Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 26 липня, четвер

Літургія на кожен день, 26 липня, четвер

На жаль насправді існує такий стан, який називається «твердість серця». Ми насправді здібні дивитись на Божі діла і не зауважувати їх Автора, приймати і користуватись Його дарами і навіть не подумати про Того, хто їх дав, слухати Його слова і нічого не чути.
Свв. ЙОАКИМА та АННИ, БАТЬКІВ ПРЕСВЯТОЇ ДІВИ МАРІЇ (біл) Обов’язковий спомин
Згідно з традицією, яка походить з ІІ століття, батьків Пресвятої Діви Марії звали Йоаким та Анна. Культ батьків Богородиці поширився під впливом розвитку культу Марії.


АНТИФОН НА ВХІД
Прославляймо Йоакима і Анну та цілий рід їхній, * бо з милості Господньої благословляють їх усі народи.

КОЛЕКТА
Господи, Боже наших батьків, Ти наділив своєю благодаттю святих Йоакима і Анну, що через них прийшла на світ Мати Твого втіленого Сина; † дай нам за їхнім заступництвом осягнути спасіння, * яке Ти обіцяв своєму народові. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Єр 2, 1-3. 7-8. 12-13
Читання з Книги пророка Єремії.
І надійшло до мене таке слово Господнє: «Іди, кричи до вух в Єрусалимі, кажучи: “Так говорить Господь: Я згадав про тебе, про любощі твоєї юності, про любов твоїх заручин, коли ти ішла за Мною у пустиню, у незасіяну землю. Ізраїль – свята частка Господня, первісток його плодів. Усі, хто його поїдатиме, вважатимуться за злочинців, біда на них надійде, – говорить Господь. Я вас увів у землю врожайну, щоб ви живились її щедротами та її благом. А ви ввійшовши, осквернили Мою землю, Мою спадщину осоружною вчинили. Священики не говорили: “Де Господь?” Тлумачі Закону Мене не знали, і пастирі від Мене відступились, ба й пророки ім’ям Ваала пророкували і ходили за речами, що стати у пригоді не можуть. Здивуйся ж на те, небо, вжахнися страшно, збентежся вельми, – говорить Господь! Подвійний бо злочин учинив народ Мій: покинули Мене, джерело води живої, і повикопували собі копанки, копанки діряві, що води не держать». Слово Боже.
 
РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 36, 6-7аб. 8-9. 10-11
Лиш Ти даєш нам воду життєдайну.
Господи, Твоя милість на небі, *
а правда Твоя до хмар сягає.
Твоя праведність – наче Божі гори, *
Твоє правосуддя – глибока безодня.
Яка безцінна Твоя милість, о Боже! *
Людські сини покладаються на крил Твоїх захист.
Вони насичуються щедротами Твого дому, – *
Ти потоком Твоїх солодощів їх напуваєш.
Бо в Тебе – джерело життя; *
у Твоєму світлі ми побачимо світло.
Продовж милість свою до тих, які Тебе знають, *
і праведність свою до тих, котрі праведні серцем.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пор. Мт 11, 25
Алілуя, алілуя, алілуя.
Благословенний Ти, Отче, Господи землі і неба,
бо відкрив таємниці Царства немовлятам.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 13, 10-17

† Читання святого Євангелія від Матея.
Того часу підійшовши, учні запитали Ісуса: «Чому Ти говориш до них при­т­чами?» А Він у відповідь сказав їм: «Бо вам дано пізнати таємниці Царства Небесного, а їм не дано. Адже хто має, тому дасться, і отримає понад міру, а хто не має, то й те, що має, буде забране від нього. Я тому говорю до них прит­чами, що, дивлячись, вони не ба­чать, а слухаючи, – не чують і не ро­зуміють; і збувається щодо них пророцтво Ісаї, в якому говориться: “Слухом будете чути, та не зрозумієте, і вдивля­ю­чись, будете дивитися, та не поба­чи­те”. Адже серце цього на­ро­ду ожиріло, і вухами тяжко чують, і очі свої замружили, аби не побачити очи­ма і не почути вухами; та й сер­цем не зрозуміти і не навер­нутися, і щоб Я зцілив їх. Ваші ж очі бла­жен­ні, бо бачать, і ваші вуха, бо чують. Воістину кажу вам, що багато про­років і праведників бажали побачити те, що ви бачите, але не побачили; і почу­ти хотіли те, що ви чу­єте, але не почули». Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Віддаючись заступництву батька і матері Пресвятої Діви Марії, молімося за святу Церкву та за всі подружжя і родини:

1. Молімося за святу Церкву, щоб її оздобою були не лише святі з духовного сану, але й святі подружжя та родини.
2. Молімося за керівників держав, щоб вони рішуче запобігали нешанобливому ставленню до сімейного життя.
3. Молімося за подружжя, щоб вони, зв’язані вірою Христовою й любов’ю, що походить від Бога, подолали всі життєві труднощі.
4. Молімося за родини, щоб вони зуміли виховати своїх дітей у духові відповідальності перед Богом, Батьківщиною та людьми.
5. Молімося за померлих наших предків, щоб добрий Господь вислухав наші молитви і благоволив прийняти до свого Царства.
6. Молімося за нас, щоб ми завжди були вдячними нашим батькам, живим і померлим.

Боже, Ти у святих Йоакимові й Анні дав нам взірець шляхетного подружжя і прекрасних батьків; за їхнім заступництвом вислухай наші смиренні прохання та будь для кожної родини найкращим Батьком і Захисником її святості. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, прийми дари нашої відданості † та вчини, щоб ми удостоїлися стати учасниками того благословення, * яке Ти обіцяв Авраамові та його нащадкам. Через Христа, Господа нашого.

Префація про святих № 35

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Отримали благословення від Господа * і ласку від Бога їхнього спасіння. (Пор. Пс 24(23), 5)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Боже, Ти схотів, щоб Твій Єдинородний Син народився з людини, щоб людина відродилася з Тебе у дивовижній тайні; † просимо Тебе: у своїй милості освяти духом усиновлення тих, * котрих Ти поживив хлібом своїх дітей. Через Христа, Господа нашого.
Літургійний зошит Літургія на кожен день, 24 липня, вівторок (зел) Вівторок XVI звичайного тижня
Це не страшно, що ти, можливо, стоятимеш знадвору і не матимеш доступу до Ісуса через людський натовп і навіть не почуєш, кого Він назвав своєю родиною. Важливо, щоб навіть заочно ці слова віднеслися до тебе: “Хто чинитиме волю Мого Отця, той Моя родина”.
Або (біл) довільний спомин св. ОЛЬГИ
Св. Ольга, дружина київського князя Ігоря, прийняла християнство у 958 р. Керувала князівством від імені сина Святослава і охрестила майже всі племена князівства. Померла у 969 р.
Спільні Меси про святих, які вершили діла милосердя (стор. 121)
Або: (біл) довільний спомин св. ШАРБЕЛЯ МАХЛЮФ, пресвітера
Св. Шарбель  народився в селищі Біка Кафра у Ливані в 1828 р. Вступив до чернечого згромадження Маронітів, але невдовзі залишив монастир і аж до самої смерті вів пустельницьке життя, служачи Богу в постах та самозреченні.
Спільні Меси: про одного пастиря (стор. 118)