Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » У митрополичій базиліці Львова вшанували пам’ять жертв Волинської трагедії
13:16 Середа 0 249
11-07-2018, 13:16

У митрополичій базиліці Львова вшанували пам’ять жертв Волинської трагедії

Увечері 8 липня, відразу після повернення з поминальних урочистостей у Луцькій катедрі з нагоди 75-ліття Волинської трагедії, архієпископ Мечислав Мокшицький у митрополичій базиліці у Львові очолив Месу в намірі примирення українського й польського народів. 
Про це повідомляє Львівська архідієцезія.

Перед початком Літургії митрополит нагадав, що Волинська трагедія згодом поширилася на терени Тернопільської, Львівської та Івано-Франківської (колишньої Станіславівської) областей. Архієпископ Мокшицький закликав спільно молитися за невинно убієнних і благати Господа, щоб у нашій державі запанував мир, щоби примирилися два сусідні народи й ніколи більше не дійшло до подібної трагедії.

«Примирення – це новий світ, який потрібно збудувати», – мовив у проповіді отець професор Анджей Зволінський з Папського університету Йоана Павла ІІ у Кракові.

Із архієпископом Мечиславом Мокшицьким співслужили єпископ Кам’янецько-Подільський Леон Дубравський і його єпископ-помічник Радослав Змітрович, єпископ-помічник Львівський Едуард Кава, єпископ-емерит Мар’ян Бучек та український грецько-католицький єпископ з Чикаго Бенедикт Алексійчук. Спільно помолитися прийшли також представники УПЦ КП. Після Святої Меси представники духовенства РКЦ в Україні, УГКЦ і УПЦ КП разом помолилися за примирення і злагоду, а також за українців, які під час воєнного лихоліття рятували від смерті сусідів-поляків.

Ще одним акцентом у прагненні до примирення між українським і польським народами стало виконання в катедрі «Волинської ораторії» композитора Кжесіміра Дембського за участю музикантів і співаків з Польщі під диригування автора. Пам’ятний концерт організували Львівська митрополича курія і Польсько-український фонд ім. Ігнатія Падеревського.

Присутня Віце-маршалок Сенату РП Марія Кос у промові наголосила на нагальній потребі примирення між українським і польським народами, які тісно пов’язані багатовіковою історією та співпрацею в багатьох галузях. До цього нас невтомно закликав святий Йоан Павло ІІ, якого дуже шанують обидва народи.

На завершення подячне слово виголосив архієпископ Мечислав Мокшицький, а присутні представники Генерального консульства РП піднесли польським митцям квіти.

Костянтин Чавага

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з України 16:11 Вівторок 0 54 ІІ Екуменічний чемпіонат України з шахів серед духовенства 16 лютого 2019 року в читальній залі ЛДУФК відбувся Другий екуменічний чемпіонат України з шахів серед духовенства. Змагалися 26 учасників – римо-католиків, греко-католиків і протестантів. Представниками Вищої духовної семінарії святого Йосифа у Брюховичах були семінарист Роберто Подольський із першого курсу й семінарист Іван Костецький із пропедевтичного року.