Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » У мить смерті матиме значення лише любов. День святого Марона в Києві
16:14 Четвер 0 552
8-02-2018, 16:14

У мить смерті матиме значення лише любов. День святого Марона в Києві

7 лютого храм святого Олександра в Києві почав залюднюватися ще задовго до початку вечірньої Меси. Перед головним вівтарем стояв образ святого Шарбеля, святого й чудотворця з Лівану, мароніта. Проте свято цього дня було подвійне: з іншого боку стояв образ святого Марона, ранньохристиянського арабського святого, аскета з Лівану, монаха, пустельника, учителя й чудотворця, який жив у другій половині IV століття й від якого бере назву ліванська Маронітська Церква.  
Про це повідомляє Київсько-Житомирська дієцезія.

Перед початком Меси до собору були внесені мощі святого Шарбеля, які залишаться тут назавжди.

Службу Божу очолив архієпископ Мечислав Мокшицький, Митрополит Львівський, у співслужінні з єпископом Віталієм Кривицьким і священиками з різних парафій. До святкування приєдналися Апостольський Нунцій архієпископ Клаудіо Ґуджеротті, представники інших християнських конфесій і влади. Усіх їх зібрала віра у спілкування святих, які не ділять людей за приналежністю до народу чи конфесії. Організував свято засновник маронітської спільноти в Україні Еліас Сасін.

Щоби прикрасити Літургію автентичним співом, з Лівану приїхав спеціально запрошений хор. Спів мовою, якою розмовляв Господь Ісус, ходячи по землі, не міг не заворожувати.

Архієпископ Мєчислав розпочав проповідь словами святого Йоана Павла ІІ про те, що святими не треба захоплюватися, їх треба наслідувати. Святий Марон – приклад для наслідування й відкривання дії Бога в нашому повсякденні. Життя цього святого заохочує до покаяння й любові до ближніх, застерігає від гріха, спонукає наслідувати Христа й перебувати в Ньому. Святий нагадує нам про велич Бога і Його безмежну любов, яка створила цей світ і віддала його нам; про те, що в мить смерті матиме значення лише любов.

Хоча минуло багато часу, відколи святий Марон вирушив дорогою святості, його життя – чудовий взірець і для наших часів. Божа правда залишається незмінною, ясна, однозначна й вірна любові. Усі святі тужили за домом Отця і, щоб увійти туди, жертовно працювали для блага людей. Нехай освячення наших думок, слів і вчинків наблизить нас до святості, а святість нехай дасть плід спасіння.

Багатство вселенської Церкви було очевидне, коли прохання в молитві вірних і дари до вівтаря підносили представники різних національностей. На завершення Меси лунало багато теплих слів подяки всім, хто підтримує невелику, але згуртовану спільноту маронітів в Україні. Красивим завершення святкування став концерт ліванського співу.

За темою:
Святий Шарбель – святий цілого світу
Архієпископ Мечислав Мокшицький освятив пам’ятник святому Шарбелю у парафії Божого милосердя, що у Рогані на Харківщині
7 лютого в Києві відбудеться святкування Дня святого Маруна

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий