Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Друга річниця загибелі отця Жака Амеля, мученика сучасної Церкви
16:12 Четвер 0 539
26-07-2018, 16:12

Друга річниця загибелі отця Жака Амеля, мученика сучасної Церкви

Два роки тому під час Меси в місцевості Сен-Етьєн-дю-Рувре поблизу Руану був убитий старенький священик. Сьогодні у Франції відбулися пам’ятні заходи.
Про це повідомляють Новини з Ватикану.

«Отець Жак Амель був убитий на хресті, тобто саме в ту мить, коли служив Христову хресну жертву. Добрий, лагідний муж братерства, який завжди старався бути миротворцем, загинув, немов злочинець… Він – мученик. А мученики – блаженні. Нам потрібно молитися до нього, щоб дав нам лагідність, братерство, мир і мужність говорити правду: вбивати в Боже ім’я – це сатанинський акт», – такими словами під час Святої Меси в каплиці Дому святої Марти 14 вересня 2016 року Папа Франциск спогадував старенького французького священика, якого 26 липня вбили два радикалізовані ісламські юнаки у храмі під час Меси.

Спомин у другу річницю загибелі


«Отець Амель був взірцем вірного та дискретного служителя в серці родини, своєї парафії, у серці міста», – сказав архієпископ Руана Домінік Лебру під час Меси, яку очолив у Сен-Етьєн-дю-Рувре 26 липня 2018 року, у другу річницю трагічної смерті отця Жака. Літургія відбулась у тій самій церкві й о тій самій годині, коли трапилася трагедія.

У квітні було відкрито беатифікаційний процес. Архієпископ Лебру розповів, що в межах дослідження спадщини священика знайдено сотні проповідей отця Жака – «коротких, упорядкованих, які просто й невтомно пояснюють Євангеліє».

Після Святого Причастя архієпископ згадав: «Як розповідають свідки, саме в цей момент Меси відбулася ця трагедія», – і запала глибока тиша. У Службі Божій брала участь також сестра вбитого священика Розелін Амель.

Після Меси на центральній площі Сен-Етьєн-дю-Рувре відбулася державна церемонія, присвячена мирові та братерству.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий