18 листопада в Інституті релігійних наук святого Томи Аквінського відбулася традиційна суботня душпастирська зустріч. Її тема – «Духовність і життя: чого шукають чоловіки, а чого – жінки?» – як зазвичай, сприяла роздумам і дискусіям.
Різниця у сприйнятті Бога може бути доволі велика, бо жінка краще відчуває аналогію «наречена – Наречений». Цю аналогію ми зустрічаємо в Біблії, особливо в Пісні пісень; вона трактує Господа як Нареченого, а як наречену – Ізраїль, Церкву, людину. У містиків знаходимо думку, що наречена – це душа. Попри це, чоловікам непросто сприймати Бога як Нареченого, Якому вони призначені. Їх більше приваблюють інші образи – наприклад, Господь як Воїн, Якому вони служать. І жінки, й чоловіки беруть образ Бога від батьків, і він поступово розвивається. Для чоловіка молитва «Отче наш» – взірець того, як самому бути батьком. А жінка найліпше розуміє Отця Небесного, дивлячись на свого батька чи чоловіка.
Чоловіки, здається, люблять самотність і мовчання – хтось пожартував, що це тому, що спершу був створений Адам і в раю він мав досвід самотності. Утім, для осіб обох статей важливий діалог: бути не просто вислуханим, а почутим; розуміти, що тебе потребують. Підтримка потрібна і чоловікам, і жінкам, і уявляють вони її часто по-різному. Жінки, приміром, часто прагнуть відчуття опори, а чоловіки – повсякденного піклування, яке може проявлятися зокрема у приготуванні їжі.
Звісно, кожна людина особлива у сприйнятті світу й інших осіб, тому сталих і однозначних відповідей на запитання, яке зібрало слухачів на вечір домініканського душпастирства, немає. Можна тільки з упевненістю сказати, що ми не мудріші за Господа. І коли Бог створив людину чоловіком і жінкою, то це «було дуже добре». Це «добре» порушується, коли людина каже, що впорається сама, і не має покори й мужності підійти до іншої, аби сказати: «Потребую тебе».
Юлія Бойко
По темі:
Єпископ Едвард Кава до Лицарів Колумба: "У нашому суспільстві є потреба - відродити тотожність, гідність і лицарство мужчини»
Єп. Радослав Змітровіч: «Ми знаємо своє минуле, але прямуємо в майбутнє»
Папа: Християни покликані повернути Європі душу