Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » У Кам’янці-Подільському відбувся ІІІ Всеукраїнський з’їзд Лицарів Колумба
13:54 П'ятниця 0 1 502
18-05-2018, 13:54

У Кам’янці-Подільському відбувся ІІІ Всеукраїнський з’їзд Лицарів Колумба

11–13 травня в Кам’янці-Подільському відбувся ІІІ Всеукраїнський з’їзд Лицарів Колумба, який духовно провадили Глава Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні Митрополит Мечислав Мокшицький, єпископ-ординарій Кам'янець-Подільської дієцезії РКЦ Леон Дубравський і єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівської архієпархії УГКЦ Теодор Мартинюк. У з’їзді взяли участь лицарі з усієї країни та гості з-за кордону.
Про це повідомляє сайт «Лицарі Колумба в Україні».

На з’їзд прибуло понад 120 делегатів від усіх лицарських Рад в Україні – латинського й візантійського обрядів.

Насичена програма містила презентацію документального фільму про засновника ордену Лицарів Колумба праведного отця Майкла Мак-Ґівні, низку врочистих богослужінь у храмах міста, робочі засідання, на яких делегати з’їзду обговорювали напрямки подальшого розвитку братства в Україні, питання співпраці та взаємодії.

Відкриваючи прем’єрний показ фільму, територіальний капелан отець Володимир Мальчин зазначив: «Не можна зрозуміти християнство без особи Христа, не можна збагнути будь-якого релігійного ордену без посилання на "харизму засновника", і духом служіння Лицарів Колумба не можна перейнятися без посилання на місію праведного отця Майкла Мак-Ґівні. Тому радіємо, що маємо можливість ознайомитися з життям нашого засновника, переглядаючи цей фільм рідною мовою».

Протягом трьох днів у Кам’янці-Подільському відбувалися урочисті Літургії, у молитовному намірі присвячені з'їздові. 11 травня – у  санктуарії Серця Христового, 12 травня – у церкві священномученика Йосафата, 13 травня – у кафедральному соборі святих апостолів Петра і Павла.

Божественну Літургію в санктуарії очолив архієпископ Митрополит Львівський Мечислав Мокшицький. У проповіді він звернувся до лицарів, заохочуючи й надалі показувати серед мирян гідний приклад служіння ближньому. Архієпископ зазначив: «У наш час в Україні люди не завжди бачать любов і добро. Дедалі складніше жити, і не лише на території, де триває війна, а й у всій країні. Це стає причиною для зростання напруги й невдоволення. У такий складний час кожна допомога стає великим Божим даром, принесеним людськими руками. Я радий, що серед людей доброї волі є й Ви – Лицарі Колумба… Святий Йоан Павло ІІ, який підтримував Лицарів Колумба, звертав велику увагу на патріотичний дух – дух любові до великої та малої батьківщини. Він часто повторював, що патріотизм – це великий дар. Він говорив, що досвід батьківщини дуже допоміг йому й полегшив зустрічі з людьми й народами на всіх континентах».

12 травня Месу в церкві священномученика Йосафата очолив єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівської архієпархії УГКЦ Теодор Мартинюк. У своїй проповіді він звернув увагу на те, що літургійні читання, хоч і не були спеціально дібрані для цього дня, «безпосередньо стосуються події, яка звершується протягом цих днів з’їзду Лицарів Колумба в Кам’янці-Подільському». Заклик апостола Павла: «Ходімо! Подивімося, як живуть наші брати», – безпосередньо стосується Лицарів Колумба, які «зібралися сьогодні, щоб заохотити один одного: "Ходімо, подивімося, як ми живемо, як живуть наші брати!" Покликання чоловіка – служити в милосерді, єдності, братерстві й патріотизмі. Це служіння здатне перемінювати світ». Лицарі Колумба покликані в милосерді через добрі діла відкривати обличчя Отця тут, на землі, у Церкві й поза нею, а особливо там, де Його ще не знають, навіть не чули про Нього. Архієпископ побажав братам-лицарям «іти за Христом і служити Богові й народові у правді та справедливості».

Після Літургії відбулося урочисте відкриття робочої частини з’їзду. На його початку представник Найвищої Ради брат Шимон Чишек зачитав вітальне слово від Найвищого Лицаря Карла Андерсона, який писав, що невимовно пишається поступом і розвитком, яких досягнули Лицарі Колумба в Україні: 5 років тому, на 131-й Найвищій Конвенції 2013 року було вперше публічно оголошено про створення Рад в Україні, а сьогодні українська спільнота має понад 1000 членів. Він також заохотив братів в Україні зберігати фундаментальні принципи єдності та благодійності, перш за все в помислах та серцях: «І навіть більше, ніж числом Рад і лицарів, я пишаюся тим, що ви досягли такого зростання, дбаючи про єдність і підтримуючи рівновагу між латинським і візантійським обрядами нашої Церкви в Україні. А також – тим, що в часи серйозних випробувань української нації ви як Лицарі виразно та з милосердям показали свою підтримку. А тому, мої брати лицарі, я хотів би похвалити вас і щиро подякувати вам і вашим провідникам за те, чого ви досягнули».

Територіальний делегат брат Богдан Ковалів  під час вітального слова підсумував розвиток спільноти за минулий рік. Він зазначив, що цей розвиток «був би неможливий без активної праці кожного з вас, але особливо треба підкреслити значення копіткої праці й духовного супроводу наших отців-капеланів, за що їм велика подяка. Ми пишаємося, що Глави обох католицьких церков в Україні є нашими братами–лицарями, і дякуємо Блаженнішому Святославу і архієпископу Мечиславу за велику підтримку нашої братерської спільноти». Брат Богдан щиро подякував регіональному делегату братові Івану Праворському, територіальному капелану отцеві Анатолію Білоусу й усім лицарям- членам робочої групи за відмінну організацію ІІІ з’їзду в чудовому місті з героїчним минулим –Кам’янці-Подільському.

Територіальний делегат констатував, що зараз в Україні є 1085 братів-лицарів, об’єднаних у 25 Радах і шести осередках. 14 Рад діють на греко-католицьких парафіях, 11 – на  римсько-католицьких. За минулий рік до спільноти долучилися 183 нові лицарі й було створено чотири нові Ради (Ірпінь, Винники, Дунаївці й Кам’янець-Подільський), а також чотири нові осередки: по одному в Кам’янці-Подільському й Барі та два в Івано-Франківську. Понад половина членів – це чоловіки віком до 45 років, а з них кожен четвертий – до 30 років.

Підсумовуючи минулорічну благодійну роботу Лицарів Колумба в Україні, делегат зазначив, що брати-лицарі відпрацювали понад 33 тис. волонтерських годин, з яких майже 14 тис. на користь місцевих громад і понад 13 тис. – на підтримку Церкви. Крім того, на справи благодійності витрачено понад 470 тис. грн., а всього реалізовано проектів майже на 600 тис. грн, зібраних власними силами.

Ставлячи завдання на новий братерський рік, брат Богдан зауважив, що, крім «подальшого зростання лицарства в Україні, ми ставимо для себе амбітну мету мати на завершення року не менш ніж 30 Рад і залучити до лицарства принаймні 200 активних чоловіків-католиків», а також висловив потребу зосередитися на вдосконалення діяльності місцевих осередків. Він подякував  за неоціненний вклад у розвиток Лицарів Колумба в Україні, розуміння й усебічну підтримку представникам Найвищої Ради – братам Шимону Чишеку та Лєшеку Ваксмундзкому. Окремо він подякував дружинам братів-лицарів за розуміння й підтримку та привітав їх із прийдешнім Днем Матері. 

На звершення вітального слова територіальний делегат повідомив, що наступна загальноукраїнська зустріч Лицарів Колумба відбудеться  навесні 2019 року в Івано-Франківську.

У вітанні від Найвищої Ради брат Шимон Чишек зазначив, що «минулий рік  був історичний для лицарів в Україні. Україна як територія увійшла до переліку всіх юрисдикцій і вперше отримала цілі для розвитку її членства». Він зауважив, що Україна показує найкращу динаміку розвитку серед усіх 75 юрисдикцій у світі. Брат Шимон підкреслив, що можна і треба пишатися роботою, яку лицарі виконують для розвитку спільноти. 

Територіальний капелан отець Володимир Мальчин у вытальному словы наголосив на значенні однієї з засад ЛК – патріотизмі, ознайомивши присутніх із Посланням Синоду Єпископів УГКЦ з нагоди сторіччя відновлення української державності.

Надалі було підбито підсумки за минулий рік: заслухали інформацію територіального директора у справах членства брата Левка Довгана, територіального директора у справах програм брата Романа Панівника, а також 7 регіональних делегатів, які представили діяльність місцевих осередків. Далі учасники з’їзду обговорили актуальні проблеми й завдання, які стоять сьогодні перед суспільством і Церквою.
Після звітування і робочих зустрічей другий день з’їзду закінчився урочистою вечерею, на якій панував дух єдності та братерства.

Найважливішою подією третього, останнього дня з’їзду, що припав на 13 травня, спомин об’явлень Матері Божої Фатімської, стала Літургія, яку очолив єпископ-ординарій Кам'янець-Подільської дієцезії РКЦ Леон Дубравський. У проповіді він заохотив Лицарів Колумба до спільної молитви в сім’ях, наголосив що лицарі мають бути прикладом молитви й передавати віру дітям і близьким. Єпископ нагадав значення й велич засновника отця Майкла Мак-Ґівні, який залишив велику спадщину для Католицької Церкви, і побажав Лицарям Колумба бути вірними харизмі спільноти, будуючи це нове суспільство в єдності та братерстві. Владика наголосив, що Церква має «дихати на повні легені» – західної та східної традицій.

Учасники ІІІ з’їзду розглянули й обговорили актуальні проблеми та завдання, які стоять сьогодні перед суспільством і Церквою. Визначили основні шляхи роботи з цими проблемами, які ґрунтуються на засадах Ордену, а саме: благодійності, єдності, братерстві та патріотизмі.

Vivat Jesus!

За темою:
Зустріч архієпископа Мечислава Мокшицького із польськими представниками Лицарів Колумба у Львові
Реколекції для Лицарів Колумба в Запоріжжі
Архієпископ Мечислав Мокшицький відвідав головну садибу Лицарів Колумба
Новини з України 09:01 Понеділок 0 125 У Львові священики закликали не чинити «екологічний гріх» Львівська мерія ініціювала онлайн-нараду з представниками усіх християнських конфесій міста. Питання, які обговорювали, – екологічна ситуація в країні та місті, а також шкода, яку завдає довкіллю пластик. Актуальною ця тема стає саме зараз – напередодні Великодня (за юліанським календарем), адже більшість містян понесуть на могили своїх померли пластикові вінки та квіти. 
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.