Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Кардинал Райнгард Маркс про конгрес «(Пере)осмислити Європу»
12:40 Середа 0 366
25-10-2017, 12:40

Кардинал Райнгард Маркс про конгрес «(Пере)осмислити Європу»

Європа повинна і далі розвиватися, також і з причини криз минулого, та саме задля них.
Дороги назад немає. Про це говорив кардинал Райнгард Маркс, Голова Комісії Єпископатів Європейського Союзу (COMECE) в інтерв’ю для Ватиканського Радіо, коментуючи конгрес на тему «(Пере)осмислити Європу», що проходитиме у Ватикані від 27 до 29 жовтня 2017 року. «Ми бажаємо створити простір, який допоможе розбудити нову відвагу», – підсумував ієрарх мету Конгресу.

А відваги, за його словами, потрібно багато, оскільки Європа не здається такою сонячною, як декілька років тому. Стало менше оптимізму щодо бажання посилювати єднання. Натомість, з’явилися тенденції до відокремлення.

«Це процес пошуку, етап орієнтації, в якому ми повинні визначитися, якою буде доля Європи в найближчі 20-50 років, якою є її мета», – підкреслив Голова Комісії єпископатів ЕС. Говорячи про кризу Європи, він зазначив, що кризи існували завжди, хоча останні були доволі «суворими». Церква, за його словами, бажає допомогти розбудити відвагу, але не тільки вказувати, що робити, а й сприяти діалогові та обмінові.

«Об’єднана Європа – це проект. Від нього не можна відмовлятися. Це унікальний досвід в історії людства, що народи і країни вільно вирішують відмовитися від частини свого суверенітету, співпрацювати і ніколи більше не вести війну одна проти одної, а разом трудитися задля спільного добра й для добробуту своїх народів, – підкреслив кардинал. – Що стосується прав людини, демократії, конституції, верховенства права – це все чудово. Час від часу потрібно про це пригадувати, бо схильність забувати є дуже сильною».

Кардинал Райнгард Маркс вказав також на важливість солідарності та субсидіарності у Європі, що є важливими поняттями соціальної доктрини Церкви. Ще одне важливе питання для Церкви, за словами ієрарха, полягає в тому, яку роль відіграє Європа у світі. «Якими є фундаментальні цінності Європи? – запитує риторично кардинал. – Це ще один аспект, про який ми повинні свідчити у світі. А кому ж виступати за “великий розвиток” людства саме в теперішній час, коли голос Сполучених Штатів став дещо важчим? Подумаймо про проблеми клімату, велику концепцію Папи щодо “спільного дому cтворіння”; подумаймо про те, що ми повинні дбати, аби бідні, разом з майбутнім поколінням, не залишалися поза увагою. Європа несе велику відповідальність за це. Про це Папа, напевно, говоритиме під час Конгресу. Європа повинна відігравати у цьому важливу роль. Це час Європи, і ми, як Церква, також повинні прийняти виклик».

На думку Голови Комісії єпископатів Європейського Союзу, криза Європи свідчить також і про те, що бачення святого Йоана Павла ІІ Європи, яка «дихає двома легенями», маючи на увазі Схід і Захід, здається стало настільки далеким, як ніколи раніше. «Ми повинні шанувати те, що країни Центральної та Східної Європи мають свою історію, яку вони, певною мірою, наново відкрили для себе тільки кілька років тому», – зазначив кардинал Маркс, говорячи про шкоду, якої деяким європейським країнам завдали ідеології та війни минулого століття. Ці ж країни, за його словами, іноді дуже швидко перейняли західний капіталістичний спосіб життя.

«Серед різноманітності Європи стає дедалі важче дійти до спільного розуміння найважливіших питань, – зауважив далі кардинал. – Ще десять років тому я про це не думав. Але не існує шляху назад, до націоналістичного варіанту розвитку держав, і кожен член Європейського Союзу повинен дотримуватися цих принципів».

У суботу, 28 жовтня, до учасників Конгресу «(Пере)осмислити Європу» звернеться Папа Франциск. Він вкотре продемонстрував, що Європа йому не байдужа, навіть якщо сам прибув «з іншого кінця світу». Кардинал Райнгард Маркс зазначив, що Святий Отець занепокоєний долею Європи.

«Європо, ти – частина майбутнього. Не відступай назад до свого закритого світу. Не захищай свого добробуту настільки, щоб він виявлявся стіною. Замурована Європа, що не цікавиться тим, що відбувається навколо, є безплідною. Йоан Павло ІІ часто повторював чудові слова: “Європа – це відкритість”. Цей вислів був маяком, який провадив мене протягом мого заанґажування на користь Європи», – сказав на завершення кардинал Райнгард Маркс.

Джерело - Радіо Ватикану

По темі:
Незабаром у Польщі відбудеться Міжнародний конгрес руху «Europa Christi»
Єпископи Євросоюзу запрошують «(Пере)осмислити Європу»

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з Ватикану 15:17 Субота 0 45 Папа: Поширення правди про Ісуса робить людину вільною 9 листопада 2018 року Папа Франциск зустрівся з викладачами, персоналом, студентами й випускниками Католицького інституту журналістики в Німеччині, який подякував за 50 років праці в церковних і світських медіа.