Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » 23 особи, задіяні в душпастирстві, були вбиті 2017 року
10:45 П'ятниця 0 644
29-12-2017, 10:45

23 особи, задіяні в душпастирстві, були вбиті 2017 року

Інформагентство Папських місійних установ «Fides» наприкінці року запрошує згадати про тих працівників на Христовій ниві, які протягом року загинули насильницькою смертю. Перелік 2017 року нараховує 23 осіб, між якими 13 священиків, чернець, черниця й 8 мирян.
Про це повідомляє Радіо Ватикану.

Уже восьмий рік поспіль сумну лідерську позицію посідають Америки, де протягом року були вбиті 11 душпастирів – 8 священиків, чернець та двоє мирян. Наступну сходинку займає Африка, де загинули 4 священики, черниця та 5 мирян, а замикає перелік Азія (1 священик і 1 мирянин). За даними, опрацьованими «Fides», від 2000 до 2016 року були вбиті 424 католицькі душпастирі й місіонери, між якими 5 єпископів.

У цьому списку – всі душпастирські співробітники, які загинули насильницькою смертю. Не завжди йдеться про вбитих «із ненависті до віри»: тут згадані також жертви пограбувань чи розбійних нападів, часто скоюваних у контексті крайніх злиднів і морального занепаду, в яких бракує пошани до людського життя й де душпастирі, попри небезпеки, залишаються поруч із вірними.

У Мексиці були вбиті о. Хокін Енрандес Сіфуентес, який зник безвісти 3 січня й був знайдений мертвим через кілька днів; о. Феліпе Альтамерано, убитий 26 березня під час пограбування; о. Луїз Вілья, який загинув 5 липня під час нападу злочинців на парафію; а 3 серпня перестало битися серце о. Хосе Мачорро, пораненого ножем наприкінці Меси, яку він служив 15 травня.

У Болівії 24 січня під час пограбування була вбита польська волонтерка Гелена Кмєць, а у Венесуелі 10 квітня знайдено мертвим францисканця Дієґо Бедойя, який загинув у схожому контексті. Двоє священиків – Діомер Чаваррія Перес та Абелардо Муньос Санчес – були вбиті 27 липня та 3 жовтня в Колумбії. Вранці 24 серпня у Бразилії на плебанії був знайдений убитим о. Педро Базерра, а 21 грудня під час пограбування загинув о. Джозеф Сімолі на Гаїті. В Аргентині 23 серпня був убитий парафіяльний працівник Рікардо Луна.

У Південному Судані 22 січня разом з кількома вірними в каплиці був убитий катехит Ліно. На Мадагаскарі 23 квітня злодії під час нападу на монастир відібрали життя в капуцина о. Лусієна Нджіви, а 11 травня в Бурунді від поранень помер о. Адольф Нтагондерей – через два тижні після визволення від викрадачів. Троє мирян-катехитів загинули з рук угруповання «Boko Haram» у Нігерії, також там 18 березня був убитий парафіяльний працівник Джордж Омонді, а 1 вересня – викрадений і вбитий о. Сіріякус Онукво. У Кенії 22 жовтня були вбиті священик Еванс Одуор та черниця Рудавікі Камундія.

Джерелом трагічних новин з Азії стали Філіппіни. Там 4 грудня був убитий о. Марселіто Паес, а 20 серпня, по дорозі на літургію, катехит Домінґо Едо.

Як зазначають автори звіту, тривогу викликають також викрадення священиків і богопосвячених осіб. Деякі закінчилися трагічно, в інших полонених було визволено, а про ще інших досі немає жодної звістки. Зокрема, 8 лютого в Малі була викрадена колумбійська місіонерка с. Ґлорія; у липні місцеве угруповання Аль-Каїди поширило відео, на якому черниця показана разом із 5 іншими заручниками. Про її долю досі нічого не відомо. Схожа ситуація з шістьма черницями Згромадження Євхаристійного Христового Серця, викраденими 13 листопада в Нігерії, про яких Папа Франциск згадував у передріздвяних закликах. Немає жодної звістки про долю італійського єзуїта о. Паоло Даль’Ольйо, викраденого в Сирії ще в липні 2013 року.

Вісімнадцять місяців у полоні провів нещодавно звільнений індійський салезіянин о. Том Ужуннаїл, викрадений у березні 2016 року в Ємені, а о. Терезіо Сокануб, викрадений 23 травня, пробув 117 днів у полоні в терористичного угруповання «Майте». Від 12 до 17 жовтня тривав полон італійського місіонера Мауріціо Паллу в Нігерії.

Нагадаємо, італійські францисканці цьогорічним вертепом прагнули привернути увагу світу до насильницьких смертей богопосвячених осіб і світських місіонерів.

За темою:
Беатифікація отця Стенлі Ротера – історична подія для Церкви США
В Нігерії вбили католицького священика
Архієпископ Палья про блаженного Оскара Ромеро: вбитий, бо став на сторону бідних

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини зі світу 13:27 П'ятниця 0 92 Кардинал Руїні: Для Йоана Павла ІІ найважливішою була євангелізація Справа, яка була найважливішою для Йоана Павла ІІ як єпископа Риму – це нова євангелізація Вічного міста, – згадує кардинал Камілло Руїні, який від його імені впродовж 14 років як кардинал-вікарій відповідав за душпастирську роботу в Римській дієцезії.