Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Сім катехиз. Церква готується до Всесвітньої зустрічі сімей
10:04 Четвер 0 456
1-02-2018, 10:04

Сім катехиз. Церква готується до Всесвітньої зустрічі сімей

Сім катехиз, по одній на місяць, перекладені п’ятьома мовами, із музичним супроводом та відео – таку програму приготування до 9-ї Всесвітньої зустрічі сімей у Дубліні, з 21 по 26 серпня 2018 р., представила Дикастерія у справах мирян, родини й життя під час брифінгу, який 25 січня 2018 р. відбувся у Ватиканському прес-центрі.
Про це повідомляє Радіо Ватикану.

Катехизи, які з 2 лютого будуть доступні на сайті Дикастерії www.laityfamilylife.va, побудовані навколо євангельського уривку про віднайдення дванадцятилітнього Христа у храмі (Лк 2, 41-52). Розповідь про цю подію з життя святої Родини з Назарету переплітається з текстом Апостольського напоумлення «Amoris Laetitia», що перебуватиме в центрі цьогорічної зустрічі родин.

Префект Дикастерії у справах мирян, родини й життя кардинал Кевін Фаррелл, виступаючи на прес-конференції, представив основні теми катехиз: «Вони починаються з конкретного погляду на сьогоднішні сім'ї (1-ша катехиза), вказуючи  на актуальність Божого Слова, здатного просвічувати щоденне життя родини (2-га), аби сповнити великий задум, який Бог має для кожної родини (3-тя), навіть там, де, здається, що слабкості й недоліки руйнують її (4-та). Все це сприяє тому, аби сім'я породжувала нову культуру, культуру життя (5-та), надії (6-та) і радості (7-ма)». Кожна катехиза, за словами кардинала, розпочинається молитвою і завершується можливими запитаннями, над якими можна міркувати у сім’ї, або на парафії.

У своєму інтерв’ю для «Vatican News» кардинал Фарелл вказав на те, що зустріч родин у Дубліні буде важливим моментом для життя Церкви і для сімей в усьому світі. «Насамперед, ми намагатимемося звернути особливу увагу на красу християнського подружжя, – підкреслив кардинал, – не забуваючи при цьому про складні і болючі ситуації, у яких “Amoris Laetitia” радить Церкві використовувати три ключові поняття: супроводжувати, розпізнавати, інтегрувати».

Текст Апостольського напоумлення “Amoris Laetitia”, за словами кардинала Фаррелла, це зміст сімох катехиз, виданих п’ятьома мовами (італійською, англійською, іспанською, французкою та португальською). Розповсюджені в усіх дієцезіях світу, катехизи покликані сприяти приготуванню до зустрічі родин у Дубліні, а опісля будуть використані на парафіях як навчальний матеріал із тем подружжя й родини.
Префект Дикастерії у справах мирян, родини й життя підкреслив, що сімейне життя дуже важливе для життя кожної країни й суспільства. «Ми говоримо про різні соціальні проблеми, а ці проблеми часто зароджуються в сім’ї», – зазначив він.

Катехизи матимуть музичний супровід, написаний Марко Тібальді. Акомпанемент приготований на основі творів, виконаних відомим італійським співаком Андреа Бочеллі під час концерту в базиліці Пресвятої Родини у Барселоні.

За темою:
XХXIII облаткова зустріч «Родини Родин»
Кардинал Паролін: 2018 рік Папи Франциска – під знаком молоді і сім’ї
Сім’я в катехизах Папи Франциска: не абстрактний ідеал, а життєва реальність

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий