Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 19 травня, субота
18:39 П'ятниця 0 370
18-05-2018, 18:39

Літургія на кожен день, 19 травня, субота

(біл) Субота VІІ Великоднього тижня
Виховання завжди вимагає посвячення свого життєвого простору. Вчить нас цьому сьогодні Святий Павло своєю поставою відкритості, коли «приймав усіх, які до нього приходили».  Можливість вільного виховання у християнських цінностях є як привілеєм, так і завданням, яке має дозволити споглядати Господнє обличчя праведним людям. Під час Євхаристії з Марією, найкращою вихователькою, можемо вслухатись у серцебиття її Сина, яке прагне свідоцтва нашого життя, проникнутого словом Євангелії.


АНТИФОН НА ВХІД
Учні пильно й однодушно перебували на молитві * разом з жінками * і Марі єю, Матір’ю Ісуса, та з Його братами. * Алілуя.

КОЛЕКТА
Всемогутній Боже, вчини, щоб ми, завершивши святкування пасхальних свят, * за Твоєю допомогою зберегли їхній дух у нашому житті . Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Діян 28, 16-20. 30-31
Читання з Діянь Апостолів.
Коли ми прийшли в Рим, Павлові дозволено було перебувати окремо зі своїм сторожем, воїном. І сталося, що через три дні Павло скликав знатних юдеїв. Коли вони зійшлися, сказав їм: «Мужі-брати, хоч я нічого не зробив проти народу або батьківських звичаїв, мене передали з Єрусалима в’язнем у руки римлян, які, розсудивши мою справу, хотіли відпустити, бо жодної провини, вартої смерті, не було на мені. Та юдеї були проти, тому я змушений був покликатися на кесаря, – не для того, щоб народ мій у чомусь звинуватити. Саме з цієї причини попросив, щоб вас побачити й порозмовляти, бо заради надії Ізраїля закований я в ці кайдани». Він цілих два роки перебував на власному утриманні й приймав усіх, хто приходив до нього, проповідуючи Боже Царство і з усією відвагою беззаборонно навчаючи про Господа Ісуса Христа.  Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 11, 4. 5 і 7
Твоє обличчя праведні побачать.
Господь у своєму святому храмі, *
Господь – Його престол на небі.
Його очі стежать за убогим, *
Його повіки спостерігають за людськими синами.
Господь досліджує праведника і безбожника; *
і того, хто любить неправедність – †
Його душа ненавидить.
Бо праведний Господь, праведність полюбив Він, *
праведні побачать Його обличчя.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пор. Йн 16,  7. 13
Алілуя, алілуя, алілуя.
Пошлю до вас Духа Істини, –  Господь говорить, –
до всієї істини Він поведе вас.

ЄВАНГЕЛІЄ
Йн 21, 20-25
† Читання святого Євангелія від Йоана.
Того часу Петро, обернувшись, побачив учня, якого любив Ісус, котрий йшов слідом, – того, який на вечері припав до Його грудей і запитував: «Господи, хто зрадить Тебе?» І як побачив його Петро, то говорить Ісусу: «Господи, а що з оцим?» Каже йому Ісус: «Якщо хочу, щоб він залишився, доки прийду, – що тобі до того? Ти йди слідом за Мною!» І рознеслося це слово між братами, що той учень не помре. Та Ісус не сказав йому, що не помре, але: «Якщо хочу, щоб він залишився, доки прийду, – що тобі до того?» Це той учень, котрий свідчить про це, який і написав оце. І знаємо, що його свідчення правдиве. Є також багато й іншого, що вчинив Ісус та, якби докладно описати все, то, думаю, що і самому світу не вмістити книг, які б стали писати. Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
У переддень Урочистості Зіслання Святого Духа вознесімо до Господа наші смиренні прохання:
1. Святий Дух зійшов на Апостолів під час молитви всієї спільноти віруючих; молімося, щоб і сьогодні Він оточу­вав опікою святу Церву та її місію в світі.
2. Ісус Христос передав Апостолу Петру пастирську владу; молімося за наступника святого Петра, Святішого Отця, щоб Господня благодать була його міццю.
3. Святий Дух є духом любові, єдності та миру; молімося, щоб уся земля була сповнена Святим Духом.
4. Святий Дух дає людям дари мудрості і вміння; молімося за вчених, щоб вони передусім шукали вічну істину.
5. Не всі померлі відійшли з цього світу, повністю примирив­шись із Богом; молімося за душі в чистилищі, щоб Господь очистив їх і благоволив прийняти до свого Царства.
6. У Таїнстві Миропомазання ми отримали дари Святого Духа; молімося, щоб ми використовували їх на славу Божу.

Господи Ісусе Христе, Ти виконав свою обітницю і зіслав апо-­столам Святого Духа, просимо Тебе: запали в наших серцях вогонь Його любові і вчини, щоб ми з радістю служили Тобі в ближньому. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Просимо, Господи: нехай зі йде Святий Дух, який є відпущенням усіх гріхів, * і приготує наші серця до божественних таїнств. Через Христа, Господа нашого.

Префація про Вознесіння, № 18-19.

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Дух Святий прославить Мене, * бо з Мого візьме і звістить вам. * Алілуя.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Господи, прийми милостиво наші молитви, † щоб ми, які  перейшли від прадавніх до нових таїнств, * також були відновлені освяченням сердець, покинувши зіпсуття давньої людини. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Літургійний зошит 17:48 Вівторок 0 195 Літургія на кожен день, 20 березня, середа (фіол) Середа ІІ тижня Великого Посту
Сьогоднішній день Великого Посту відкриє перед нами важливий мотив навернення: вкаже ціну нашого спасіння. Як колись несправедливо переслідували пророка Єремію, так тепер Ісус відкриє перед учнями яку несправедливість готовий прийняти на себе ради нашого спасіння. Чи можна знехтувати такою любов’ю? Просімо пробачення наших гріхів.