Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Лист Папи Бенедикта XVI: «Я внутрішньо звершую паломництво Додому»
16:44 Середа 0 326
7-02-2018, 16:44

Лист Папи Бенедикта XVI: «Я внутрішньо звершую паломництво Додому»

«Це велика благодать, що протягом цього останнього періоду іноді трохи важкого шляху, я був огорнутий любов’ю, якої ніколи не міг собі уявити», – написав вислужений Папа Бенедикт XVI у листі на ім’я італійського журналіста Массімо Франко, політичного оглядача часопису «Corriere della sera».
Про це повідомляє Радіо Ватикану.

Завершуючи п’ятий рік свого затворницького життя в монастирі «Mater Ecclesiae» у Ватикані після зречення з Петрового служіння, Бенедикт XVI отримує листи з побажаннями та запевненнями в молитвах і підтримці. На один із таких листів він відповів:

«Дорогий докторе Франко, мене зворушило, що чимало читачів Вашої газети хочуть знати, як я проводжу останній період свого життя. Щодо цього можу лише сказати, що тим часом, як фізичні сили поволі згасають, я внутрішньо звершую паломництво Додому. Для мене велика благодать на цьому іноді дещо трудному останньому відрізку дороги бути огорнутим такими любов’ю й добротою, яких я не міг навіть уявити. У цьому ж сенсі й запитання Ваших читачів сприймаю як супровід у цій мандрівці. А тому не можу зробити нічого іншого, як подякувати, з мого боку запевняючи всіх вас у своїх молитвах. Зі щирими вітаннями, Бенедикт XVI».

Коментуючи на сторінках часопису цей короткий лист, Массімо Франко зазначив, що ці кілька слів: згадка про «згасання фізичних сил», визнання «внутрішнього паломництва до Домівки» з великої літери та «дякую» на адресу читачів передають «велику глибину». Журналіст із повагою висловився про «зразкову поведінку» Бенедикта XVI щодо його наступника Папи Франциска.

«Це не здавалося очевидним, що "два Папи" у Ватикані зуміють зберегти настільки відокремлені особовості, не накладаючись чи, що гірше, не передаючи послання поділів. Навіть якщо й існують ймовірні розбіжності, вони залишаються секретом, який обидва бережуть», – пише журналіст, підкреслюючи, що це «ознака духовної сили та покори».

За темою:
Папа Франциск вручив цьогорічні «Премії Рацінґера»
Послання Папи-емерита Бенедикта XVI на симпозіум про святого Бонавентуру
Секретар Папи-емерита розвіяв чутки про стан здоров’я Бенедикта XVI

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з Ватикану 13:45 Неділя 0 109 Папа Франциск: Спів – це мова, яка веде до спільності сердець Музика та спів – це мова, якою у свідченні Євангелія можна досягти сердець усіх людей, навіть тих, які далекі від Церкви та віри. Думками про це Папа Франциск поділився з членами асоціації «Вихованці неба» – молодіжною організацією, що від 1968 року звіщає Євангеліє за допомогою музики та співу, організовуючи концерти по всій Італії та Європі. Його Святість зустрівся з ними в контексті 50-річчя від заснування та 10-річчя з дня відходу до вічності засновника – отця Джузеппе Аріоне SJ.