форм благодійності.

Величезна віра нової блаженної була головним рушієм її самовідданої праці. У часи комуністичного режиму вона ніколи не приховувала віри, попри переслідування з боку державних органів.

Префект Конгрегації в справах святих підкреслив, що Анна Хшановська, завжди схилена над недужими, вчить нас опікуватися тими, хто потребує підтримки й утіхи, а також конкретної допомоги. А таких чимало: це маленькі діти, маргіналізовані особи, відкинені за борт життя, виселені зі своїх домівок. Але небагатьох із них побачимо на вулицях, бо вони ховаються в убогих приміщеннях, вони хворі, бідні, самотні, без жодної підтримки. Піклування про хворих було суттю її місії, якій вона присвятила особисте життя, сили, час і заощадження.

Анна Елена Хшановська народилась у Варшаві 7 жовтня 1902 року. Її родина була знана благодійністю. Згодом сім’я переїхала до Кракова, де батько очолював кафедру історії та польської літератури в Яґеллонському університеті. Анна навчалась у Бельгії, Франції та США. Написала спеціалізовані посібники, заснувала журнал «Польська медсестра» та Католицьку асоціацію польських медсестер. Під час нацистської окупації Польщі втратила батька в концтаборі, а потім брата – під час масових розстрілів у Катині. У воєнний час активно допомагала біженцям, переселенцям, сиротам.

Протягом кількох років вона хворіла на рак, але не залишала своєї місії; а коли недуга прикувала її до ліжка, Анна працювала далі по телефону.

Анна Хшановська відійшла до небесного Отця 29 квітня 1973 року в гаданій святості.

Беатифікаційний процес розпочався 1998 року, 2015 року був проголошений декрет про героїчність її чеснот, а 7 липня 2017 року Папа Франциск ухвалив декрет про визнання чуда, яке сталось за посередництвом молитов до Анни Хшановської.

Чудо, яке відкрило шлях до визнання її блаженною, сталось у Польщі 2001 року. Медсестра Зофія Шлендак-Холевіньська ще з 1950 року була знайома з новою блаженною. 2001 року, вже перебуваючи в комі після інсульту, вона чудесно зцілилася після новенни за її здоров’я, в якій молилися про заступництво Анни Хшановської. Зофія повернулася до повного фізичного й інтелектуального здоров’я.

За темою:
Беатифікація мученика Люсьєна Ботовазоа на Мадагаскарі
Нові декрети Конгрегації у справах проголошення святих
Блаженний Терезіо Олівеллі – мученик нацистських концтаборів
Новини зі світу Папа: Богопосвячена особа перебуває в серці Бога і народу Останнім етапом Апостольської подорожі Папа Франциска на Мадагаскар стала зустріч зі священиками, богопосвяченими особами і семінаристами, яких він заохотив не дозволити, аби у них викрали місіонерську радість.