Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Відійшов до Отця кардинал Даріо Кастрільйон Ойос
10:42 Субота 0 379
19-05-2018, 10:42

Відійшов до Отця кардинал Даріо Кастрільйон Ойос

Вислужений префект Конгрегації у справах духовенства, 88-річний колумбійський кардинал Даріо Кастрільйон Ойос після тривалої хвороби відійшов до Небесного Отця в Римі на світанку 18 травня 2018 року. Він присвятив усе життя Церкві, Папі й Божому людові. Похорон відбудеться у Ватикані 19 травня. Згідно з заповітом, карлинал буде похований у кафедральному храмі рідного міста Медельїн у Колумбії.
Про це повідомляє Радіо Ватикану.

Життя, віддане на служіння Церкві

У телеграмі співчуття, надісланій на ім’я кардинала Анджело Содано, декана Кардинальської Колегії, Папа Франциск висловив співчуття Колегії, рідним і близьким покійного кардинала, зі вдячністю згадуючи його великодушне служіння в Церкві, особливо цінну співпрацю в Римській Курії, зокрема, як префекта Конгрегації у справах духовенства та президента Папської комісії «Ecclesia Dei». Його Святість запевнив щирі заупокійні молитви і вділив Апостольське благословення всім, хто поділяє біль із приводу смерті цього «дуже відданого слуги Євангелія».

Короткий життєпис кардинала Ойоса

Покійний кардинал Даріо Кастрільйон Ойос народився 4 липня 1929 року в Медельїні, Колумбія. Богословську освіту здобув у двох колумбійських семінаріях, захистив докторські дисертації з канонічного права в Папському Григоріанському університеті в Римі та з соціології в Лювенському університеті в Бельгії.

1952 року прийняв священичі свячення, тривалий час розгортав широку душпастирську діяльність у Колумбії, був викладачем канонічного права, генеральним секретарем Конференції єпископів Колумбії.

1971 року Папа Павло VІ призначив його єпископом Перейри, 1992 року Папа Йоан Павло ІІ – архієпископом Митрополитом Букарамани, а 1996 року він увійшов до складу Римської Курії: спершу як про-префект Конгрегації у справах духовенства, а згодом, піднесений до сану кардинала, як префект цього відомства. З 2000 до 2009 року кардинал Ойос очолює Папську комісію «Ecclesia Dei». 2006 року Папа Бенедикт ХVІ прийняв його зречення з посади префекта, але до 2009 року залишив за ним пост голови Папської комісії. Навіть у похилому віці кардинал Кастрільйон Ойос невтомно трудився як радник численних дикастерій Святої Столиці, розгортаючи також широку пастирську діяльність.

Склад Кардинальської Колегії

Тепер Колегія Кардиналів складається з 213 членів. 115, яким іще не виповнилося 80, мають право вибору нового Понтифіка. Найстарший серед кардиналів Хосе Пім’єнто Родріґес з Колумбії (1919 року народження), а наймолодший – Дьєдонне Нзапалаінґа з Центральноафриканської республіки (1967 року народження). Найдовше до Колегії належить кардинал Роже Ечеґерай, призначений 1979 року. 

За темою:
Співчуття Папи Франциска з приводу смерті кардинала Кейта О’Браєна
Папа про кардинала Леманна: Щире серце, яке завжди шукало об’єднання
Відійшов до Господа кардинал Бернард Френсіс Ло

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий