Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Розпочав служіння Апостольський візитатор у Меджуґор’є
12:31 Вівторок 0 438
24-07-2018, 12:31

Розпочав служіння Апостольський візитатор у Меджуґор’є

Генрик Госер, якого 31 травня 2018 року було призначено Апостольським візитатором парафії в Меджуґор’є (Боснія і Герцеговина), офіційно розпочав служіння.
Про це повідомляють Новини з Ватикану.

31 травня 2018 року у Ватикані було оголошено, що Папа Франциск призначив архієпископа-емерита дієцезії Варшава-Прага Генрика Госера спеціальним Апостольським візитатором для парафії в Меджуґор’є на невизначений час до вказівки Апостольської Столиці (ad nutum Sanctae Sedis). У повідомленні Ватиканського прес-центру підкреслювали, що йдеться про суто душпастирське призначення, мета якого – гарантувати стабільний і безперервний супровід парафіяльної громади Меджуґор’є та вірних, які прибувають туди з паломництвами і чиї потреби вимагають особливої уваги.

Добрий пастир дбає про Божу отару

Служіння Апостольський візитатор розпочав Святою Месою в парафіяльному храмі святого Якова, у якій узяли участь численні місцеві вірні та паломники. До спільної молитви приєдналися Апостольський Нунцій в Боснії і Герцеговині архієпископ Луїджі Пеццето і настоятель францисканської провінції отець Міленко Стеко.

У проповіді архієпископ Генрик Генрик зазначив, що Папа Франциск послав його до Меджуґор’є, бо «душпастирська турбота вимагає забезпечити стабільний і постійний супровід» цієї парафіяльної громади та вірних, які прибувають з паломництвами.Коментуючи читання з книги Єремії, у якому прозвучала Господня пересторога: «Горе пастухам, які занапащають і розганяють овець моєї отари», – проповідник наголосив, що Папа Франциск бере ці слова близько до серця, тому й посилає душпастирів туди, де люди збираються в пошуках світла спасіння. А посилаючись на євангельський уривок, він підкреслив, що «Господь дає нам незрівнянний приклад і місіонерський зразок», виявляючи співчуття до численних людей, які йшли за Ним, «як вівці без пастиря».

Уважність до далеких і близьких

Коментуючи слова святого Павла: «Ви, які колись були далекими, кров’ю Христа стали близькими... Прийшовши, Він благовістив мир вам, які були далекі, і мир тим, хто близько», – архієпископ зауважив, що до цього місця прибувають паломники з понад 80 країн світу. А щоб долати далекі відстані, «необхідно мати стійку та рішучу мотивацію».

«Але слово “далекі”, – звернув увагу Апостольський візитатор, – означає також іншу річ; воно позначає екзистенційне становище багатьох людей, які віддалилися від Бога, від Христа, від Його Церкви та від світла, що надає життю сенсу, спрямовуючи його й надаючи гідну мету, задля якої вартує жити».

Однак служіння візитатора стосується не лише далеких, а й близьких, зауважив проповідник, вказуючи також на подвійне значення слова «близькі»: це й ті, хто віддавна мешкає на цих теренах і належить до парафіян місцевого храму, і ті, хто стає близьким, «живучи палкою вірою та прагнучи перебувати у близькому контакті з воскреслим і милосердним Господом».

Паломництва, щоб зустріти Христа і Його Матір

Ділячись думками про те, чому так багато людей сьогодні прибувають до Меджуґор’є, архієпископ зазначив: «Вони приходять, щоб когось зустріти: зустріти Бога, Христа та Його Матір. Відкрити дорогу, що веде до щастя, яке випливає з життя в домі Отця й Матері». За його словами, тутешній культ справді Христоцентричний, адже, як стверджує Другий Ватиканський Собор, «різні форми побожності до Богородиці, які Церква затвердила в рамах здорової та правовірної доктрини, розвиваються в гармонійному підпорядкуванні культові, який віддають Христові, тяжіючи до нього як до природного й необхідного орієнтиру».

«Така, – сказав Апостольський візитатор, – і народна побожність у Меджуґор’є: у її центрі – Меса, адорація Пресвятих Дарів, масова участь у Таїнстві Покаяння й інші форми побожності, такі, як Розарій та Хресна дорога».

Цариця миру

Насамкінець проповіді архієпископ Генрик Госер присвятив кілька думок титулові, із яким Пречисту Діву Марію вшановують у цій місцевості: «Цариця миру». Він зауважив, що світ сьогодні дуже потребує миру: «миру в серці кожного, миру в родині, суспільного миру та міжнародного, дуже очікуваного всіма, зокрема мешканцями цього краю, що пережили балканську війну».

«Підтримувати мир означає будувати суспільство, ґрунтоване на любові, спільності, братерстві, справедливості й, отже, на мирі та свободі», – сказав Апостольський візитатор. Він побажав, щоб Пречиста Діва Марія, «Мати Князя миру, якого провістили пророки», була також нашою Захисницею, Царицею та Матір’ю.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий