Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 19 вересня, середа
18:26 Вівторок 0 1 107
18-09-2018, 18:26

Літургія на кожен день, 19 вересня, середа

(зел) Середа ХХІV звичайного тижня
Ми християни, покликані Богом, щоб любити Господа і людей. Це є наше головне завдання. Проте дуже часто в наше життя вкрадається егоїзм, заздрість. Любимо осуджувати інших, критикувати, радіти з чужого нещастя. Але це погано свідчить про нас, тому що ми бачимо в інших те, що хочемо бачити, виправдовуючи свої недоліки. Стараймося дивитись на наших ближніх очима любові.
Або (черв) довільний спомин св. ЯНУАРІЯ, єпископа і мученика
Св. Януарій загинув мученицькою смертю під Неаполем у 305 році. Його реліквії були перенесені до Неаполя, який обрав його своїм покровителем.
Спільні Меси: про одного мученика (стор. 115)


АНТИФОН НА ВХІД
Тим дай мир, о Господи, які Тебе очікують: * нехай виявиться правдивість Твоїх пророків. * Вислухай, Господи, благання Твого слуги * і Твого народу – Ізраїля.

КОЛЕКТА
Боже, Створителю і Владико Всесвіту, † поглянь на нас і дай нам усім серцем служити Тобі , * щоб ми могли відчути плоди Твоєї милості. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Боже, Ти дозволяєш нам вшановувати спомин святого мученика Януарія; * вчини, щоб ми разом з ним могли радіти вічним щастям. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
1 Кор 12, 31 — 13, 13
Читання з Першого Послання святого апостола Павла до корінтян.
Брати! Ревно дбайте про більші дари, а далі я вам показую ще кра­щий шлях. Коли я говорю людськими й ангельськими мовами, але любові не маю, то став я дзвінкою мід­дю або гучним кимвалом. І коли маю пророцтво, осягнув усі таємниці й повноту знання, коли маю повноту віри, так що гори пе­ре­ставляю, але любові не маю, – то я ніщо. І коли я роздам усе своє майно, ко­ли віддам своє тіло на спалення, але любові не маю, то жодної ко­рис­ті не матиму. Любов довго терпить, любов ми­лосердна, не заздрить, любов не ве­личається, не гордиться, не поводиться непристой­но, не шукає свого власного, не спа­лахує гнівом, не задумує лихого, не радіє з несправедливості, а радіє з істини; все переносить, усьому довіряє, завжди надіється, усе перетерпить. Любов ніколи не минає. Хоч існу­ють пророцтва, та припи­нять­ся; хоч є мови, та замовкнуть; хоч є знан­ня, та зникне. Адже ми знаємо частково й про­рокуємо частково. Коли ж настане досконале, припиниться часткове. Коли я був дитиною, то й го­во­рив, як дитина, думав, як дитина, ро­зу­мів, як дитина. Коли став до­рос­лим чо­ловіком, то відкинув ди­тяче. Тепер бачимо, як у дзеркалі, не­ясно; тоді ж – обличчям до облич­чя. Те­пер знаю частково, а тоді пі­знаю так, як і сам був пізна­ний. Тепер залишаються ці три: віра, надія, любов; та найбільша з них – любов. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 33, 2-3. 4-5. 12 і 22
Народ блаженний, що його Бог вибрав.
Прославляйте Господа на гуслах, *
на десяти­струнному інструменті Йому вигравайте.
Співайте Йому нову пісню, *
співайте гарно, з радістю гукайте.
Бо Господнє слово праведне, *
і всі Його діла вірні.
Він любить праведність і справедли­вість, *
Господ­ньою милістю земля повна.
Блаженний народ, для якого Господь є його Богом, – *
народ, якого Він обрав собі у спадок.
Господи, нехай буде на нас Твоє милосердя, *
оскільки ми на Тебе покладаємо надію.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пор. Йн 6, 63б. 68б 
Алілуя, алілуя, алілуя.
Слова Твої, Господи, є життям і духом;
Ти слова життя вічного маєш.

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 7, 31-35
† Читання святого Євангелія від Луки.
Того часу Господь сказав: «Тож з ким порівняю людей цьо­го роду? До кого вони подібні? Подібні вони до дітей, які си­дять на майданах і гукають одне одному, кажучи: “Ми вам грали, а ви не танцювали; ми голосили, а ви не плакали!” Прийшов Йоан Хреститель, який не їсть хліба і не п’є вина, а ви кажете: “Він біса має!” Прийшов Син Людський, який їсть і п’є, а ви кажете: “Цей чоловік ненажера і п’яниця, приятель мит­ників і грішників!” Тож виправдалася мудрість усіма своїми дітьми».  Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Зі смиренням звернімося до Господа з нашими проханнями, уповаючи, що Він вислухає їх у своєму великому милосерді:

1. Молімося за Святішого Отця, щоб він невтомно вказував нашим сучасникам дорогу життя та істини.
2. Молімося за молодих священиків, щоб вони не втрачали запалу і ревності, зіткнувшись із нерозумінням та невдячністю людей.
3. Молімося за працівників радіо та телебачення, щоб вони передусім дбали про зростання духовності суспільства.
4. Молімося за нові численні місійні покликання, щоб люди усіх рас і народів пізнали та полюбили Христа.
5. Молімося за померлих наших братів та сестер, щоб Господь помилував їх і дав участь у радості Небесного Царства.
6. Молімося за нас, щоб ми керувалися у житті не власними уподобаннями, а волею Бога.

Господи наш і Отче, ми, Твої діти, смиренно просимо Тебе керувати кожним нашим кроком і укріплювати нас у виконанні Твоєї волі. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Зглянься, Господи, на наші благання і прийми милостиво жертви Твоїх слуг; † нехай те, що кожен приніс на Твою славу, * послужить всім для спасіння. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Яка дорога, о Боже, Твоя ласка: * людські сини під захист крил Твоїх прибігають. (Пс 36 (35), 8)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Просимо Тебе, Господи: нехай дія небесного дару оволодіє нашими душами й тілами, * щоб постійно керувала нами вона, а не наші пристрасті. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.