Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Вічні обіти сестри гоноратки в Бердичеві
12:50 П'ятниця 0 1 382
24-08-2018, 12:50

Вічні обіти сестри гоноратки в Бердичеві

У середу, 22 серпня 2018 року, біля стіп Бердичівської Богородиці сестри гоноратки переживали надзвичайну подію. Сестра Анастасія Петраускайте зі Згромадження Малих Сестер Непорочного Серця Марії сказала Господу «Так!» назавжди, складаючи вічні обіти.
Ця непересічні подія – по суті, весілля – зібрала навколо вівтаря чернечу родину, священиків, які сестру супроводжували в розпізнанні покликання й на різних етапах монашого життя, найближчих друзів. Святкову Літургію очолив ординарій Київсько-Житомирської дієцезії єпископ Віталій Кривицький. Для сестри це було великою радістю, адже це пастир рідної дієцезії (сестра походить із Києва, належить до парафії св. Олександра).


У проповіді єпископ роздумував про слова з Євангелія від Йоана про пшеничне зерно, яке має впасти в землю, завмерти – і лише потім приносить рясний плід. Якщо ми не хочемо вмирати щодня, як це зерно, то бідуватимемо у своїй самотності або, перебуваючи у великій спільноті, залишатимемося самі.


«Цього дня ми поруч із сестрою, яка засмакувала життя в монастирі, життя Нареченої Христа. Сьогодні вона хоче поставити крапку, хоча знаємо, що ця крапка триває ціле життя. Ісус запрошує кожного з нас, незважаючи на обрану дорогу, бути готовими, як зернятко, йти до землі, помирати і приносити плід. Бо коли почнемо шкодувати себе, не хотіти вмерти для себе, то матимемо зовнішній вигляд чогось живого, але ніколи не принесемо плодів».


Один із атрибутів нареченої – шлюбна сукня, яку вона вдягає лише раз у житті, тільки на весілля. «Сьогодні, сестро, Господь Тебе кличе вдягти іншу сукню, про яку ми чули у другому читанні з Послання апостола Павла до колосян (Кол 3, 12-17). Це одяг обраної особи, духовний одяг», – вказав єпископ. Про цей одяг потрібно дбати, щоб він був чистий і відповідний. Потрібно вдягтись у благодать, у святість. «Тому цю сукню ти не будеш ховати в шафу, бо вона має свідчити, що тут є людина, яка є особливо перебуває з Господом».


«Господь сьогодні консекрує тебе, обирає тебе на Свою наречену, якою будеш тут, на землі, й у вічності, хоче бачити тебе, а також і нас, завжди вдягненими у шлюбну одежу, тобто найкращу, яка є завжди з нами, аби свідчити в цьому світі, що святість – це реально; що бути Божими дітьми в кожній ситуації – це реально; що можна у цьому житті не брехати, не красти, а молитися, працювати, страждати навіть, але вже бути громадянами Неба», – завершив проповідь єпископ.

Після гомілії та Літанії до всіх святих сестра Анастасія склала обіти чистоти, убогості й послуху на руки настоятельки вікаріату сестри Ренати Нуцковської. Продовженням обряду стала консекрація сестри та вручення обручки – зовнішнього знаку заручин із Христом-Нареченим.


На завершення Євхаристії єпископ віталій Кривицький уділив урочистого благословіння сестрі, яка склала вічні обіти, і всім присутнім. Після Літургії святкування продовжилось у домі сестер. Ділячись переживаннями важливого моменту, сестра Анастасія підкреслила: «Цю Євхаристію переживала в дусі радості і миру. Я щаслива, як і будь-яка жінка, коли виходить заміж і цілковито віддається своєму улюбленому. Зовсім не жалкую, що в певний момент свого життя ризикнула і сказала Богу "Так!" під час перших кроків розпізнання свого покликання. І це "Так!" кажу сьогодні знов і знов, з радістю і вдячністю в серці».


Завершилася Євхаристія, затих спів, гості покинули санктуарій. На подвір'ї вже чекала молода пара, хлопець і дівчина, які мали якраз зараз вінчатися. Дві дороги: чернецтво і подружжя… дві пари: Бог і жінка, чоловік і жінка… вони різні, але єднає їх щось спільне: відкриття життєвого покликання та Любов.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий