Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Глава Халдейської КЦ: Учитися мужності від переслідуваних християн
09:23 Четвер 0 240
8-02-2018, 09:23

Глава Халдейської КЦ: Учитися мужності від переслідуваних християн

«Нас вразило занепокоєння Папи з приводу ситуації в цій частині світу. Він добре ознайомлений із подіями в Туреччині й Іраку, Ірані та Сирії. Ми, християни, дуже відчули його близькість», – такими словами Глава Халдейської Католицької Церкви патріарх Луїс Рафаїл І Сако описав ставлення Святого Отця до трагічної ситуації християн на Близькому Сході, яку обговорювали під час зустрічі Папи з єпископами Халдейської Католицької Церкви 5 лютого 2018 року в межах візиту «ad Limina Apostolorum».
Про це повідомляє Радіо Ватикану.

За словами Вавилонського халдейського Патріарха, Святий Отець висловив готовність підтримати ініціативи і пропозиції халдейських єпископів, спрямовані на врегулювання ситуації. «Це нам додало надії, – зазначив Патріарх. – Бо іноді нам здається, що ми віддалені, і що ніхто не турбується про нас. Хоч ми й маленька громада, але наш внесок у вселенську Церкву великий. Тому інші Церкви повинні змінити своє ставлення до цих переслідуваних християн. Ці християни – сповідники віри».

Патріарх Луїз Рафаїл І підкреслив, що Католицька Церква і Захід у цілому повинні шанувати й поважати цих християн більше, ніж будь-коли раніше. Він висловив сподівання, що віряни Халдейської Церкви залишаться на своїх землях, але додав, що без підтримки Церкви й Святого Престолу цього важко досягти. «Християни Заходу повинні вчитися в іракських християн мужності, їхнього відчуття родини й сопричастя», – зазначив він.

Халдеї – це назва стародавнього народу, що мешкав на Близькому Сході, на північно-західному березі Перської затоки. Сьогодні цим словом називають перських і месопотамських християн, особливо, тих, які прийняли унію з Римом. Сучасний устрій Халдейська Католицька Церква отримала 1830 року, коли Папа Пій VIII затвердив митрополита Івана Гормиздаса її Главою, надавши йому титул Вавилонського халдейського Патріарха. Халдейська Католицька Церква поширена на території сучасних Іраку, Ірану, Туреччини й інших країн Близького Сходу та в діаспорі. Унаслідок подій, що відбуваються в країні протягом останнього десятиріччя, чимало з них емігрували. Осідком халдейського католицького Патріарха є столиця Іраку Багдад.

За темою:
Папа Франциск прийняв Синод Єпископів Халдейської Католицької Церкви
Папа: Життєво необхідно звіщати Боже слово всім і всюди
Папа: Христові чудеса – спонука до віри й навернення

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з Ватикану 16:32 Вівторок 0 124 Папа: Святий Оскар Ромеро – приклад і заохота для всіх без винятку П’ять тисяч паломників із Сальвадору й Латинської Америки, які брали участь у канонізації святого Оскара Ромеро, 15 жовтня 2018 року зустрілися з Папою Франциском у залі Павла VI.