Папа Франциск написав послання до учасників ІІІ Міжнародної конференції католицької богословської етики в Сараєво, яка відбувалася 26 та 27 липня на тему «Критичний момент для будування мостів: католицька богословська етика сьогодні».
Про це повідомляють Новини з Ватикану.Шлях примирення й побудова мостів
На початку послання Папа звернув увагу на те, що ця конференція відбувається у місті, яке має «символічне значення для шляху примирення та поєднання» після нещодавньої війни, що принесла чимало страждань мешканцям регіону. Сараєво, за його словами, нагадує про потребу «будувати, серед поділів і напруження, нові шляхи для наближення між народами, культурами, релігіями, поглядами на життя, політичними спрямуваннями», які стануть мостами братерства.
У цій вимогливій і складній ситуації потрібні люди й інституції, «які візьмуть на себе оновлене лідерство», зазначає Папа. Не галас декларацій, які часто залишаються порожніми, не протистояння між тими, хто прагне першості, – а лідерство, «яке допоможе знайти справедливіший спосіб перебування у світі як учасники спільної долі та жити ним».
Вклад богословської етики
Його Святість поділився думкою про те, який особливий внесок може зробити богословська етика. За його словами, треба «творити мережу між людьми, які на п’яти континентах, із відмінними стилями та способами вираження, присвятять себе дослідженням етики в богословському розрізі й докладатимуть зусиль, щоб знаходити нові та ефективні ресурси».
Це, додає він, «мобілізує сили», спрямовані на «співчутливу й уважну до людської драми» діяльність, щоб супроводжувати її «зі сповненою милосердя турботою». А для творення такої мережі необхідно, аби самі богослови будували між собою мости. «Звісно, – уточнює Папа, – йдеться не про те, щоб уніфікувати точки зору, а радше про те, щоб зі щирою волею шукати спільність у намірах, діалогічній відкритості й зіставленні поглядів».