Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Кардинал Леонардо Сандрі в Румунії
10:06 Середа 0 407
4-10-2017, 10:06

Кардинал Леонардо Сандрі в Румунії

У неділю, 1 жовтня 2017 року, префект Конгрегації Східних Церков кардинал Леонардо Сандрі завершив поїздку до Румунії, яка тривала від 28 вересня.
Візит був організований у співпраці з Апостольською Нунціатурою з нагоди 100-річчя Конгрегації Східних Церков на запрошення глави Румунської Греко-Католицької Церкви, Верховного архієпископа Фагараського та Альба-Юлії блаженнішого кардинала Лучіяна Мурешана.

Під час поїздки кардинал Сандрі відвідав і римсько-католицьку дієцезію в Яссах, де в четвер, 28 вересня 2017 року, освятив новий храм і зустрівся з представниками благодійних організацій.

Тут він завітав у семінарію, де, спілкуючись із семінаристами, закликав їх спиратися на три стовпи, які підтримуватимуть покликання: любов до Пресвятої Євхаристії, довіра до Матері Божої й вірність Папі Римському. «Жодна життєва буря, як внутрішня, так і зовнішня, не зможе захитати нас, якщо будемо вірні цим трьом підґрунтям нашого буття!» – наголосив кардинал.

У містечку Себеоань кардинал Леонардо Сандрі відвідав парафіяльний храм, де зустрівся зі священиками, представниками цивільної влади та вірними. Він пригадав неспокійну історію віри в Румунії: «Після воєн і гонінь ви відродилися до незалежності й свободи. Режим знищував людську гідність і свободу віросповідання, але сьогодні перед життям віри у громадах на Заході постають виклики, пов'язані з відновленням християнського життя в світі, який, здається, забув про Бога. У родинах, на роботі, серед болю та смутку не прямуйте до забуття Бога, а пам'ятайте про минуле, живіть радістю вічної молодості у християнській вірі. Дякую за ваше свідчення».

У п'ятницю, 29 вересня 2017 року, у столиці Бухаресті відбулася зустріч префекта Конгрегації Східних Церков з главою Румунської Православної Автокефальної Церкви Патріархом Даніелем. Того самого дня кардинал Леонардо Сандрі зустрівся з радником Президента Республіки Серджіу Ністором, взяв участь у благословенні осередку греко-католицької єпархії святого Василія Великого, створеної 2014 року, й очолив Месу в римсько-католицькому катедральному соборі святого Йосифа.

У суботу, 30 вересня 2017 року, кардинал прибув до міста Блаж, духовної столиці Румунської Греко-Католицької Церкви, де відбулася зустріч з очільником цієї Церкви, Його Блаженством Лучіяном Мурешаном, і з Синодом греко-католицьких єпископів. Увечері відбулися урочистості з нагоди 100-річчя Конгрегації Східних Церков та відзначення відносин із Греко-Католицькою Церквою Румунії.

Вранці в неділю, 1 жовтня 2017 року, кардинал Леонардо Сандрі разом із кардиналом Мурешаном відправив Архієрейську Святу Літургію в кафедральному соборі. У богослужінні взяли участь понад сто священиків і численні вірні.

Перед урочистим благословінням кардинал Сандрі подарував блаженнішому Мурешану срібну медаль з нагоди V Року Понтифікату Папи Франциска. Кардинал звернувся до теми мігрантів, біженців і румунських емігрантів: останніми роками понад шість мільйонів румунів покинули свою землю в пошуках праці. Опісля разом із процесійним походом священиків та вірних префект Конгрегації Східних Церков вирушив до ромського кварталу, де благословив наріжний камінь храму й душпастирського центру, який дбатиме про місцевих вірних.

Це був уже 4-ий пастирський візит кардинала Сандрі до Румунії.

Джерело - Радіо Ватикану 

По темі:
Святий Престол і Вірменія: 25-річчя дипломатичних стосунків
Папа привітав учасників семінару православної духовності в Бозе
Кардинал Сандрі підбив підсумки візиту в Україну

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий