Католицький Медіа-Центр Римсько-Католицької Церкви в Україні
» » » Адвентові традиції Римсько-Католицької Церкви у Святій Землі
12:03 Четвер 0 122
7-12-2017, 12:03

Адвентові традиції Римсько-Католицької Церкви у Святій Землі

У Святій Землі відбулися традиційні заходи, пов’язані з початком Адвенту – часу підготовки до Різдва в літургійній традиції Римсько-Католицької Церкви. Ці заходи відбуваються за участі настоятеля Кустодії Святої Землі, францисканської провінції в регіоні, й цього року збігаються зі святкуваннями 800-річчя служіння братів менших на цих теренах.
Про це повідомляє Радіо Ватикану.

Адвент розпочинається з урочистого входу кустода Святої Землі на площу Ясел у Вифлеємі та до базиліки Різдва Господнього. Але перш ніж вирушити з Єрусалима, він зазвичай зустрічається з парафіянами храму Святого Спасителя. Тож у суботу, 2 грудня, вірні цієї громади приймали отця Франческо Паттона, який з 2016 року стоїть на чолі францисканців Святої Землі. Під час спілкування з настоятелем і мирянами отець Паттон зазначив: «Ми покликані до служіння цій громаді та, як францисканці Святої Землі, потребуємо гостинності, доброзичливості й розуміння християн місцевої громади».

З Єрусалима кортеж вирушив до Вифлеєма. Перед традиційним урочистим входом до міста, який відбувається тричі протягом року, кустод Святої Землі відвідав спільноту монастиря Мар Еліас. Вхід до Вифлеєма відбувся через пропускний пункт поблизу гробу Рахилі, який зазвичай зачинений та відкривається лише три рази на рік саме з цієї метою.

У місті Ісусового народження отця-кустодія зустріла святкова юрба, яка провела його до площі Ясел. У церкві святої Катерини, римсько-католицькому храмі при базиліці Різдва, відслужено вечірню першої неділі Адвенту. Згодом відбулася процесійна хода до печери Різдва, де було запалено лампадку, яку пізніше перенесли до храму святої Катерини.

Увечері на площі Ясел зібралося чимало людей, місцевих і прибулих здалеку, щоб узяти участь у засвіченні різдвяної ялинки, встановленої на площі. Ця подія завжди збирає багато людей. Зі сцени до учасників дійства зверталися представники державної та церковної влади. Отець Паттон поблагословив ялинку, і під оплески й радісні вигуки присутніх вона заясніла святковими вогнями.

«Різдво й такі події, як сьогоднішня, дуже важливі для нас», – говорить Ентоні, місцевий мешканець, слова якого наведені у прес-релізі латинського Єрусалимського патріархату. На урочисте запалення ялинки прибуває чимало паломників, навіть здалеку. «Тут по-справжньому відчувається атмосфера Різдва, – стверджує прочанин зі США. – Коли автобус в’їхав до міста, я побачив ці вогники й відчув велику радість». «У жодній частині світу не можливо пережити Різдво так, як його переживаєш у Святій Землі», – діляться враженнями дівчата, які прибули до Вифлеєма з віддаленого палестинського села.

У неділю вранці у храмі святої Катерини отець Франческо Паттон очолив Святу Месу першої неділі Адвенту. Наприкінці він вручив пам’ятні медалі до 800-річчя францисканської присутності у Святій Землі мерові Вифлеєма Антону Салману та настоятелю отцеві Рамі Азакрі.

По темі:
Адвент: історія виникнення та звичаї
Середньовічні манускрипти: 21 історія на Адвент
Пастирське послання на Адвент 2017

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини зі світу 11:08 Четвер 0 48 Ватиканський дипломат про цінності чесного спорту Католицька Церква завжди розглядала спорт як вираження всього буття людини. Спортивна діяльність пов’язана з вихованням і формуванням, з людськими стосунками й інтеграцією, врешті, з духовністю й цілісністю. Про ці три аспекти, через які спортивна діяльність може сприяти мирові й розвиткові, говорив архієпископ Іван Юркович, Постійний спостерігач Святого Престолу при структурах ООН у Женеві, виступаючи 28 листопада 2017 року під час Надзвичайної сесії Міжнародного Альянсу чесного спорту.