Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа Франциск про вимоги й характеристики душпастирства покликань
15:32 Неділя 0 560
3-12-2017, 15:32

Папа Франциск про вимоги й характеристики душпастирства покликань

Папа Франциск надіслав послання учасникам конференції «Душпастирство покликання і богопосвячене життя. Горизонти й надії», яка триває в Папському університеті «Regina Apostolorum» від 1 до 3 грудня 2017 року.
Цей захід у контексті приготування до наступного Синоду Єпископів на тему «Молодь, віра й розпізнавання покликання» організувала Конгрегація Інститутів богопосвяченого життя і Товариств апостольського життя.

Про це повідомляє Радіо Ватикану.

На початку послання Святий Отець поділився деякими думками про душпастирство покликань. Насамперед він зазначив, що «кожна душпастирська дія Церкви зорієнтована на розпізнавання покликання, оскільки її кінцева мета полягає в тому, щоб допомогти віруючій людині віднайти конкретний шлях утілення життєвого проекту, до якого Бог її кличе». Папа також додав, що «душпастирська опіка про покликання не може бути зведена до діяльності, замкнутої на собі», оскільки в такому випадку вона може перетворитися на прозелітизм та піддатися спокусі необдуманого вербування.

Найкращим ґрунтом для душпастирської опіки про покликання, пише Папа, має бути душпастирство молоді. Про покликання потрібно дбати не тільки наприкінці всього процесу молодіжного душпастирства й не лише у групах осіб, особливо зацікавлених у цьому, а протягом усього процесу євангелізації та виховання у вірі підлітків і молоді.

Святий Отець наголосив також на важливості молитви в душпастирському піклуванні про покликання. Цитуючи євангельські слова «Просіть, отже, Господаря жнив, щоб вислав робітників на свої жнива» (Мт 9, 38), він зазначив, що «покликання – це завжди Божий дар. Покликання і відповідь на нього можуть зазвучати і бути почутими тільки в молитві». Папа пояснив, що молитва про покликання має поєднуватися з роботою над покликанням, зі створенням оточення, яке допоможе почути Господній поклик, з простуванням шляхом звіщення «Євангелія покликання».

У контексті цих роздумів Папа Франциск звернув увагу богопосвячених осіб на деякі виклики душпастирства покликання. Перший – це довіра: до молоді і до Господа. Хоча сучасну молодь часто називають поколінням «селфі», «плинним» і «газоподібним», більшість молодих людей шукає повний сенс життя – навіть якщо не завжди там, де його можна знайти. Довіра до Господа, за словами Папи, означає певність у тому, що Він і надалі пробуджуватиме серед Божого люду різні покликання для служіння Його Царству.

Ще один важливий виклик – це ясність погляду. «Необхідно гостро та з вірою дивитися на світ, зокрема на світ молодих людей, – зазначив він. – Необхідно добре знати наше суспільство й сучасне покоління молодих людей, аби, шукаючи придатні засоби для звіщення їм Доброї Новини, ми також могли звістити "Євангеліє покликання"».

Останній виклик, на який звернув увагу Наступник святого Петра, – це певність. «Аби запропонувати сьогодні молодій людині: "Приходь і йди за мною", – нам потрібна євангельська сміливість, певність у тому, що наслідування Христа, зокрема й у богопосвяченому житті, цінне і що цілковито віддати себе заради Євангелія – це щось чудове, що може надати сенсу всьому життю», – наголосив Папа.

Далі він описав деякі риси душпастирства покликання, необхідні, щоб «заклик до наслідування Христа заторкнув серця молодих людей і щоб їх приваблювала постать Христа та богопосвячене життя». Душпастирство покликання має бути різнобічне, щоб відповідати на запитання, які ставить собі кожна молода людина. «Неможна забувати, що Господь кличе кожного на ім’я, запрошуючи прямувати особистим і неповторним шляхом».

Душпастирській опіці про покликання потрібна розповідна основа, сказав Святий Отець: молодь хоче, аби конкретне життя богопосвяченої людини «розповідало» їй про приклад для наслідування – Ісуса Христа.

Еклезіальність – іще одна важлива риса, яка вказує на те, що виховання до віри і до покликання має відбуватися в церковних рамах, накреслених Другим Ватиканським Собором, який, за словами Папи, є «компасом для Церкви у XXI сторіччі» і для сьогоднішнього богопосвяченого життя.

Опіка про покликання має бути євангельська, заанґажована й відповідальна. «Євангеліє вимогливе, і його потрібно переживати радикально й чесно», – наголосив Папа, цитуючи «Послання до всіх богопосвячених осіб» 2014 року. Він зазначив, що треба допомагати молодій людині відповідально прийняти наслідки своєї віри й наслідування Христа. 

Супроводжуване, витривале й молодіжне – це наступні характеристики хорошого душпастирства покликання, на які звернув увагу Папа Франциск. Він закликав учасників конференції замислитися про два аспекти: «Перший полягає в тому, що немає магічних відповідей, а другий – що богопосвячене життя, як і Церква загалом, вимагає справжнього "душпастирського навернення", і не тільки щодо способу висловлювання, а й щодо способу життя, якщо ми хочемо бути близькою до молоді й запропонувати їй шлях віри».

«Нехай же ніхто не вкраде у вас радість слідувати за Ісусом Христом та сміливість пропонувати Його іншим, як Дорогу, Істину та Життя (пор. Йн 14, 6). Розвіймо наші страхи! Настав час молодим людям мріяти, а старшим – пророкувати (пор. Йоіл 2, 28). Підведімося! Почнімо працювати (пор. Вих 10, 4). Молодь чекає на нас. Настав час стати вирушити в дорогу», – закликав на завершення Папа Франциск.

По темі:

Конгрегація богопосвяченого життя організовує конференцію про покликання
Папські призначення на Синод про молодь
Відбулася зустріч Ради Секретаріату Синоду. Продовжено дію анкети для молоді

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий