Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Кардинал Маркс про націоналізм, популізм і християнство
17:25 Неділя 1 351
22-07-2018, 17:25

Кардинал Маркс про націоналізм, популізм і християнство

Диявол – популіст: як усі популісти, він спочатку лякає, а тоді приводить до недовіри та ненависті. Кардинал Райнгард Маркс, архієпископ Мюнхена та Фрайзінга, який очолює Єпископську конференцію Німеччини, поділився в інтерв’ю для німецького щотижневика «Die Zeit» думками про те, що «націоналізм – не варіант для християн».
Про це повідомляють Новини з Ватикану.

«Людина від природи солідарна й відкрита до інших. Але вона стає вразлива тоді, коли страх притемнює її чуття», – зазначає кардинал. На його думку, радикалізм утверджується насамперед у мові. «І я спостерігаю за цим з тривогою. Це також призводить до того, що в біженцях вбачають загрозу, якій потрібно запобігти задля нашого добробуту».

Популізм – це спокуса

За словами очільника німецького єпископату, його країна потребує щирої дискусії на тему міграції. Виявилося, що виклики, пов’язані з цим явищем, неможливо подолати правими політичними гаслами. Кардинал зауважив, що популізм – це спокуса.

«Диявол – ворог людської природи, як каже святий Ігнатій Лойола, бо показує нам іншу особу як неприятеля. Це також наслідок популізму. Спершу він намагається злякати нас, а тоді приходять недовіра, заздрість, ворожість, ненависть і, врешті, навіть насильство та війна».

Нехай же Європа не замикається у фортеці

На думку кардинала Маркса, неможливо бути католиком і націоналістом. «Як християни, ми одночасно й патріоти, і громадяни світу. У політиці зараз тяжіють до націоналістичної сфери, до самоствердження. З цього випливає спосіб дивитися на речі: ми хочемо зберегти добробут і припускаємо, що йому загрожує щось іззовні».

Підсумовуючи, кардинал наголосив, що Європі не можна перетворюватися на замкнену фортецю. У цьому контексті він погодився з думкою співнатхненника європейської інтеграції Жана Моне, що «Європа має стати внеском у кращий світ: креативний, відкритий і допитливий».

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
1 комментарій
Олександр
Додав Олександр
23 липня 2018 13:44
Цей кардинал продався Соросу з потрохами. Служить не Богу а Соросу!
Новини зі світу 14:39 Вівторок 0 56 Духовні вправи Папи й Курії: подбати про серце, щоб розпізнати Божу присутність У неділю, 10 березня 2019 року, Папа Франциск разом із найближчими співробітниками з Римської курії вирушив автобусом до містечка Ариччі поблизу Рима, де в реколекційному осередку «Дім Божественного Учителя» розпочалися духовні вправи, які проводить абат-бенедиктинець Бернардо Джанні. До 15 березня Папа не проводитиме ніяких офіційних чи приватних зустрічей, зокрема й загальної аудієнції в середу, 13 березня. Саме в атмосфері реколекцій він відсвяткує шосту річницю понтифікату, яка припадає на той самий день.