Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 27 липня, п'ятниця
18:32 Четвер 0 530
26-07-2018, 18:32

Літургія на кожен день, 27 липня, п'ятниця

(зел) П’ятниця XVI звичайного тижня
Тільки той, хто слухає і розуміє Слово, приносить плід, і то не однаковий, але з різними відсотками. Великою святинею Ізраїля був кивот завіту, і той зістарівся, став неактуальний і пропав. Так всяка образна дійсність має звільнити місце для реальної присутності Господа у Слові, Тілі й Крові.


АНТИФОН НА ВХІД
Та ось Бог – допомога мені ; * Господь – опорою життя мого. * Охоче принесу я Тобі  жертву, * прославлю Твоє Ім’я, Господи, бо воно добре! (Пс 54 (53), 6. 8)

КОЛЕКТА
Господи, яви милосердя своїм слугам і щедро примножуй в них дари своєї благодаті, † щоб вони, сповнені віри, надії та любові, * завжди чували у виконанні Твоїх заповідей. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Єр 3, 14-17
Читання з Книги пророка Єремії.
Поверніться, о відступницькі діти, – говорить Господь, – бо Я ваш Владика. Я візьму з вас по одному з міста, по двоє з родини та й приведу вас на Сіон. Я дам вам пастирів, угодних Моєму серцю, які пастимуть вас мудро та розумно. І як намножитесь і будете плодючі на землі, за тих днів, – говорить Господь, – не говоритимуть більше: «Кивот Господнього завіту»; і на думку він нікому більш не спаде, і не згадуватимуть про нього, і не жалкуватимуть його, й робити його більше не будуть. На той час Єрусалим зватимуть: «Трон Господній», – і всі народи збиратимуться в Єрусалим заради Імені Господнього, і не ходитимуть уже більше за розбещенням свого лихого серця. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Єр 31, 10. 11-12аб. 13
Бог збереже нас так, як пастир стадо.
Слухайте, народи, – слово Господнє, – *
оповістіть далеким островам, скажіте:
«Той, який Ізраїля розсіяв, його згромадить *
і збереже, як пастир своє стадо».
Бо Господь викупив Якова, *
і визволив його з руки сильнішого від нього.
І прийдуть і ликуватимуть на горі сіонській, *
стікатимуться до благ Господніх.
Тоді звеселиться дівчина у танці, *
а з нею юнаки та й старші.
«Їхню жалобу Я оберну на радість, *
потішу їх і розвеселю після їхньої печалі».

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пор. Лк 8, 15
Алілуя, алілуя, алілуя.
Блаженні ті, хто, почувши Слово щирим і добрим серцем,
бережуть і приносять плід у терпінні.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 13, 18-23

† Читання святого Євангелія від Матея.
Того часу Ісус сказав своїм учням: «Отже, послухайте притчу про сіяча. До кожного, хто слухає слово Царства, та не розуміє, приходить лукавий і викрадає посіяне в його серці; це те, що посіяне при дорозі. А посіяне на кам’янистому – це той, хто слухає слово і відразу з радістю його приймає, але, не маючи в собі кореня, він є нестійкий, і коли настають страждання або переслідування за слово, він відразу спокушується. Посіяне в тернях – це той, хто слухає слово, але клопоти віку та зваба багатства заглушають те слово, і воно стає без плоду. А посіяне в добру землю – це той, хто слухає слово і розуміє, той, який видає плід і приносить – один – у сто разів, інший – у шістдесят, ще інший – у тридцять».  Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
З довірою занесемо наші молитви до Бога:

1. Молімося за святу Церкву, щоб завдяки її ревній праці слова Євангелія були почуті усіма народами.
2. Молімося за вчителів та вихователів, нехай слова, які вони сіють у душах молодого покоління, принесуть плоди зростання духовності всього суспільства.
3. Молімося за письменників та журналістів, щоб у своїй праці дбали про благо та істину і сіяли в людських серцях шляхетні ідеали.
4. Молімося за тих, хто в суєтності сучасного світу не чує Божого Слова, щоб вони відкрили свої серця перед Христом.
5. Молімося за померлих, особливо за тих, за кого немає кому молитися, щоб Господь помилував їх і благоволив прийняти до свого Царства.
6. Молімося за нас самих, щоб у щоденній молитві ми зустрічалися з Христом, а в житті наслідували Його чесноти.

Господи Ісусе Христе, Ти, незважаючи на те, що слова Твої іноді падають на кам’янистий ґрунт, не перестаєш навчати свій народ; укріпи слуг Твоєї Церкви, щоб вони ревно сіяли Слово Боже і вчини, щоб воно принесло щедрий урожай. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Боже, Ти єдиною досконалою жертвою замінив усі жертви Старого Закону, † прийми жертву відданих Тобі слуг і освяти її так, як Ти благословив дари Авеля; * нехай те, що кожний приніс на славу Твоєї величі, послужить усім нам для спасіння. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Він зробив пропам’ятними свої чуда; добрий Господь і милосердний, * Він дав поживу тим, що Його бояться.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ

Просимо, Господи: прийди милостиво на допомогу своєму народові, якого Ти поживив небесними тайнами, * дозволь йому перейти від зіпсуття давньої людини до нового життя. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий