Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 8 лютого, четвер
17:41 Середа 0 409
7-02-2018, 17:41

Літургія на кожен день, 8 лютого, четвер

(зел) Четвер V звичайного тижня

Якщо довіра Ісусу буде в нас більша за страх, тоді станеться те, про що ми гаряче просимо, якщо це дійсно принесе нам користь. Кожен з нас має своє місце за Божим столом і кожен з нас може просити Бога про допомогу і підтримку. Сьогоднішнє Євангеліє є важливим повчанням: ми всі через гріх стали негідними Божої любові. Але, незважаючи на це, Бог не насичує нас крихтами своє любові, тільки кожного дня обдаровує всією її повнотою.

Або (біл) довільний спомин св. ЄРОНІМА ЕМІЛІАНІ, монаха

Св. Єронім Еміліані народився 1486 року в сім’ї венеціанського патриція. На 25 році життя він роздав свій маєток убогим і присвятив себе опіці над сиротами, покинутими дітьми і хворими. В 1532 році він заснував конгрегацію Регулярних Кліриків в Сомасці для опіки над сиротами й бідними. Під час епідемії в Сомасці він особисто доглядав за хворими і ховав померлих. Заразившись, помер 8 лютого 1537 року.

Спільні Меси: про ченців (стор. 117)

Або (біл) довільний спомин св. ЖОЗЕФІНИ БАКІТИ, діви

Народилася близько 1868 р. в Судані, в околицях Дарфуру. Ще у ранньому віці була схоплена работоргівцями і продана в рабство. Після визволення Жозефіна прийняла християнство і вступила у чернече згромадження Дочок Милосердя Каносіянок. Решту свого життя вона прожила в самозреченні та молитві в італійському місті Скіо, де й померла 8 лютого 1947 року.

Спільні Меси: про одну діву (стор. 116)

АНТИФОН НА ВХІД
Ходіте, поклонімся і ниць припадім; * припадімо на коліна перед Господом, Творцем нашим! * Бо Він наш Бог.

КОЛЕКТА
Просимо, Господи: з батьківською добротою постійно піклуйся про свою родину, † а оскільки ми всю надію покладаємо на небесну благодать, * тримай нас завжди під Твоїм покровом. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Боже, Отче милосердя, Ти вибрав святого Єроніма Еміліані опікуном та батьком сиріт, † вчини за його заступництвом, * щоб ми вірно зберігали духа усиновлення, в якому ми були названі Твоїми дітьми і дійсно є ними. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Боже, Ти через безвартісне в очах світу служі  ння прикрасив святу Жозефіну вінцем гідності Твоє ї дочки і возлюбленої Христа; † просимо, вчини, щоб ми, за її прикладом, йшли за розп’ятим Господом Ісусом непохитні в любові * і тривали у відданості ділам милосердя. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
1 Цар 11, 4-13
Читання з Першої книги Царів.
Коли Соломон постарівся, жінки його привабили його серце до чужих богів і його серце не було повністю з Господом, його Богом, як серце його батька Давида. От і пішов Соломон за Астартою, богинею сидонійців, та за Молохом, гидотою аммонійців. І чинив Соломон зле в очах Господніх, і не слідував в усьому за Господом, як його батько Давид. Ось тоді побудував Соломон на горі, що проти Єрусалиму, капище для Кемоша, гидоти моавитян, і для Молоха, мерзоти аммонійців. Подібно чинив він для всіх чужоземних жінок, що приносили воскурення й жертви для своїх богів. Розгнівався Господь на Соломона за те, що він відхилив серце своє від Господа, Бога Ізраїля, який був явився йому два рази, й наказав йому те: не ходити за чужими богами; а що Господь йому наказав, того він не додержав. Тим Господь і сказав Соломонові: «За те, що ти так поводився і не пильнував Мого союзу ані Моїх установ, як Я наказав тобі, то Я вирву у тебе царство і віддам його твоєму слузі. Однак, заради батька твого Давида не вчиню Я цього за твого життя; Я вирву його з рук твого сина. Та й не вирву всього царства: одне коліно дам синові твоєму заради слуги Мого Давида та заради Єрусалиму, який Я вибрав собі». Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 106, 3-4. 35-36. 37 і 40
Згадай нас, Боже, і дай нам спасіння.

Блаженні ті, які дотримуються права *
і чинять справедливість в кожнім часі!
Згадай нас, Господи, коли свій народ милувати будеш, *
відвідай нас своїм спасінням.
Батьки наші з народами змішались *
і перейняли їхні вчинки.
І служили ідолам їхнім, *
які пасткою для них стали.
Своїх синів і своїх дочок *
вони в жертву демонам принесли, –
тож запалав Господній гнів супроти Його народу, *
Він відчув огиду до свого спадку.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Як 1, 21бв
Алілуя, алілуя, алілуя.
З лагідністю прийміть посіяне Слово,
що може спасти ваші душі.

ЄВАНГЕЛІЄ

Мк 7, 24-30
† Читання святого Євангелія від Марка.
Того часу Ісус попрямував у землі Тирські і Сидонські. І, ввійшовши в дім, Він хотів, щоб ніхто не довідався про Нього, але Він не зміг утаїтися. Як тільки почула про Нього жінка, дочка якої мала нечистого духа, вона прийшла й припала до Його ніг; жінка була грекиня, родом із Сирофінікії; вона благала Його, щоб вигнав біса з її дочки. А Він сказав їй: «Дозволь спершу, щоб наситилися діти, бо недобре забрати хліб дітей і кинути щенятам». А вона у відповідь каже Йому: «Господи, але ж і щенята під столом їдять крихти від того, що є для дітей!» І Він сказав їй: «За це слово – іди; біс уже вийшов з твоєї дочки». Коли вона повернулася додому, то побачила, що дитина лежала на ліжку, і біс вийшов з неї. Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Вознесімо до Господа наші молитви за святу Господню Цер­кву, все людство і за нас самих:
1. Молімося за святу Церкву, щоб Слово і Тіло Господа нашо­го Ісуса Христа було найкращою щоденною поживою всіх її дітей.
2. Молімося за Святішого Отця, щоб під опікою святих апо­столів та місіонерів він зміцнював почуття братерства між християнами та поглиблював міжрелігійні відносини.
3. Молімося за священиків, щоб вони, зміцнені благодаттю, через своє служіння проливали на всіх людей світло Божої любові.
4. Молімося за людей поневолених гріхом, щоб Добрий Го­сподь поспішив їм на порятунок.
5. Молімося за наших померлих родичів та близьких, щоб добрий Господь, прощаючи їхні провини, наситив їх Хлі­бом життя вічного.
6. Молімося за нас, зібраних довкола вівтаря, щоб ми були вірні своєму покликанню і завжди виконували волю Го­спода.

Господи наш і Отче, ми, діти Твої, смиренно просимо Тебе: вислухай наші прохання і благоволи їх сповнити у своєму великому милосерді. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, наш Боже, Ти сотворив хліб і вино, щоб підтримувати наше слабке життя; * вчини, щоб вони стали для нас також таїнством вічного життя. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ

Хай славлять Господа за Його милість * і чудеса Його над людськими синами. * Бо Він наситив спраглу душу * і зголодні лу душу сповнив благом. (Пс 107 (106), 8-9)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ

Боже, Ти схоті в нас вчинити сопричасниками одного хліба і однієї чаші, † просимо Тебе: дай нам жити так, щоб ми, з’єднані воєдино у Христі , * з радістю приносили плід заради спасіння світу. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
17:43 П'ятниця 0 43 Літургія на кожен день, 23 лютого, субота Ісус виводить учнів, які є свідками Його преображення на горі Тавор, із їхнього занадто людського мислення про Бога. Присутність Мойсея та Іллі, голос із неба, просвітлена постать Ісуса – це є знаком участі в невидимих справах, а значить – в Божих. Оглядання преображеного Ісуса та миттєве входження в заслону має приготувати учнів до пітьми хреста, має зміцнити їх.
Св. ПОЛІКАРПА, єпископа і мученика  (черв) Обов’язковий спомин
Святий Полікарп, учень св. апостола Йоана і єпископ Смирни, є однією з найбільш шанованих постатей християнської античності. Він побував у Римі в Папи Анікета для вирішення спірного питання святкування Великодня. Довге життя закінчив славетним мучеництвом, описаним християнами зі Смирни. Проконсулові, що домагався від нього відречення від Христа, св. Полікарп відповів: “Вісімдесят шість років я служу Христові і Він ніколи не скривдив мене, як же я міг би глумитися над моїм Царем і Спасителем?” Мученик був спалений на стадіоні у Смирні 23 лютого 155 року.


Літургійний зошит 17:32 Понеділок 0 124 Літургія на кожен день, 19 лютого, вівторок (зел) Вівторок VI звичайного тижня
Біблія наповнена прекрасними сторінками, що показують Бога, який з великою турботою піклується про свій народ. Також ми самі можемо назвати ситуації, коли виразно відчули Боже Провидіння у своєму житті. Але часом надмірна турбота про справи цього світу бере верх в нашому житті і наповнює нас песимізмом. Ці важкі моменти нашого життя зазвичай є випробуванням віри. Бог ніколи нас не залишає. Пам’ятаймо про слова Ісуса: Не бійтесь, будьте мужні.