Нападом на «status quo», який століттями регулював правові відносини між релігійними конфесіями в Єрусалимі, лідери місцевих християнських Церков назвали у спільній заяві нещодавню постанову ізраїльської влади.
Йдеться про дві ситуації. Перша – це судовий дозвіл, даний трьом ізраїльським компаніям, які належать євреям, на використання власності православного Патріархату – двох готелів, розташованих поблизу Єрусалимських воріт Джаффи. Друга – це законопроект, який обмежує права Церков на їхню власність.Церковні лідери в Єрусалимі рішуче засудили ці дії, які посягають на цілісність міста та всієї Святої Землі та на ослаблення присутності тут послідовників Христа. «Жива й динамічна християнська громада – це важливий елемент для такого різноманітного суспільства, а загрози, які для неї виникають, лише посилюють напругу в ці важкі часи», – ідеться в декларації. Її підписали 13 очільників Церков у Єрусалимі, зокрема Апостольський адміністратор латинського Патріархату архієпископ П'єрбаттіста Піццабалла та францисканський кустодій Святої Землі отець Франческо Паттон. Вони звертаються до Церков усього світу, урядів та всіх людей доброї волі з проханням про підтримку непорушності історичного «status quo» місцевих християн.
Джерело: Radio Watykanskie
По темі:
Папа до рабинів: Переживаємо період плідного діалогу
Рапорт CNEWA про присутність християн на Близькому Сході
Папа: Християни – люди весни, а не осені
Під час Святої Меси у колумбійському місті Вільявісенсіо у п’ятницю, 8 вересня 2017 р., Папа Франциск проголосить блаженними двох колумбійських мучеників, які постраждали під час півстолітнього періоду насильства в цій країні: єпископа Хесуса Еміліо Харамільйо Монсальве та священика Педро Марію Раміреса Рамоса.
Комітет з питань промислової політики та підприємництва рекомендує Верховній Раді прийняти законопроект № 6642, який передбачає скасування вимоги щодо нотаріального посвідчення підписів, як зайвої проміжної ланки, у процесі реєстрації статутів релігійних організацій.