Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів України
» » » Домініканське душпастирство в Києві: доброта в любові
12:48 Понеділок 0 183
11-12-2017, 12:48

Домініканське душпастирство в Києві: доброта в любові

Учасники домініканського душпастирства знову зібралися 9 грудня в Інституті святого Томи Аквінського, щоби продовжити розмову про те, що таке любов. Цього вечора отець Ігор Гнюс ОР спинився на темі «Доброта», до якої, втім, зверталися вже й на попередніх зустрічах – адже це невід'ємна частина людських стосунків.
З усіх створінь лише людина наділена здатністю мислити, а через акт любові найліпше розвивається свідомість щодо існування. Людська природа зранена первородним гріхом, але Бог сотворив її дуже доброю (пор. Бут 1, 31). А тому, осягнувши мету свого буття, людина не може не любити або не бути доброю. «Кожне добре дерево родить добрі плоди» (Мт 7, 17).

Чоловік і жінка шукають одне в одному блага, бо, перебуваючи разом, доповнюють одне одного. А готовність прийняти іншого як безцінний дар поглиблює любов, і людина передусім прагне добра для особи, що поруч. Amor benevolentiae, любов доброзичлива – це та, в якій нема місця визискуванню й використанню іншої особи.

Доброта і любов-пожадання утримують рівновагу у стосунках чоловіка і жінки. Взаємне обдаровування відбувається не лише через статевий акт, а й через тепло, дотик, увагу. Для цього важливий духовний розвиток, бо джерело любові – Бог. Що ближча пара до Бога, то ближчі чоловік із жінкою одне до одного, то більше правди у їхніх стосунках. «Хто не любить, той не спізнав Бога, бо Бог – любов» (1 Йн 4, 8). Лише Він з'єднує чоловіка і жінку під час Таїнства Шлюбу. До цього моменту вони не мають права одне на одного, як без рукоположення чоловік не має влади і сили, аби хліб і вино стали Тілом і Кров'ю Христа.

«Двері без ручки, телефон без кнопок, секс без почуттів» – так сучасна культура зробила нормою статеві стосунки без подружжя. Проте вибір завжди залишається за людиною. Запитання лише в тому, чи справді ми хочемо бути правдиві з собою і з іншими.

Юлія Бойко

По темі:
«Суд наприкінці нашого життя стосуватиметься любові». «Ангел Господній» зі Святим Отцем, 26 листопада 2017
Домініканське душпастирство в Києві: чого шукають чоловіки й жінки
Домініканське душпастирство в Києві: симпатія – початок любові

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий