Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 18 вересня, вівторок
18:36 Понеділок 0 197
17-09-2018, 18:36

Літургія на кожен день, 18 вересня, вівторок

Кожний смертний гріх – це духовна смерть, котра є гірша від фізичної. Ісус є Богом Милосердним, котрий воскрешає нас з духовної смерті в таїнстві Покаяння. Будьмо вдячні Йому за це, що в кожній сповіді Господь каже до нас: «Дитино, встань і почни все спочатку».
Св. СТАНІСЛАВА КОСТКИ, монаха (біл) Обов’язковий спомин
Св. Станіслав Костка народився в кінці грудня 1550 року в Росткові у Польщі. Разом з братом його послали до єзуїтської школи у Відні, де явилася йому Матір Божа і наказала, щоб він вступив до ордену Єзуїтів. Оскільки батьки не дали йому на це дозволу, він, переодягнувшись, пішки втік в Баварію до св. Петра Канізія. Той послав Станіслава у Рим, де він став послушником. Св. Станіслав був для всіх прикладом святого життя. Помер у день свята Успіння Пресвятої Діви Марії в 1568 році. Його реліквії покояться у храмі св. Андрія на Квіриналі. Св. Станіслав є покровителем молоді.


АНТИФОН НА ВХІД
За короткого часу ставши досконалим, він виповнив довголіття, * душа бо його Господу була угодна, * тим і забрав Він його поспішно з-посеред лукавства. (Мудр 4, 13-14)

КОЛЕКТА
Боже, Ти посеред багатьох чудес Твоє ї мудрості обдарував святого Станіслава Костку благодаттю зрілої святості у молодому віці; † вчини, щоб за його прикладом ми використовували час для сумлінної праці * і з запалом прямували до вічного миру. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
1 Кор 12, 12-14. 27-31а
Читання з Першого Послання святого апостола Павла до корінтян.
Брати! Як тіло одне, але має багато чле­нів, так і всі члени: хоч їх багато, становлять одне тіло, – так і Хри­стос. Адже всі ми хрещені одним Духом в одне тіло: чи то юдеї, чи греки, чи раби, чи вільні, – всі одним Ду­хом напоєні. Бо тіло складається не з одного члена, а з багатьох. Ви – тіло Христа, а окремо ви члени. Деяких Бог поставив у Церкві: по-перше – апостолами, по-друге – пророками, по-третє – вчителями; потім – чудеса, тоді – дари оздо­ров­лення, допомоги, управління, різні мови. Чи всі апостоли? Чи всі про­ро­ки? Чи всі вчителі? Чи всі творять чудеса? Чи всі мають дари оздоров­ля­ти? Чи всі мовами говорять? Чи всі пояснюють? Тож ревно дбайте про більші дари. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 100, 1-2. 3. 4-5
Ми – люд Господній, ми – Його отара.
Служіть Господу з радістю, з’явіться веселими перед Ним. *
Знайте, що Господь є Богом,
що Він створив нас, і ми Йому належим; *
ми є Його народом, вівцями Його отари.
Входьте в Його брами з подякою, – *
в Його двори – з хвалою.
Його прославте, *
хваліть Його Ім’я.
Бо Господь добрий, *
Його милосердя – навіки,
і Його вірність – *
з покоління в покоління.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Лк 7, 16
Алілуя, алілуя, алілуя.
Вели­кий про­рок з’явився між нами,
і Бог свій народ відвідав!

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 7, 11-17

† Читання святого Євангелія від Луки.
Того часу Ісус пішов до міста, яке зветься Наїн. І сталося, що з Ним ішли Його учні та багато людей. Коли Він наблизився до міської брами, виносили мертвого – єди­ного сина у матері, яка була вдо­вою; було з нею багато людей з міста. Побачивши її, Господь змило­сердився над нею і сказав їй: «Не плач!» Підійшовши, Він доторкнувся до мар; ті, які несли, стали. І Він сказав: «Юначе, кажу тобі: встань!» Мертвий підвівся і почав го­во­рити. Тож Ісус віддав його матері. А всіх охопив страх. І вони про­славляли Бога, кажучи: «Вели­кий про­рок з’явився між нами» і: «Бог відвідав свій народ!» І розійшлася ця мова про Ньо­го по всій Юдеї та по всій країні. Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Сьогодні Церква вшановує святого Станіслава Костку, котрий є покровителем молоді, за його заступництвом просімо Гос­пода про потрібні нам благодаті:

1. Молімося за святу Церкву, щоб Господь оберігав її своїм потужним раменом і дарував їй свій мир.
2. Молімося за українську молодь, щоб вона була вірною християнським ідеалам і жила згідно з Христовим Євангелієм.
3. Молімося за покликаних до священицького і чернечого життя, щоб вони зростали у ревності та Божих чеснотах.
4. Молімося за батьків, щоб вони виховували своїх дітей у ві­рі та любові до Бога і ближнього.
5. Молімося за померлих, щоб Господь простив їхні земні гріхи і допустив до участі у небесній славі.
6. Молімося за нас самих, щоб ми своїм істинно християнсь­ким життям були сіллю землі і так могли привести до Бога наших невіруючих братів.

Господи Ісусе Христе, вислухай наші смиренні молитви і будь для нас тим, ким Ти був для святого Станіслава: початком і кінцем усього життя. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, наш Боже, нехай ця жертва дасть нам таку мужність у життєвих труднощах, * приклад якої нам дав святий Станіслав Костка. Через Христа, Господа нашого.

Префація про ченців № 39

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ

Він зіслав їм хліб з неба, * хлібом Ангелів чоловік живився. (Пор. Пс 78(77), 24-25)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Всемогутній Боже, нехай за заступництвом святого Станіслава Костки сила Твоєї Євхаристії освітить і запалить нас, † щоб палали в нас святі прагнення * і щоб ми сповнились добрими вчинками. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
18:21 Понеділок 0 173 Літургія на кожен день, 16 жовтня, вівторок (зел) Вівторок ХХVIІІ звичайного тижня
Те, що нам дуже заважає у спілкуванні з іншими, це оцінювання другої людини по її зовнішній поведінці. Засуджуємо її виховання, знання закону, звичаїв, чи традиції. Ми звертаємо увагу на несуттєві справи, через що ми втрачаємо можливість глибшого взаєморозуміння. Христос, знаходячись у такій ситуації, підкреслює єдність того, що зовнішнє з тим, що внутрішнє. Парадоксально Він говорить скласти те, що маєш всередині на милостиню, віддати, щоб звільнитися від зайвих речей, які нам перешкоджають бачити правду про себе та інших.
Або: (біл) довільний спомин св. ЯДВІГИ, монахині
Св. Ядвіга народилася близько 1174 року. Вона була дочкою графа Андехс. Виховання та ґрунтовну освіту отримала вдома і в бенедиктинок у Кітцінгені. В тринадцять років вийшла заміж за князя Генріха Бородатого, з котрим мала сімох дітей. Допомагала чоловікові в правлінні та збереженні миру, пережила смерть чоловіка і дітей. Її найулюбленіший син, Генріх Побожний, загинув у битві з татарами під Легніцею. Останні роки свого життя вона провела в монастирі цистерсіанок в Требниці, який сама заснувала, де її дочка Гертруда була настоятелькою. Померла 15 жовтня 1243 року. Її реліквії зберігаються в Требниці.
Спільні Меси: про монахиню
Або: (біл) довільний спомин св. МАРГАРИТИ МАРІЇ АЛАКОК, діви
Св. Маргарита Марія народилася у 1647 році в Бургундії. В 24 роки вступила до монастиря візиток в Паре-ле-Моніаль. Під час об’явлень Господь Христос явив їй своє серце, яке палало любов’ю до людей і спрагле їхньої любові, і бажав установлення в п’ятницю після октави Божого Тіла свята Його Серця для відшкодування зневаг, яких Він зазнає у Пресвятому Причасті. Св. Маргарита Марія зазнала великих страждань, поки повірили у її місію. Померла 17 жовтня 1690 року.
Спільні Меси: про одну діву (стор. 122)


Літургійний зошит 18:26 Четвер 0 182 Літургія на кожен день, 12 жовтня, п'ятниця (зел) П’ятниця ХХVIІ звичайного тижня
Сьогодні Євангеліє показує наскільки людина є підступною. Якщо щось іде не по нашому, або щось не можемо зрозуміти, ми можемо видумати найбільш неймовірні пояснення, щоб виправдати своє невігластво чи незгоду. Так само було і в часи Ісуса. Коли Його сучасники не могли зрозуміти або прийняти Його місію, вдаються до нелогічних аргументів. Христос, показуючи абсурдність звинувачень, застерігає нас від сатани, справжнього ворога, який є безжалісним і тільки прагне одного: знищити людину.