Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Чому мушля стала символом паломництва?
10:56 Середа 0 3 987
25-07-2018, 10:56

Чому мушля стала символом паломництва?

Навколо цього символу є чимало міфів і легенд. Він добре знайомий тим, хто пройшов шлях Сантьяго: мушля супроводжує прочан весь час, її часто носять ті, хто планує вирушити в це паломництво.
Мушлю можна побачити на середньовічних зображеннях святого Якова Заведеєвого чи паломників. Цей давній символ сьогодні тісно асоціюється зі шляхом святого Якова і з паломництвами в цілому. Чому так сталося?

За однією з версій, перетворення мушлі на символ паломництва пов'язане з легендою про перенесення мощів святого Якова до Іспанії. За одним переказом, коли корабель із тілом закатованого в Єрусалимі 44 року святого дістався іспанського берега, якийсь кінь злякався і разом з вершником упав у воду. І вершник, і кінь були чудесно врятовані, але з води вони вийшли, вкриті мушлями.


За іншою версією, мушлі часто трапляються в Галісії, де розташована могила святого Якова. У середні віки паломництво шляхом святого Якова відбували за покуту, і, щоб підтвердити відвідини святині, був потрібен місцевий сувенір. Ним стала мушля: паломники брали її з собою на доказ того, що справді пройшли весь шлях.


Крім того, ці мушлі часом використовували як чаші для їжі й пиття.

Через тісний зв'язок зі шляхом святого Якова мушля стала символом паломництва взагалі, ба більше – символом дороги кожного християнина до небес, того, що ми «чужинці на землі й захожі» (Євр 11, 13).


Катехизм Католицької Церкви пояснює, що «паломництва нагадують нам про нашу земну мандрівку до небес. Традиційно вони стають кульмінаційними моментами поновлення молитви. Для паломників, які шукають джерел своєї віри, святиня – чудове місце для того, щоб практикувати різні форми християнської молитви» (ККЦ 2691).

Саме тому мушля задіяна під час обряду Хрещення. Її використовують не тільки для того, щоб зачерпнути воду; вона, саме як символ паломництва, нагадує про кінець земного життя. Хрещення – це початок християнського шляху; коли священик використовує мушлю, щоб вилити воду на голову дитини, то скеровує в такий спосіб дитину на шлях паломництва. Тому зображення мушлі часто можна побачити на купелі або стінах баптистеріїв.

Джерело – Slovo.today з посиланням на Aleteia
15:00 Вівторок 0 1 438 Санктуарій першої зустрічі Марії та Єлизавети Йдучи від санктуарію Різдва святого Йоана Хрестителя до санктуарію Відвідин ми проходимо повз «Криницю Марії», над якою височіє недіюча мечеть. Традиція позначає саме це місце як місце першої зустрічі Марії та святої Єлизавети. Джерело тут б’є і донині.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.