Кожний смертний гріх – це духовна смерть, котра є гірша від фізичної. Ісус є Богом Милосердним, котрий воскрешає нас з духовної смерті в таїнстві Покаяння. Будьмо вдячні Йому за це, що в кожній сповіді Господь каже до нас: «Дитино, встань і почни все спочатку».
Св. СТАНІСЛАВА КОСТКИ, монаха (біл) Обов’язковий спомин
Св. Станіслав Костка народився в кінці грудня 1550 року в Росткові у Польщі. Разом з братом його послали до єзуїтської школи у Відні, де явилася йому Матір Божа і наказала, щоб він вступив до ордену Єзуїтів. Оскільки батьки не дали йому на це дозволу, він, переодягнувшись, пішки втік в Баварію до св. Петра Канізія. Той послав Станіслава у Рим, де він став послушником. Св. Станіслав був для всіх прикладом святого життя. Помер у день свята Успіння Пресвятої Діви Марії в 1568 році. Його реліквії покояться у храмі св. Андрія на Квіриналі. Св. Станіслав є покровителем молоді.
АНТИФОН НА ВХІДСв. СТАНІСЛАВА КОСТКИ, монаха (біл) Обов’язковий спомин
Св. Станіслав Костка народився в кінці грудня 1550 року в Росткові у Польщі. Разом з братом його послали до єзуїтської школи у Відні, де явилася йому Матір Божа і наказала, щоб він вступив до ордену Єзуїтів. Оскільки батьки не дали йому на це дозволу, він, переодягнувшись, пішки втік в Баварію до св. Петра Канізія. Той послав Станіслава у Рим, де він став послушником. Св. Станіслав був для всіх прикладом святого життя. Помер у день свята Успіння Пресвятої Діви Марії в 1568 році. Його реліквії покояться у храмі св. Андрія на Квіриналі. Св. Станіслав є покровителем молоді.
За короткого часу ставши досконалим, він виповнив довголіття, * душа бо його Господу була угодна, * тим і забрав Він його поспішно з-посеред лукавства. (Мудр 4, 13-14)
КОЛЕКТА
Боже, Ти посеред багатьох чудес Твоє ї мудрості обдарував святого Станіслава Костку благодаттю зрілої святості у молодому віці; † вчини, щоб за його прикладом ми використовували час для сумлінної праці * і з запалом прямували до вічного миру. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
1 Кор 12, 12-14. 27-31а
Читання з Першого Послання святого апостола Павла до корінтян.
Брати! Як тіло одне, але має багато членів, так і всі члени: хоч їх багато, становлять одне тіло, – так і Христос. Адже всі ми хрещені одним Духом в одне тіло: чи то юдеї, чи греки, чи раби, чи вільні, – всі одним Духом напоєні. Бо тіло складається не з одного члена, а з багатьох. Ви – тіло Христа, а окремо ви члени. Деяких Бог поставив у Церкві: по-перше – апостолами, по-друге – пророками, по-третє – вчителями; потім – чудеса, тоді – дари оздоровлення, допомоги, управління, різні мови. Чи всі апостоли? Чи всі пророки? Чи всі вчителі? Чи всі творять чудеса? Чи всі мають дари оздоровляти? Чи всі мовами говорять? Чи всі пояснюють? Тож ревно дбайте про більші дари. Слово Боже.
РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 100, 1-2. 3. 4-5
Ми – люд Господній, ми – Його отара.
Служіть Господу з радістю, з’явіться веселими перед Ним. *
Знайте, що Господь є Богом,
що Він створив нас, і ми Йому належим; *
ми є Його народом, вівцями Його отари.
Входьте в Його брами з подякою, – *
в Його двори – з хвалою.
Його прославте, *
хваліть Його Ім’я.
Бо Господь добрий, *
Його милосердя – навіки,
і Його вірність – *
з покоління в покоління.
СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Лк 7, 16
Алілуя, алілуя, алілуя.
Великий пророк з’явився між нами,
і Бог свій народ відвідав!
ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 7, 11-17
† Читання святого Євангелія від Луки.
Того часу Ісус пішов до міста, яке зветься Наїн. І сталося, що з Ним ішли Його учні та багато людей. Коли Він наблизився до міської брами, виносили мертвого – єдиного сина у матері, яка була вдовою; було з нею багато людей з міста. Побачивши її, Господь змилосердився над нею і сказав їй: «Не плач!» Підійшовши, Він доторкнувся до мар; ті, які несли, стали. І Він сказав: «Юначе, кажу тобі: встань!» Мертвий підвівся і почав говорити. Тож Ісус віддав його матері. А всіх охопив страх. І вони прославляли Бога, кажучи: «Великий пророк з’явився між нами» і: «Бог відвідав свій народ!» І розійшлася ця мова про Нього по всій Юдеї та по всій країні. Слово Господнє.
МОЛИТВА ВІРНИХ
Сьогодні Церква вшановує святого Станіслава Костку, котрий є покровителем молоді, за його заступництвом просімо Господа про потрібні нам благодаті:
1. Молімося за святу Церкву, щоб Господь оберігав її своїм потужним раменом і дарував їй свій мир.
2. Молімося за українську молодь, щоб вона була вірною християнським ідеалам і жила згідно з Христовим Євангелієм.
3. Молімося за покликаних до священицького і чернечого життя, щоб вони зростали у ревності та Божих чеснотах.
4. Молімося за батьків, щоб вони виховували своїх дітей у вірі та любові до Бога і ближнього.
5. Молімося за померлих, щоб Господь простив їхні земні гріхи і допустив до участі у небесній славі.
6. Молімося за нас самих, щоб ми своїм істинно християнським життям були сіллю землі і так могли привести до Бога наших невіруючих братів.
Господи Ісусе Христе, вислухай наші смиренні молитви і будь для нас тим, ким Ти був для святого Станіслава: початком і кінцем усього життя. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.
МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, наш Боже, нехай ця жертва дасть нам таку мужність у життєвих труднощах, * приклад якої нам дав святий Станіслав Костка. Через Христа, Господа нашого.
Префація про ченців № 39
АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Він зіслав їм хліб з неба, * хлібом Ангелів чоловік живився. (Пор. Пс 78(77), 24-25)
МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Всемогутній Боже, нехай за заступництвом святого Станіслава Костки сила Твоєї Євхаристії освітить і запалить нас, † щоб палали в нас святі прагнення * і щоб ми сповнились добрими вчинками. Через Христа, Господа нашого.
Ми християни, покликані Богом, щоб любити Господа і людей. Це є наше головне завдання. Проте дуже часто в наше життя вкрадається егоїзм, заздрість. Любимо осуджувати інших, критикувати, радіти з чужого нещастя. Але це погано свідчить про нас, тому що ми бачимо в інших те, що хочемо бачити, виправдовуючи свої недоліки. Стараймося дивитись на наших ближніх очима любові.
Або (черв) довільний спомин св. ЯНУАРІЯ, єпископа і мученика
Св. Януарій загинув мученицькою смертю під Неаполем у 305 році. Його реліквії були перенесені до Неаполя, який обрав його своїм покровителем.
Спільні Меси: про одного мученика (стор. 115)
В свято Воздвиження Всечесного Хреста дивимось на цей хрест не як на знаряддя муки чи смерті. Люди дивились на хрест, як на знаряддя смерті. І так було до того моменту, коли на хресті завис Христос. Тепер ми дивимось на Хрест, як на знак нашого спасіння. Ісуса розiп’яли на хресті ради спасіння людей. Він не нарікав, терпів усі знущання, та терпеливо ніс свого хреста, завдяки якому ми маємо життя вічне. Мусимо серцем відчувати ту велич і силу Божого Хреста, на якому Бог віддає себе добровільно на смерть і проливає свою невинну кров за всіх людей.