«Особливо молюся про те, щоб ви могли зростати, поглиблюючи стосунки з Господом і увагу до інших, зокрема найнужденніших», – звернувся Папа Франциск до спільноти Достойної англійської колегії вранці в суботу, 21 квітня 2018 року, під час приватної аудієнції в Апостольському палаці. Приводом для зустрічі стали важливі ювілеї християнської громади в Англії й Уельсі. Промова Папи спиралася на заповіді любові: до Господа Бога й до ближнього (див. Мк. 12, 30-31) – два життєві дороговкази.
Як повідомляє Радіо Ватикану, спершу Папа говорив про любов до Бога. Він зазначив, що дуже приємно бачити молодь, яка готується до того, щоб взяти на себе постійні зобов’язання щодо Господа в Таїнстві Священства. «Для вас це складніше, ніж було для мене, через нинішню “культуру тимчасовості”. Її виклик можна подолати, даючи автентичну обітницю Богові, якщо впродовж цих семінарійних років насичувати духовне життя, навчившись зсередини замикати двері вашої внутрішньої келії. Так ваше служіння Богові та Церкві буде підсилене, а ви знайдете той мир і щастя, які лише Ісус може дати (пор. Йн 14, 27). І тоді й ви, радісні свідки Ісуса, будете адресатами слів святого Філіппо Нері: “Вітаю, цвіте мучеників!”».Говорячи про любов до ближнього, Папа підкреслив, що духовенство свідчить про Ісуса не для себе самих, а для інших, у постійному служінні іншим. І тому це служіння необхідно виховувати не лише з огляду на почуття, а як послух Господові, Який нахиляється, щоб обмити ноги Своїм учням (див. Йн 13, 34). Місійне учнівство не може жити ізольовано, а мусить завжди співпрацювати з іншими священиками, монахами, монахинями та мирянами.
Іноді, нагадав Папа, нам складно любити ближніх, а тому для ефективності священицького служіння воно мусить бути зосереджене та вкорінене в Бозі, Який любить та підтримує. Лише так можна терпливо й незмінно «витримувати» інших. Ця внутрішня стійкість, ця вірність любові була властива 44 мученикам Англійської колегії.
Зростанню в любові до Бога та ближніх сприяє зокрема спільнотне життя. «Я сподіваюсь, що під проводом і натхненням цих святих ви зможете розвинути те “містичне, контемплятивне братерство, яке вміє дивитися на священну велич ближнього, вміє бачити Бога в кожній людині, яке вміє терпіти прикрості спільного життя” (Evangelii gaudium 92)». Папа Франциск нагадав, що одна з найбільших перешкод на нашому шляху – це страх, однак, його можна подолати любов’ю, молитвою й добрим настроєм. Саме так можна долати страх труднощів, випробуваннь і постійної боротьби з гріхом. Звертаючись до присутніх, Папа закликав не боятися себе самих і не дозволити, щоб страхи, обмеження та гріхи перешкоджали у священицькому служінні. Ба більше, священик покликаний допомагати іншим долати їхні страхи.
Понтифік закликав спільноту Достойної англійської колегії плекати дружні, добрі та здорові стосунки в майбутньому священицькому служінні, цінуючи справжніх друзів, які є даром Господа Бога і які допомагають прямувати життєвим шляхом до того, що справедливе, шляхетне й добре (див. Флп 4, 8).
За темою:
Папа: Станьмо за прикладом Ісуса хлібом, розламаним для інших
Папа: Коли Господь запалює серце, неможливо загасити надію
Папа на батьківщині єпископа Антоніо Белло ‒ попередника його пастирського стилю