Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Отець Черні про Святий Престол і міжнародну спільноту у справі мігрантів
17:40 Понеділок 0 1 330
15-01-2018, 17:40

Отець Черні про Святий Престол і міжнародну спільноту у справі мігрантів

Права біженців і мігрантів перебуватимуть у центрі уваги протягом 2018 року, оскільки Організація Об'єднаних Націй працює над прийняттям двох глобальних угод – відповідями на проблему найбільшої міграційної кризи з часів Другої світової війни. Однією з основних тем цьогорічного Послання з нагоди Всесвітнього дня миру Папи Франциска була проблема мігрантів та біженців. У посланні йшлося про причини, що спонукають людей масово переселятися, і про те, якою повинна бути реакція на це явище.
Про це повідомляє Радіо Ватикану.
Тим часом, як уряди багатших країн намагаються впоратись із великою кількістю іммігрантів, що тікають від конфліктів чи бідності, Папа Римський наполягає, що для вирішення проблем, пов'язаних із переселеннями, важливо знайти креативні, сміливі та співчутливі рішення, замість того, щоб «сіяти насильство, расову дискримінацію чи ксенофобію».

Отець Майкл Черні ТІ, заступник секретаря відділу у справах мігрантів Дикастерії сприяння цілісному розвиткові людини, в інтерв’ю для нашої колеги Філіпи Гітчен розповів, яке значення має цьогорічне Послання з нагоди Всесвітнього дня миру.

Отець Черні, насамперед, зазначив, що новизна цього уже 51-ого Послання у тому, що воно повністю присвячене про мігрантам і біженцям: «Отже, Святий Отець відкрив це Послання темою, що дуже глибоко турбує весь світ. Важливо яким чином він це зробив: Папа наголосив, що мігранти та біженці це не просто люди, які переживають труднощі й потребують допомоги, – вони є також ремісниками миру.. Вони сприяють миру і будують його. На мою думку, це Послання сповнене новизни й надії».

Далі журналістка запитала священика, чи мав він нагоду отримати відгуки політичних лідерів і урядів щодо цього Послання, яке було опубліковане торік у листопаді. Отець Черні відповів, що Послання надсилають до урядів тільки на початку року, а під час традиційної зустрічі з дипломатичним корпусом Папа коментує Послання. Тому діалог з урядами з цього питання щойно розпочався.
«Але я можу ствердити, що активне занепокоєння Святого Престолу дуже високо цінують дві зацікавлені робочі групи ООН: та, яка працює над створенням Глобального договору про біженців, та інша, що готує повністю новий Глобальний договір щодо безпечної міграції», – зазначив він.

Коментуючи внесок Святого Престолу до конференції ООН, присвяченої приготуванню цих важливих для міграції документів, отець Черні запевнив, що Святий Престол активно долучається до розробки та приготування матеріалів конференції. Та безпосередню участь у засіданнях братимуть місії Святого Престолу в Нью-Йорку (з питань міграції) та в Женеві (з питань біженців). «Таким чином, – підкреслив отець, – ми відіграємо важливу роль у процесі переговорів. Багато держав бажають, щоб у цій сфері Святий Престол брав на себе провідну роль. Цей факт дуже позитивний і багатонадійний, але він також кидає нові виклики».

Священик розповів, що в рамках підготовки до переговорів Відділ у справах мігрантів, проконсультувавшись із найбільшими католицькими організаціями, які діють у цій сфері, і з місцевими Єпископськими конференціями, розробив двадцять пунктів, які, з одного боку, стосуються душпастирської діяльності Церкви, та водночас передбачають створення платформ для переговорів. Отець Черні висловив подяку державному секретаріатові, що подав ці пункти до ООН. Керівництво ООН відзначило їх як важливий внесок у процеси подолання міграційної кризи.

Журналістка Філіпа Гітчен запитала, чи ці процеси матимуть конкретні результати, чи залишаться лише напрямними. Отець Майкл Черні пояснив, що напрямні принципи власне ведуть до конкретних результатів. «І хоча глобальні юридично незобов’язувальні договори не мають юридичної сили, вони мають силу моральну. Проблему мігрантів і біженців, – вів далі священик, – називають глобальною кризою, але насправді йдеться про безліч дуже конкретних ситуацій, які неможливо вирішити на загальному рівні. І якщо ці напрямні принципи допоможуть полегшити співпрацю між залученими країнами (із яких втікають біженці, через які переміщаються і до яких урешті прибувають), то це вже покращить ситуацію».

Відділ у справах міграції, за словами отця Черні, сподівається на укладення кращих угод, які приведуть до впровадження кращої політики та кращого її втілення, яку пізніше можна буде контролювати й оцінювати, і на їхній основі будувати ще кращі угоди в майбутньому.

Журналістка запитала отця Майкла Черні, яким чином Відділ у справах мігрантів та біженців намагається відповісти жорсткій опозиції, тобто тим урядам і політикам, які сприймають їх лише як тягар, як потенційних терористів і тих, хто забирає в місцевого населення робочі місця тощо.

«Говорячи і повторюючи правду, – відповів співрозмовник. – Все, про що Ви згадали, це неправда, яку використовують і якою маніпулюють задля короткострокових цілей. Більшість людей, які здатні мислити, розуміють, що вони самі є нащадками чи далекими нащадками, тих самих переселенців, що теж втікали від певних нестерпних ситуацій і знайшли нові можливості в нових місцях. І, як зазначав Святий Отець, таким чином будувалися нові цивілізації, формувалися нові способи життя. Тому наша роль полягає не в тому, щоб вступати в дебати – вони не дуже корисні, а в тому, щоб спокійно і постійно говорити про позитивний досвід, прикладів якого тисячі й тисячі. І, як я вже говорив, ідеться про досвід у малому масштабі, бо ці питання не вирішуються глобально, вони вирішуються в кожному конкретному випадку. І саме тут Церква є справжнім експертом людяності. Завдання Церкви полягає не в тому, щоб організовувати промови про мігрантів та біженців, а в тому, щоб супроводжувати їх, і вона це чинить у різний спосіб і з величезною винахідливістю, натхненням, мужністю і креативністю, творячи певну послідовність подій, тобто розповідь. Отже, наша роль полягає в тому, щоб передати цю розповідь іншим, щоб уряди могли усвідомити, що в їхніх чи в сусідніх країнах також відбуваються позитивні події стосовно міграції, і що з меншими інвестиціями та з більшим бажанням вони зможуть досягнути більшого у вирішенні цієї проблеми, ніж відкупом і агресивністю».

Підсумовуючи, Отець Черні дав приклад позитивного досвіду прийняття мігрантів і біженців. Він розповів, що в деяких покинутих гірських містечках і селах Італії, де залишилися жити тільки кілька людей похилого віку, прибулі мігранти допомогли відродити сільське господарство, яке, за словами священика, сприяє розвиткові торгівлі, тому до цих містечок знову приїжджають туристи і оселяються молоді сім’ї.

За темою:
Послання Його Святості Папи Франциска до 104-го Всесвітнього дня мігрантів і біженців (14 січня 2018)
Папа Франциск відслужив Месу з мігрантами й біженцями
Папа: Зустріч із ближнім – це упривілейована нагода зустрітися з Богом
Новини з Ватикану 13:20 Неділя 0 159 Папа: нехай же нові святі спонукають до діалогу та шукання миру Наприкінці Святої Меси, під час якої десять блаженних були зараховані до лику святих Католицької Церкви, Папа Франциск побажав, аби ці нові святі натхнули провідників народів до рішень на користь миру.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.